תיק רכיבה שורש Fuse 12

 #9 מרץ 2015     כללי   
תיק רכיבה שורש Fuse 12

מחיר: 249  ₪
נפח התיק מוצהר: 12 ליטרים
משקל : 680 גרם
שקית מים: מסופק עם שקית 3 ליטרים מסוג Widepac™  של שורש


במשך שנים נשאו סנדלי המטיילים של שורש הישראלית את תפקיד השגרירים הבלתי רשמיים של ישראל ביעדים אקזוטיים שנכבשו ע"י התרמילאים הישראלים. כיום מקומם של הסנדלים לא נפקד, אך את תפקיד השגרירים לקחו על עצמם מערכות השתייה המעולות שמפתחת ומייצרת החברה במפעלה בטירת הכרמל. תיקי השתייה של שורש משמשים צבאות רבים ושקיות המים שלהם מסופקות עם תיקים ממיטב התוצרת העולמית. ה- Fuse  אותו קיבלנו למבחן הוא אחד הדגמים החדשים של שורש לשנת הדגם הנוכחית.


מאפיינים כללים : 
ה-Fuse  הוא תיק שתייה בעל נפח כללי של 12 ליטרים ומסופק עם שקית המים Widepac של היצרן בנפח של 3 ליטרים. במהלך המבחן החלפנו את השקית המקורית בשקית ה-D Vide החדשה בעלת שני תאים נפרדים למים ולמשקה איזוטוני, עליה גם נתייחס בהמשך. גוף התיק עשוי אריג ניילון קליל וגמיש, הוא מכיל תא מבודד נפרד לשקית השתייה, שני תאים עיקריים עם חלוקה פנימית מינימלית, תא שירות נפרד מחולק למדורים בחזיתו ושני תאי רשת פתוחים לבקבוקים בצדדים. התיק בנוי על מערכת גב פשוטה ביותר, ללא שם קליט בשלוש אותיות לטיניות, ללא תעלות אוורור תלת ממדיות או רשתות מבודדות, מערכת גב פשוטה, יעילה בנידוף וסופר נוחה. הכתפיות עשויות אריג רשת מאוורר עם ריפוד מינימלי ורצועת המותן ניתנת לפירוק.בשימוש:
יחסית לתיקים עתירי הפירוטכניקה הפופולריים כיום, המראה של ה- Fuse הוא צנוע ופשוט, אך לא משקף דבר מאופיו. ככלל התיק מרגיש גדול בהרבה מנפחו המוצהר בייחוד כאשר הוא מועמס בכבדות. התיק "מתיישב" באופן מושלם על הגב גם כאשר השקית מלאה עד סופה, לא מתעוות, נשאר צר יחסית ומערכת הגב מבודדת באופן מושלם את התכולה מהגוף. גם ברכיבות מטלטלות במיוחד התיק נשאר דבוק לגב, כאמור על אף שלא נעשה כאן שימוש בטכנולוגיית חלל ייחודית. התאים גדולים  ונגישים גם כששקית המים מלאה עד סופה. תא השירות שממוקם בחזית התיק הוא לא מהגדולים שנתקלנו בהם, אך הוא נגיש מאוד ויכול להכיל בקלות את כל מה שיידרש לרכיבת עומק מדברית. נקודת חובה אחת בעניין זה היא איכות הרוכסנים, הם עדינים מידי, נוטים להיתקע ולא מתאימים לרוכב לחוץ שצריך לשלוף פנימית במהירות כי הוא מעכב את כל קבוצה. ככלל צינורות השתייה מקובעות לתיק רק ע"י לולאות בד על הכתפיות, לטעמנו חסרה עוד נקודת עיגון בשליפה מהירה על מנת למנוע מהצינורות להיטלטל ולהיתקע בכידון. שורש מציעים תפס מגנטי (הפעם ייעודי) למטרה זאת אך הוא לא מסופק עם התיק. 

 שקית שתייה D-Vide
שקית המים החדשה של שורש, מחולקת לשני תאים נפרדים עם שתי צינוריות מתנתקות לשימוש במים ומשקה איזוטוני (בירה/ וויסקי) באותה עת ללא שימוש בברזים, שליפות בקבוקים ובעיקר ללא צורך בעצירה. ככלל מבנה השקיות של שורש הוא גאוני בכל הקשור למילי ותחזוקה, ה- Dvide לא שונה במקרה זה. כיתוב גדול וברור מונע טעויות ותאים ממוקמים אחד אחרי השני כך שאין כל קושי במילוי של שני המשקאות. השימוש הוא כמובן פשוט ולא דורש אימון ייעודי, ובכ"ז לאלה אשר לוקים בזיכרון קצר מועד ועלולים לשכוח באיזה צד נמצא כל משקה, שורש צבעו את הצינוריות בצבעים שונים ובולטים. בפיה יש מקום לשיפור לטעמנו, היא ניתנת לסגירה אומנם ולא מטפטפות אך עדיין לא מזרימות מספיק נוזל בעת  לחיצה. בגלל מבנה השקית הרחב, הניקוי והייבוש של שאריות המשקה האיזוטוני שנוטות לגדל חברים, פשוט וישים ביותר.


סיכום:
למרות שהיצרן מגדיר אותו כתיק לרכיבות קצרות, ה- Fuse הוא תיק בעל נפח נשיאה גדול מספיק לרכיבות ארוכות או רכיבות עומק. הוא נוח מאוד לתפעול, יציב מאוד על הגב ולא מגביל כלל את יכולת התמרון על האופניים. בתוספת שקית ה- Dvide המעולה יש כאן מוצר מנצח ביחס לכל מתחריו הבינ"ל, ללא קשר לתג המחיר הנוח ויצר הפטריוטיות שלנו. ה-Fuse לא יפה או מרגש במיוחד, הוא נטול פאסון של כלי טכנולוגי מתקדם, הוא שלנו והוא בהחלט ראוי למחמאות.

יותר: מחיר, משקל, נוחות שימוש, יציבות על הגב, שקית מעולה
פחות: רוכסנים באיכות נמוכה, פיית שתייה לא מזרימה מספיק

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם