מבחן לנעלי Shimano M200

 #7 ינואר 2015     שטח   
 מבחן לנעלי Shimano M200

יבואן: DAA
משקל: 840 גרם לזוג נעליים במידה 43
מחיר: 869 ₪


שימנו מותג העל מיפן שדואג לחידושים ופיתוחים לא שיגרתים לא פסח כמובן על הטרנד החם בביצה, האנדורו. לאחר שהוציאו ליין חלקים ייעודי לתחום, התפנו מיטב המוחות של הענק היפני לתחום הציוד, בכלל זאת תוספת של דגמי נעליים ייעודיים. דגם ה-M-200 שנחשף לפני מספר חודשים הוא פרי פיתוח של שנתיים שנעשה תוך שימת דגש על צרכי רוכב האנדורו בכל האספקטים. כפי שקובעים חוקי הנראות של הז'אנר, לM-200 "מראה אנדורו" שלא משתמע לשתי פנים, אומנם בצבעים הסולידיים יחסית של שימנו, אבל עדיין מאוד ברור. המבנה הגפה הוא של נעל נמוכה, עם הגבהה לצורך הגנה בחלקו הפנימי של הקרסול. גפת הנעל עשויה עור מלאכותי ומשלבת הגנות קשיחות בחלקים המועדים לפורענות וחלקים עשויים אריג רשת צפוף לאוורור משופר. לב ליבה של הנעל הייעודית החדשה היא טכנולוגיה חדשה המכונה Torbal. מהותה של שימוש בקשיחות מדורגת של בסיס הסוליה להשגת העברת כוח אופטימלית לצד נוחות וגמישות. הטכנולוגיה כוללת בין היתר מסגרת קרבון קשיחה בהיקף הסוליה ושימוש בשלושה סוגי גומי בעלי רכות משתנה במיקומים ובאופני יישום שונים על הסוליה, כמובן על פי במיקום היחסי של הנעל על הפדל.
  התאמה הנעל לרגל:
כמו רוב דגמי הנעליים של שימנו שיצא לנו לבדוק, גם ה M-200 החדשה נוחה מאוד ותואמת בדיוק את המידה המוצהרת. הרפידה הפנימית מורכבת גם היא משני חומרים ,היא עבה, נוחה מאוד ומספקת תמיכה מעולה לכף הרגל.
הרכיסה מתבצעת ע"י שרוך הידוק מהיר עם כיסוי למניעת כניסת לכלוך וכן מנגנון ראצ'ט קטן ויעיל. השילוב של שני אמצעי הרכיסה אפשר הידוק מעולה של הנעל ללא כל הרגשה חנק או לחץ על הרגל גם ברכיבות ארוכות ואינטנסיביות במיוחד.
שימנו הגדילו ב 8 מ"מ את בסיס הקליטים בסוליה ובכך מאפשרים מגוון רחב יותר של התאמה לסגנון הרכיבה ושיפור היציבות. למען האמת לא הרגשנו שיפור בתחום זה יחסית לדגמים אחרים של שימנו או חברות אחרות. אך מדובר על נוחות אישית ואנו תמיד מברכים על אפשריות ההתאמה רחבות ככל שניתן. 
 
בשימוש:

לאחר כחודשיים של שימוש אינטנסיבי עם  הm200  כנעל יחידה, אפשר לסכם ששימנו אכן הצליחו לעמוד בהצהרות שלהם. אל אף המורכבות של ההגדרה השיווקית הנעל אכן מרגישה קשיחה ודינאמית. כלומר היא לא נופלת בהעברת הכוח מהנעליים התחרותיות שלנו אבל עדיין מרגישה מספיק גמישה, קלילה, נוחה ובעיקר משרת ביטחון ברכיבות שהיא נדרשת לכך. השריכה הנוחה וההגנה המרחבית (שהוכיחה את עצמה) כמובן מוסיפות גם הן לחוויה הכללית הטובה מאוד מהנעל.
 
 
 
 
 


סיכום:
שימנו שוב מציבה רף חדש עם טכנולוגיה מתקדמת ולא מתפשרת המאפשרת נעל אחת שתתאים לרכיבות ארוכות עתירות דיווש וגם לרכיבות אינטנסיביות ואגרסיביות, תוך כדי שמירה על משקל קליל, העברת כוח מעולה, הגנה ומעל הכל נוחות.
 
יותר: נוחות, העברת כוח מעולה, אחיזה, סטייל
פחות:  לא מצאנו דבר

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם