בירה Jem's


משהו קורה בפתח תקווה. כבר כמה שנים. לא, לא חשבתי שאגיד משפט כזה בחיים אבל מסתבר שמשהו קורה שם. לפני כמה חודשים הזמין אותי חבר לראות הופעה וכששאלתי אותו איפה והוא ענה פתח תקווה, בחיי שכמעט נפלתי מהאוכף. כשהוא אמר לי שההופעה מתקיימת במבשלת בירה, כבר חשבתי שהוא באמת הוזה ויכול להיות שהוא אכל איזה פיטרייה לא מומלצת ביער בן שמן.
מסתבר שלא, ולא רק שהיתה הופעה טובה, גם הגעתי למבשלה שנראית, מגישה ומייצרת בירה כאילו היא נמצאת במרכז אירופה, חלק ממעצמת יצור בירה של מאות שנים, מלאה בלתת וכשות, ולא מביישת אף מבשלה שביקרתי בה בשיטוטי האלכוהולים בעולם. הא! הם אפילו פתחו סניף נוסף לאחרונה, בעיר האורות כפר-סבא!  סממן מובהק להצלחה!
מסתבר שמאחורי המבשלה יש סיפור מעניין של בחור אחד בשם ג'רמי, שהאגדה מספרת שויתר על עבודה חלומית בבית הלבן כדי להגשים חלום מסוג אחר. הלך ללמוד את מדעי הבירה והשלים מספר תארים בארצות הברית(כן, קראתם נכונה, תארים בבישול בירה). לא נעמיס בפרטים למרות שיש והם מעניינים לפחות כמו הבירה של ג'מס. מפה לשם, הבחור חבר לדניאל, עו"ד ניו יורקי ויחד הם הקימו בארץ הקודש מבשלה וזאת למרות כל הספקנים, הממורמרים והשליליים שקיימים בארצינו הקטנטונת ולא ממש עודדו את הצמד האמריקאי לרדוף אחרי חלומם.


את ג'מס החלטנו לשתות ברכיבה עירונית חורפית בעיר, ואחרי רוחות חורפיות וזרזיפי גשם שליוו אותנו מרידינג ועד יפו, עצרנו בנמל יפו, בואך מסעדות הדגים והסירות שמתבלבלות ברוח. עם רגליים חצי באוויר ושיער מתבדר ברוח פתחנו אחת אחת את הבירות הקרירות ולגמנו, והרי התוצאות, המחשבות והטעמים שחלפו על לשונינו...
מתוך 6 סוגים שונים של בירה שהמבשלה מייצרת ומבקבקת, הלכנו על 3 והתחלנו בבירת החיטה, ה- Wheat Beer, בירת חיטה למי שלא מכיר היא בירה שמבושלת עם כמות גדולה של חיטה, מרכז הבישול של בירות חיטה בעולם נמצא היום במחוז בוואריה בגרמניה, בירות חיטה מסורתיות אינן עוברות סינון מה שמשאיר בבקבוק משקעי שמרים מעוננים.
בירת החיטה של ג'מס מכילה 5% אלכוהול, היא קלילה מאוד, מוגזת קלות בלבד, היא טרייה ועם סיומת מרירה קלה. בשלוקים הראשונים היא מרגישה קצת כמו פרי בוסרי, על עטיפת הבקבוק כתוב שבבירה ישנם טעמי בננה, לטעמינו הורגשה יותר טעמה של קליפת בננה, טעם מעט ירוק וצעיר. לפעמים הורגש גם טעם של ענבים ודשא, מה שזרק אותי ישר לקלילות וקייציות ועשה לנו חשק לנשנש סביצ'ה קייצי עם חתיכות מנגו. הבירה מרגישה כמו light wheat beer ולא הרגשתי את טעמי הציפורן שמוזכרים על התוית. בסך הכל בירה טובה וקלילה, לא עכורה כפי שציפינו אבל טרייה, טעימה וקלילה.
שנייה הגענו אל הפילס בירת לאגר צ'כית,
בירות לאגר מיוצרות בתהליך של תסיסה תחתית ע"י שמרי לאגר בטמפ' קרות יחסית, לאחר התסיסה הן מאוחסנות בטמפרטורות קרות מאוד למשך מספר שבועות. הנסיונות הראשונים לייצר בירות כאלו היו במאה ה-15, גם במקרה הזה, בגרמניה כמובן... הפילזנר היא לאגר בהיר שיוצר לראשונה בצ'כיה בשיטת בישול מיוחדת שיצרה הפרדה בין פילזנר גרמני לפילזנר צ'כי.
הפילס של פתח תקווה היא 5% אלכוהול של בירה מרירה וקופצנית, מלאה בגזים ובהירה(מידי לטעמי), באופן מוזר הבירה ישר עשתה לי חשק לפיצוחים. אולי אפילו ספציפית לפיסטוק. הטעמים של הבירה היו חמצמצים בשילוב של טעמי אגוזים. בירה שמתאימה לאוכל ולאו דווקא לאחרי רכיבה.
 

אחרונה חביבה פתחנו את האמבר אייל של Jem's, בירת אייל היא בירה שמבושלת מלתת שעורה ושמרי בירה בתהליך של תסיסה עילית חמה. תהליך התסיסה הוא מהיר, והבירה מוכנה בתוך מספר שבועות בלבד. האייל מותסס בטמפרטורה של 15-24, בטמפרטורה כזו השמרים ייתנו לבירה מתיקות, גוף "מלא" וטעם פירותי. לרוב סוגי האייל מוסיפים כָּשוּת, כדי להוסיף מרירות, לאזן את המתיקות של הלתת ולשמר את הבירה.
האייל של ג'רמי ודניאל מיוצרת בסגנון אייל אנגלי ומכילה 5.3% אלכוהול, הצבע האדמדם והמסתורי מייד הגביר לנו את הסקרנות וכבר בטעימה הראשונה הרגשנו את הבירה ממלאת את חלל הפה ואת הלב באושר... היא מלאה טעמים! יש! סוף סוף! מרירות מהולה במתיקות קלה, אדמדמות של גברת מסתורית, ואפילו מוגזת באופן מושלם. בעלת ארומה עשירה ומרקם נעים/טעים, גם היא קלילה וצעירה שמסתבר שזה פחות הטעם שלנו אבל ללא ספק מתאימה בדיוק לסוף רכיבה טובה של כמה קילומטרים מיוזעים. הבירה עשתה לנו חשק לצאת לדרך שוב רק כדי להגיע לסוף המסלול ולשתות את הבירה all over again.
Jem's
אתר- http://www.jems.co.il/


 
 
 

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם