מבחן משקפי שמש Spy+ Optic

Spy Optic

יבואן: מאיריס www.spyoptic.co.il
 
 חברת Spy Optic מוכרת שנים עם תחום האקסטרים בספורט, אין חובב מוטוריקה/ סקטר/ גולש סקי או גלים שלא מכיר את המותג ויודע לחברו לאתלטים המובילים בכל אחד מהענפים הללו ולערמות ההייפ שהמותג והמספונסרים שלו מייצגים. ליין המשקפים והמשקפיים העצום של החברה מאופיין בעיצוב חדשני, צעיר וחצוף יחד עם פיתוח טכנולוגי מתקדם ובתג מחיר נוח יחסית. טכנולוגיית העדשות של החברה ה- Happy Lens היא השדרה של כל מוצריה, טכנולוגיה שמבטיחה הפרדת צבעים טובה, סינון יעיל של גלי אור מזיקים וערמות של אושר פנימי. בשנים האחרונות נכנסה החברה גם לתחום האופניים עם מספר דגמים ייעודיים של משקפי רכיבה קלים, מאווררים ומלאי סטייל. ממאיריס, היבואן החדש של המותג לישראל קיבלנו שני דגמי משקפים המייצגים שני סגמנטים שונים. 
Spy+ Screw Over
משקל: 28 גרם
מחיר - 555 ₪דגם ה Screw Over הוא הדגם הפופולארי ביותר בסדרת האופניים הייעודית של SPY. מדובר משקפיים במראה ספורטיבי ייחודי ומעודכן מאד, עם עדשה אחת רחבה ומתחלפות הנתונות במסגרת עליונה בלבד עשויה Grilamid ללא אפשרויות כיוונון, אך עם גמישות מבנית גבוהה מאוד המבטיחה התאמה לכל מבנה פנים ללא לחץ.
התאמה לפנים-  ה Screw Over מאפשרים כאמור התאמה חלקית של המשקפים למבנה הפנים ע"י החלפת אפון בלבד. הם מגיעים עם שני אפונים עשויים גומי/ סיליקון Hytrel שאחראים בלעדית על הרחקת המסגרת מהגבות ודואגים להשאיר את המשקפיים יציבים. לאחר ההתאמה של האפון למידותיו הידועות של אף של הבוחן, ה Screw Over "התיישבו" בנוחות יתרה ולא זזו משם גם ברכיבות מטלטלות וזיעה ניגרת. הזרועות הגמישות עם קצוות הגומי אוחזות את המשקפיים היטב ולא יוצרות כל לחץ או טרדה אחרת על הרכות או האוזניים.
אוורור וניקוז זיעה – האפון מרחיק את העדשות מארובות העיניים מספיק כדי למנוע זליגת או התזת זיעה לתוך העדשה. בעצירות נשימה מזדמנות במהלך רכיבה מאומצת עם חיות סטרבה מקומיות, נרשמו הצטברויות אדים גבוהות מהרגיל. אך יאמר לזכות המבנה האווירודינמי של המשקפיים הן נעלמו ברגע שהתחלנו בתנועה. פתרון מעולה לייעל את אינטנסיביות הרכיבה או האימון.
עדשות – המשקפיים מגיעים עם שתי עדשות המיועדות לתנאי תאורה שונים. בזוג המבחן יצא לנו להתרשם רק מעדשת הברונזה/ אדומה ברמת סינון בינונית. היא התאימה מאוד לרכיבה משולבת של יער ושטח פתוח, יכולת הפרדת הצבעים הייתה מעולה ובאופן כללי הרגשנו מאוד נוח עם האופטיקה. אמנם לא חווינו התעייפות בראייה, אך חווינו אושר פנימי מתפרץ כמובטח.
סטיילינג- אומנם משקף במבנה ספורט קלאסי, אך גם קלאסי יכול להיות שונה.   
יותר –מחיר, משקל, גמישות  ,עדשה מעולה
פחות- הצטברות אדים גבוהה יחסית במצב סטטי.
 
 
 
 

Spy+ Helm
משקל: 35 גרם
מחיר - 438 ש"חה- Helm הוא הדגם המוכר והנמכר ביותר של היצרן, כנראה שמה שטוב לקן בלוק (מגה סטאר מתחום מרוצי הראלי) טוב גם להרבה אחרים. ה- Helm הוא משקף קז'ואל עדכני במבנה רטרו קלאסי כמקובל בימים אלו. כלומר לגמרי לא משקף רכיבה ייעודי, אלא יותר משקף Après-ride, כזה שיהלום אתכם אחרי רכיבה הגונה עם משקפי רכיבה ייעודיים ואולי אפילו ביב ולייקרה. דגם ה-Helm מגיע באין סוף הרכבי צבעים ועדשות ובשלל עיצובים ייחודיים. על אף העדר הייעוד המוגדר שלו לרכיבה, בדקנו אותו גם שם, כאלה אנחנו.
התאמה לפנים-  ה-Helm הם משקפי קז'ואל קלאסיים, ככאלה הם נטולי כל אפשרות התאמה או כיוונון. טובים, יפים ונוחים- קונים. לא נוחים- ממשיכים לדגם הבא. לכותב שורות אלו הם התאימו פיקס, למרות העדר כריות או גומי כלשהו, המשקפיים התיישבו ולא זזו ברוב המתארים המקובלים. אחרי רכיבה ארוכה, החל לחץ קל על האוזן השדופה ועל האף.
אוורור וניקוז זיעה- אל אף העדר פיצ'רים מנקזים, או קונסי אוויר מיוחדים, המשקפים הרגישו מאווררים גם ברכיבה עתירת קדנס ולחות ניגרת, תכלס הופתענו.
.עדשות –ה-Helm כאמור מגיעים בהרכבי עדשות שונים, כולם כמובן מסדרת ה- Happy Lens עשויות פוליקרבונט. המשקפיים במבחן הגיעו עם עדשות ראי אדומות, גם במקרה זה האופטיקה הרגישה איכותית מאוד, עם הפרדת צבעים מעולה והרבה אושר.
סטיילינג- קלאסי קלאסי, אבל איזה צבעים.
יותר – מראה, מחיר, עדשות, סטייל
פחות – אולי לא משקפי רכיבה קלאסיים אבל מעולים כמשקפי קז'ואל.

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם