איך לא להפוך לדושבאג* שבילים, עשרה טיפוסים שאתם ממש לא רוצים לאמץ כדמות לחיקוי .

 #11 מאי 2015     כללי   
איך לא להפוך לדושבאג* שבילים, עשרה טיפוסים שאתם ממש לא רוצים לאמץ כדמות לחיקוי .
** המושג "דושבאג" מתאר אדם שחצן, מעצבן ובאופן כללי בלתי נסבל לסובבים אותו, אשר התנהגותו המגוחכת נגרמת מעודף עצום של חשיבות עצמית **

 1.     הסטראבה-דוש : כל רכיבה היא תחרות, כל עליה בטירוף וכל ירידה היא חלק קריטי מסבב הדאונהיל בינלאומי, עד כאן בכיף. אבל כשזה מגיע לדריסת רוכבים אחרים, צעקות על הסינגל, ביטול רצי-שבילים והפחדת משפחות תמימות זה פשוט לא לעניין. תכלס, הקו"מ הוא זמני, וקודוסים תקבל בין כה וכה מאותה חבורה… רוצה לעקוף? בקש בנימוס, אין אפשרות עקיפה? חכה בסבלנות - זה מחשל.

2.     מבקר האופנה – נכון, רוכבים בטייץ ומגני ברכיים כנראה לא הכי מעודכנים בצו-האפנה, אבל אם זה מה שעושה להם נעים בחבילה ומוגן באזורים חשובים זה אפילו יותר הגיוני מהפיג'מה אדומה שלך שתואמת לצבע השלדה. בקיצור טריני, שמור את הגיחוכים לעצמך וגלה קצת בגרות, מותגי טקסטיל זה לא הכול.

3.   הטכנולוג - אתה שולט בכל רזי המערכות, הכיוונים והשדרוגים, אבל אם לא שאלו אותך - אתה לא חייב לספק עצות טכניות בזמן-אמת או בחניה או ברשת החברתית. אם להיות לגמרי כנים, גם את ההמלצות שמור לעצמך - אנחנו הרי כבר מכירים ויודעים שהציוד שזה עתה קנית הוא הכי טוב, הכי קל והכי משתלם... עד הקניה הבאה שלך.
 
4. האנטי-טכנולוג - רוכב כבר עשרים שנה, רק על זנב-קשיח, ומאז שגילה את האור רק על סינגל ספיד, רק פלדה ורק ריג'יד. שיכוך זה לחלשים ומוט אוכף מתכוונן זה לעצלנים. בשבילו רק סס"ר מנוכר במדבר.
בסדר אחינו, מה שעושה לך טוב, רק איפה אתה רוצה שנחכה לך?
 
5.     בעל הבית – הוא שונא את כולם: רוכבים חלשים, רוכבים חזקים, אופנוענים, רצים, הולכים..  את כ-ו-ל-ם. הם בעליה הוא בירידה, הם מגיעים לסינגל הוא נדחף לפניהם, הם מבקשים לעקוף הוא מאט ולא מאפשר, בקיצור, עוד באירופה מדובר היה בחרא של בנאדם. ובכל זאת זעפני, השביל שייך לכולם, וכולם שווים! בא מולך רוכב, תהיה נחמד והיצמד לימין, אם הוא מתקשה בעלייה פרגן ואם מגיעה קבוצה גדולה ואתה בדיוק במנוחה, שב עוד שתי דקות, הטכנולוג מלמעלה ישמח לכוון שוב את ההילוכים.
 
6.     הסוס המפוקס – רוכב לבד או בדראפטינג עצבני אחרי אחיו המכווצים. הסוס לא מביט ימינה או שמאלה, הוא רציני, הוא על המטרה, הוא בא לתת בראש ולענות ל'שלום' ידידותי נמצא מתחת לכבודו.  בחייאת אחינו אתה רוכב לעבודה על הטיילת..  אם זרקו לך 'בוקר טוב', תן חיוך, הכל לטובה.
 
7.  הטורף המטנף - תוך שלוש שעות מרתון של אמיצים דיווש וזלל שני ג'לים, אחד חלבון אחד, בננה דבש וחמש סוכריות איזוטון, את האריזות שם בכיס חוץ מאלה שנפלו בטעות, אופס.. אבל הזמן יקר וגם ככה המרשלים ינקו - אז זהו שלא! גם אם אתה באמצע תחרות, שמור על האשפה שלך, אל תהיה זבל!

 
8.     השוביניסט הנעלב – סה"כ בחור נחמד, יודע מקומו בקבוצה, לא שותה לא מעשן, לא משחק סנוקר… אבל אז, ברגע שעוקפת בחורה קופץ הווריד במצח… הו לא, רק לא להיעקף ע"י אשה, אני אראה לה! אז תקשיב טוב חבוביק, מי שלא רוכב לא נעקף, מי שרוכב, ייעקף מתישהו ע"י מישהו או מישהי חזקים ממנו. תפנים, תפרגן לגברת הרוכבת, ותרשום לעצמך שתי סטירות לחי.
 
9    הצרחן הבודד - כשעץ נופל באמצע היער הוא כנראה עושה רעש, אבל זה בלתי נמנע, הוא בכל זאת רק עץ. כשחבר הולך לאיבוד, במקום לצרוח כאילו אזל השוקולד, תרים טלפון, לא כולם צריכים לדעת שאתה לא יודע להוביל קבוצה.
 
10. הרקדן האוטומטי - בקשה קטנה מהחבר עם הרמקולים על האופניים, באנו להנות מהטבע והרעש הצורם הזה שאתה מפיק לא מגניב אף אחד על השביל. אה, וגם בבוקר בחניה, גדול עלינו לחטוף את הדציבלים הבוקעים מהרכב שלך עוד לפני הדיווש הראשון, אז אנא שנה גישה, בטוח שיש דרך שקטה יותר לשופוני.
 
בפעם הבאה אולי נסקור את טיפוסי הדושבאג הוירטואלי: ''יועץ הרכש', ה'פעיל החברתי', ה'סטוקר', 'מורה הנבוכים' וכוכבים נוספים… בינתיים הישארו רפויים ואל תהיו דושבאגים נפוחים, כולה אופניים.

 
Tip    אילן כרמל    דושבאג