איך לרכוב ב PumTrackטכניקות רכיבה להמונים - PUMP TRACK

צילום ועריכה: דותן הלוי

רכיבה על אופניים בשטח היא פעולה הרבה פחות טריוויאלית מאשר סיבוב פדלים. השטח טומן בחובו שלל אתגרים איתם רוכבי אופניים נדרשים להתמודד. הדרכים להתמודדות הן רבות ומגוונות, כל אחד על פי אופיו, תפיסת עולמו ומעל הכל כישוריו האישיים. לסדרת כתבות מצולמות בנושא טכניקות רכיבה נכונה, רתמנו למענכם את מיטב מדריכי הרכיבה הטכנית בישראל לסדנת רכיבה פרטית. בהתייעצות עם המגה "מאסטרים" בחרנו להביא בפניכם מספר טיפים בסיסיים אך חשובים מאוד לשיפור הזרימה, היכולת הטכנית וההנאה שלכם בסינגלים.  
הטכניקה הראשונה מוקדשת לפאמפטרק, סוג של סינגל מלאכותי שכפי שמכנה אותו טל רוזוב, כתבנו לעניני רכיבה מודעת הוא "מעבדה ללימוד שפת גוף" (משהו כזה...). הבחירה שלנו להתחיל ממגרש מיומנות זה היא לא מיקרית, ראשית ליד פאמפטרק עירוני תמיד אפשר למצוא מרחב מוגן ובעיקר, הפמפטרק נותן מענה נוח מאוד לרכיבה בטמפ' שפויות. בעונה קיצונית זו של השנה, די במחשבה על מאות אחוזי הלחות והטמפרטורות הקיצוניות בשביל להתחיל ולסיים את הרכיבה במיטה הממוזגת. הפאמפטרק נותן את האפשרות לרכב בלילה בטמפ' שפויות, לשמור על כושר גופני ולתחזק את שפת הגוף והחדות.

בתפקיד המגה סטארים שלנו הפעם:
בן קדמי-  האיש שהוכיח כי שיער פנים צפוף חותך את האויר טוב יותר מאירובר וחליפת לייקרה צמודה. בן, רכז ההדרכה של עז הרים הוא מותיקי מדריכי הרכיבה מארץ. הוא מנהל אורח חיים סמי סמי מקצועני של מתחרה XC, מתחרה אנדורו, מתחרה DH בדימוס ותופר מרחקים לא שפויים בתחריות מגה בייקפאינג.

דן דורון- הגוף מזדקן, הכשרון והסקסאפיל לא...
דןדן הוא קבלן תארים בפרישה אקטיבית, ברזומה של רוכב הבית של רד בול בדימוס, אין ספור פודיומים במגוון תחרויות בכללם תואר אלוף וסגן אלוף הארץ ב-DH, אלוף תחרות הדואל סלאלום של רד בול בחיפה, אלוף סבב ה-DH הישראלי וכו'. גם דנצ'י נמנע על דור המייסדים של הדרכת רכיבה טכנית בארץ ובמרכז מיר"ב, כיום הוא מחזיק בתואר האבא של שירה דורון ומנהל את חנות סלאלום בכפר מלל.
אנו מבקשים להודות:
לדניאל אייש, מנהל תחום הפינס של סלאלום כפר מלל, לעומר קלנר נער המים ודוגמן סיבובים ואור שמש נער הביסלי, על תרומתם האקטיבית להפקת הסרט.


לצפייה בהדרכת הוידאו  :


גלריה

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם