תיק רכיבה Cube FRS 18

 אסף פישר   
 #9 מרץ 2015     שטח   
תיק רכיבהCube FRS 18

יבואן: בייק אקספרס, www.cube.eu  Cube Bikes IL
מחיר: 570 ₪

חברת Cube הייתה מן הסנוניות הראשונות אשר הביאו את בשורת האיכות הבאוורית ללבנט. בעיקר יזכורו לטובה הפריץ אשר כיכבו בראש מצעד נחשקות האנדורו (עוד לפני שאפילו קראו לו ככה) של תחילת העשור. תחת כנפי המותג פורחות להן שלל קטגוריות של ביגוד, הנעלה, כלים ואביזרים לקומיוטינג, טורינג ועוד. בתזמון מושלם עם פתיחת עונת המדבר זכינו אנו לבחון תיק גיבור מתוך ליין התיקים הרחב.

במישוש
לתיק ה FRS 18   (freeride series)  נפח בן שמונה עשר ליטרים כמובן (מידות חיצוניות 50X30X18 סנטימטרים) ומשקל עצמי מכובד בן 1100 גרמים. למערכת הגב תשתית פלסטיק קשיחה להגנה וסט בן שמונה כריות גבוהות האמונות על זרימת האוויר.  התיק מסופק ללא שקית מים אך עם כיסוי גשם אינטגראלי ושפע רצועות הידוק חיצוניות לקשירת מיגון ו/או חצי מהבית. יש לציין כי איכות חומרים והבניה בינוניות למדי (חומרים פשוטים יחסית ותפרים לא-כפולים). בקיצור לא עולה בקנה אחד עם האיכות הגרמנית של שלדות המותג .

בשימוש
מבחן החניה של בן שמן עשה לתיק חטא. מערכת הגב אשר משמשת בין היתר כמגן גב, אינה גמישה דיה על מנת להתלבש על החמוקיים של הרוכב וכל האקסטרא נפח והמשקל הלא מבוטל מרגישים אובר-קיל רציני לשבילי בן שמן הקלילים, כמו לסחוב את הקניה השבועית מהמכולת עם סמי-טריילר. את הבנפיט המלא מהתיק מקבלים בעומס מלא, לקראת יום עבודה ארוך במדבר או טיול AM ארוך בטירול, עם 6 ליטרים של נוזלים, מזון רב וכלי עבודה. לתיק שפע פתרונות אחסון, תאים פנימיים, רשתות ורוכסנים המשאירים את הפריטים במקום בו עזבת אותם. מיגון הגב הקשיח מבודד פינות חדות מעמוד השדרה ומצידן האחורי של הצלעות, תולדה של טעויות של העמסה, ובאופן כללי מסייע לשמור על הכבודה כמקשה אחת. על אף מראה ידליל יחסית בריפוד, הכתפיות ורצועות החזה/ מותן הפגינו ארגונומיות טובה ואוורור סביר.

סיכום
ה FRS 18 הנו תיק ייעודי לפשיטות עומק רכובות, בהעמסה מלאה הוא נוח למידי, בעל לוק ופונקציונליות טובים, אך עם איכות גימור טובה פחות.  

יותר: שפע מקום אחסון והעמסה, מראה, סוס עבודה למשקלים כבדים
פחות: משקל עצמי, איכות חומרים/תפירה, העדר ורסטיליות להעמסה חלקית

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם