מבחן לציוד מיגון של חברת IXS

 #9 מרץ 2015     שטח   
מבחן לציוד מיגון של חברת IXS
יבואן: פאן רייד www.funride.co.il


לאלה מביננו אשר בקיעים בסצנת האקסטרים העולמית שילוש האותיות IXS הוא הרבה מעבר למותג ציוד והלבשה.  לאותם אוהדים IXS מייצג את סבב תחרויות האקסטרים האירופאיות בכלל זאת סבב ה-DH והפור-קרוס הנחשב, אשר מצמיח מידי שנה את הדמויות המובילות בסצנה העולמית. ליין המוצרים העצום של החברה כולל מוצרי מיגון והלבשה ומאופיין בארגונומיה גבוהה במיוחד, בשימוש בחומרים מתקדמים חלקם פרי פיתוח עצמאי ובעיצוב ייחודי מאוד.


מגני ברכיים  IXS hack EVO
מחיר:  485 ₪
ה Hack הם מגני ברך בתצורת שרוול צר וקצר יחסית, עם מיגון גמיש בחלק הקדמי בלבד. חלקו הקדמי של גוף המגן עשוי ניאופרן דק וחלקו האחורי עשוי אריג רשת העונה האוורירי AeroMesh. בקדמת המגן כיפת חומר פולימרי גמיש בעל יכולות ספיגה ופיזור, עליה שכבת אריג קורדורה צפופה המתפקדת כמגן שפשוף חיצוני כנגד חדירת אלמנטים לתוך החומר. בנוסף לשתי רצועות הידוק סטנדרטיות מצויד המגן בפס סילקון דביק בחלקו העליון של השרוול שתפקידו למנוע החלקה ולהוריד את הלחץ מהרצועות .

בשימוש: זוהי הגרסה החדשה של סדרת ה-Hack, היא קלה יותר, מאווררת יותר ואנדורו פרנדלי לפחות בכל הקשור למראה, משקל ופרגון לדיווש אינטנסיבי. זוג מגנים שוקל כ 350 גרם בלבד, "משקל אנדורו" לכל דבר ועניין. יישום המגנים על הברך הוא מהנוחים שנתקלנו בהם, שכבת אריג מתוחה בחלקו הפנימי של המגן מרחיקה את החומר הקשה מהברך והמבנה הארגונומי של כיפת המגן, מושיבים אותו בדיוק במקום מבלי לגרום לאי נוחות או שפשוף בעת פעולת דיווש נמרצת.

הגנה: מבנה המגן צר וקצר כאמור, למעשה הוא מגן בעיקר על כיפת הברך והאזור סביב לה, ונאמן לז'אנר ה" אנדורו מינימליזם". הוא נשאר דבוק למקומו ולא זז גם בדיוושים אינטנסיביים ובתנאים מטלטלים במיוחד. השתדלנו לבחון את כל האספקטים של המגן, בין היתר תרגלנו נפילה, כאלה אנחנו... אז את הפיזור הפיסיקלי של החומר החדשני לא הצלחנו לבודד בנפילה, אבל את השורה התחתונה ספגנו באהבה, לשמחתנו ה-Hack יודעים את העבודה!!

עמידות: לאחר שימוש אינטנסיבי כולל מספר כביסות לא נרשם כל בלאי על המגנים, רצועות המגן לא התרחבו עד כה והמראה החיצוני נשאר כשהיה במטוס מטאיוון. 
מגני מרפקים  IXS Flow
מחיר:  295 ₪

מגני המרפקים שפותחו בהשראתו של הנס Flow ריי, אחד האייקונים המזוהים עם החברה השוויצרית, מתבססים על מבנה ואוריינטציית אנדורו דומים לאלה של מגני הברכיים בגרסת ה Hack. ה- Flow מיישמים טכנולוגיית ספיגה ופיזור מתקדמת יותר בעזרת שימור בפולימר ה- X-Matter שמעניק למגן גמישות גבוהה יותר ומשקל נמוך יותר. גם בגרסת המרפקים המגנים מולבשים על היד כשרוול אך מקובעים ע"י רצועה רחבה אחת בלבד ופסי סיליקון. ה-flow מגנים בעיקר על אזור המרפק אך גולשים גם לאזור חלקה העליון של האמה .

בשימוש: כמו מגני הברכיים גם מגני המרפקים קלים וגמישים במיוחד ולא מהווים מגבלה על תנועת היד או פוגעים ביכולת התמרון של הרוכב על האופניים. למרות העובדה שה-Flow הם מגני מרפקים במבנה של שרוול אשר נוטים להחליק לרוב, במקרה זה פסי הסיליקון והמבנה הכללי המאורך שמרו עליהם תמיד במקומם גם בסביבה מזיעה מאוד וללא רכיסה הדוקה במיוחד.

הגנה: כאשר הנפילה היא ישירות על האזור הממוגן, ה-Flow עומדים במשימת הספיגה ללא כל קושי. החוכמה היא ליפול ולכוון את אזור הפגיעה.

עמידות: גם במקרה זה לא נרשמה תופעת בלאי מיוחדת , גם גרסת הידיים שמרה על צורתה ,לא נקרעה ולא התרחבה כל תקופת המבחן.

יותר: משקל, נוחות , אי תזוזה, פרגון למדווש.
פחות: מינימליזם שכנראה לא יפגע בסגנונם של כל הרוכבים.

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם