מבחן לתיק שליחים Shimano Osaka 25L

 #11 מאי 2015     urban   
“Toight like a tiger..”
מבחן לתיק שליחים Shimano Osaka 25L


יבואן :DAA  www.daa.co.il
מחיר: 599 ש"ח
משקל: 900ג


 


אין על הלוק של שליחי אופנים:  אופני פיקסי למודי קרבות, מנעול מסיבי, ביגוד חצי קז'ואל  וכמובן תיק שליחים תלוי ברישול מהודק (או הידוק מרושל) על הכתף כאילו משדר:  כן אני מקצוען.. אבל בוא לא נעשה מזה עניין.
בכדי לענות על הצורך האמיתי של רוכבי יוממות  בהתניידות נוחה לעבודה עם מחשב-נייד,  ולא פחות חשוב, בכדי לספק את הביקוש לאותו מראה "קול-קז'ואל" גם בקרב אלה שעבודתם פחות אקסטרימית, יצאה  חברת שימנו  עם סדרת תיקי- שליחים ייעודיים בשם אוסקה – על שם עיר הבית של החברה. אנחנו קיבלנו את הצנוע שבניהם, בנפח  25 ליטרים, שכנראה לא יספק שליחים אמיתיים אבל ייתן  מענה יפה לגיבורי המקלדת והפלורוסנט בדרכם למשרד.מאפיינים כללים:
כבר במבט ראשון נראה ששימנו עשו עבודה יסודית, התיק נאה וסולידי ובעל מערכת להתאמה מהירה של אורך רצועת הכתף המסיבית הכוללת גם מנגנון לניתוק מהיר. בתוך התא הראשי הניתן לסגירה באמצעות רוכסן מאסיבי נמצא כמה תת-תאים לאחסנת חפצים הכוללים תא מרופד לאכסון מחשב-נייד או טאבלט גדול, תא נוסף לאכסון בגדים או מסמכים ומגוון כיסים פנימיים הניתנים לסגירה. בנוסף, על חלקו החיצוני של התיק יש כיס חיצוני סגור למפתחות, ארנק או כל חפץ לא גדול מדיי המצריך שליפה מהירה וכן שני כיסים פתוחים בצדי התיק.
ניתן גם להתרשם מחלקו האחורי המרופד של התיק הבנוי ליצירת אוורור ונידוף זיעה כראוי לתיק לרוכבים ושתי לולאות לרצועה נוספת המשמשת לאבטוח התיק באמצעות רצועה נוספת בקו המותן. עוד נגיעה רלוונטית נרשמה בתחום הבטיחות בדמות פסים מחזירי אור ותפס לנצנץ אחורי.
נציין גם שהתיק מגיע עם תחתית מחוזקת והבטחה לעמידות בתנאי גשם ושלמרות רשימת הפיצ'רים הארוכה מצליח לשמור על מידות צנועות למדיי, מה שנקרא בפי ההיפסטרים "טייט", מאד "טייט".


 


בשימוש:
לפני שניגשנו לאירוע המרכזי ניסינו להעמיס את התיק במגוון ציוד לרוכב היוממות הממוצע, לפ-טופ "13 נכנס כצפוי בקלות, "14 נכנס בדיוק, אבל אילו מכם המשתמשים במחשב-נייד "15 יאלצו ללחוץ אותו אל התא המרופד, שלא יצליח כנראה להכילו לגמרי. חולצה, מכנס וכו' נכנסו לתא הנוסף ולסיום קינחנו במגוון חפצים קטנים (הכוללים ציוד אופניים הכרחי) שמצאו את מקומם אם באחד הכיסים הפנימיים בתא הגדול או בתא השליפה המהירה החיצוני. נעלים לא הצלחנו לדחוס אבל מכיוון שגם אלה וגם המגבת נשארים במקום העבודה בדרך כלל, זו לא היוותה בעיה אמיתית. בשלב זה התיק כבר היה מלא למדיי אך עדיין שמר על צורתו המהודקת – "טייט"!
הידוק התיק אל הגוף היה כמובטח קל ופשוט אך לווה בהרגשת אי נוחות קלה מכיוון שרצועת הכתף קצרה למדיי מלכתחילה והידוקה לחץ על בית החזה, את רצועת האבטחה חיברנו כך שליוותה את קו המותן ויצאנו לדרך.
במהלך הרכיבות הראשונות, לא באמת מצאנו את עצמנו עם התיק, למרות הריפוד המוצלח באזור הגב והכתף, לא הצלחנו למצוא לו תנוחה של "לרכוב עם ולהרגיש בלי" המוכרת משימוש בתיק רכיבה סטנדרטי. מצד שני האוורור באמת מוצלח ביותר וגם אפשרות הכיוון קלה מאד כך שכבר מהרכיבה השלישית והילך העניינים השתפרו, מצאנו את האזור האופטימאלי למיקומו על הגב ואת רמת ההידוק ששמרה על התיק מתנועות מיותרות ועדיין לא לחצה על בית החזה ואפשרה נשימה חופשית. ככל שרכבנו יותר כך הפך התיק לנוח יותר, או שבעצם אנחנו הפכנו לנוחים יותר עבורו? דבר אחד היה ברור, התיק יתגמל בנוחות רוכבים נינוחים, אם אתם מחוברים לסטראבה גם בדרך לעבודה, הוא יהיה פחות נוח ברכיבה מאומצת ברכינה נמוכה על הכידון או בדווש נמרץ בעמידה. להפתעתנו, גם את העמידות למים יצא לנו לבחון במהלך גשם מקומי לא צפוי, ולשמחתנו לא נרשמו דליפות מכל סוג, למעט מהאף שנזל כמה ימים אחרי.


סיכום:
אם אתם מחפשים תיק יוממות עם סטייל מגניב ושימושיות טובה, האוסקה יעשה את העבודה למרות מידותיו הצנועות. לאחר עקומת למידה קלה התיק יאפשר נוחות טובה לרוכבים שלא חייבים לשבור שיאי רכיבה כל יום מחדש אך אם לא זכיתם במבנה גוף  "טייט" כמו נמר, יתכן שתרצו לקפוץ לתופר שיאריך את רצועת הכתף בעלות זניחה.
מבחינת סטייל, התיק נאה למדיי ויספק לכם את המראה הנכון בכניסה למקום העבודה, אמנם לא מדובר פה על ליגת העל של תיקי השליחים המקצועיים אבל אלה בדרך כלל באים עם תג מחיר פחות טייט...


 יותר: חלוקת תאים, אוורור, עמידה בגשם, "טייט" סטייל.
פחות: עקומת למידה בדרך אל האושר, ואם אתם רוצים לתת בראש בדרך הביתה, תשאירו את התיק בעבודה.

 
Shimano    Osaka 25L    אילן כרמל