יובל שוסטר - Velotech

קיר מכנאופן -יובל שוסטר  - סדנת VELOTECH
יד חנהמי אתה האיש שבקיר?
שמי יובל שוסטר מקיבוץ יד חנה, התחלתי לרכב בשנת 89 באנגליה (הם נוהגים בצד הלא נכון של הכביש) ונדלקתי על רכיבת שטח.  באחד הביקורים שלי בחנות המקומית (כמידי ערב) שאל אותי בנו של בעל החנות אם אני מחפש עבודה צדדית כמלווה של אביו ברכיבות כביש. כך הכרתי את פרד  ווליאמס שהיה רוכב מקצוען בשנות ה-50, הבחור הצעיר (היה בן 67 שרכבתי איתו) השתתף בטור ועוד כמה מרוצים חשובים. אחרי כמה רכיבות איתו הוא הציע לי משרת מתלמד בחנות  שלו שם ביליתי ועבדתי שם 5 שנים,  שלוש כמתלמד ושנתיים כמכונאי מן המניין.  בשנת 99 חזרתי לארץ  לקיבוץ ולקריירה ארוכה בארץ שכללה בין היתר שבע שנים במצמן, שלוש שנים במוטואופן עם תרשיש העכביש וסיבוב נוסף במצמן VIP לעוד שלוש שנים. "לעת זקנה" החלטתי להגשים את החלום שלי ולפתוח סדנת בוטיק בבית ולתת שרותי מכונאות פרילנסר לחנויות.  
רוכב? יש לי בבית 7 זוגות אופניים: ספשלייזד סטמפג'מפר 29 אקספרט משופצים ומשודרגים, אפני ס"ס SIR של ניינר, אופני סייקלוקרוס/ גראבל של ספשלייזד TRICROSS שעליהם אני מבלה כרגע הכי הרבה, אופני כביש ROUBAIX, עוד זוג כביש קולנגו מקסיקו משנת 1975 שמצאתי בערמת ג'אנק של אחת החנויות שאני עובד בהן אספתי חלקים ושיפצתי אותם ,ויש גם טנדם כביש משנות ה70 שאני עובד עליהם וכמובן האופניים שבניתי לזוגתי(שלדה קסטום).

סדר על הקיר? הכלים בסדנה מסודרים עפ"י נושאים, לוח עם כלי שלדה שכולל: פרסים, מחרוקות, מקודדים וחולצים. לוח שני עם כלים לשימוש יומיומי, וארון עם סטים של כלים  לכריס קינג קומפניולו ספשליזד ועוד.
הכי כלי כלי? הכלי שאני משתמש בו יותר מכל הוא המוח שלי ואח"כ עם הנינג'ה של 4,5,6,מ"מ
הכי לא כלי כלי? הכלי שאני הכי פחות משתמש הוא מקודד לשלדת פלדה 25.5-26.4
מי הבן המועדף? הכלי האהוב עלי זה הBT-1 של PARKTOOLS לכיוון והתקנה של בלמי כביש כבר לא מייצרים אותו הרבה שנים והוא עושה את החיים מאוד קלים
כלי מיוחד/ ייחודי? ייצרתי לבד חולץ בושינגים לבולמים אחוריים, מכלי ייעודי לפירוק שרשרת של קומביין תפוחי אדמה. חוץ מזה יש לי אוסף מפתחות שפיצים מרשים כולל אחד משנות ה-30.
מחשבות לעתיד, מצרפים עוד כלים למשפחה?
אני תמיד מחפש כלים, פשוטים, מתוחכמים, יעודים, ואפילו כאלה שאני לא צריך סוג של סטייה.
לוקח את העבודה הביתה? הסדנה שלי היא חלק מהבית אז לא צריך ללכת רחוק בשביל כלי מסוים.
ה-תיקון? אני ותיק בענף ויש הרבה תיקונים "מיוחדים" שזכורים לטובה כמו תיקון מזלג מרזוקי במדבר, השתמשתי בכוסות של הפק"ל קפה לריקון השמן (המזלג החזיק עד קילומטר לפני האוטו). לא מזמן הרכבתי אופני נג"ש של LOOK עם מערכת DI2 חשמלית מדור קודם עם סוללה חיצונית ולא היה מקום להתקין את הסוללה, אחרי חפירה ברשת והתייעצות עם קולגה באנגליה(עבד כמכונאי בקבוצת קופידיס בטור) ייצרתי תושבת לסוללה מתחת לציר המרכזי .
 
 

לצפייה בסרטון בביקור במקום המקסים של יובל :