קיר מכנאופן –מורן שיר, בייקדיל

קיר מכנאופן –מורן שיר, בייקדיל
 


 

 מי אתה האיש שבקיר?
שמי מורן שיר בן 23, גר בכפר יהושע כרגע, רוכב וחי אופניים עשר שנים, עובד כמכונאי 7 שנים. בית הספר ואני סיימנו את הרומן המשותף שלנו מוקדם ומגיל 16 אני מבלה שעות בלשחק עם אופניים. את רוב העבודה למדתי תוך כדי עבודה בחנות ובסדנא היקרה שלי, שם אני משתדל ללמוד כל יום עוד ועוד דברים חדשים (בכל זאת התחום הזה מלא הפתעות, וצריך לשבת ולדקלם לעצמך את כל תקני ה-BCD , ה-BBים וצירי הגלגל שאוהבים להשתנות כל יום מחדש). עובד בשנתיים וחצי האחרונות בבייקדיל, לרוב מתעסק בבניית מכונות אנדורו (במבטא צרפתי כבד) אימתניות, בונה ומתקן בעיקר אופני שטח, מכל סוג שהוא. את תחום הכביש אני משתדל להשאיר למי שחי ורוכב אותו.


רוכב?
ברור שרוכב! איך אפשר בלי זה? מחזיק בבית זוג אחד כרגע, EVIL UPRISING, לא טעיתם אופני "26 ולא מפסיק לחייך בשבילים. משתדל לצאת לרכב בין פעמיים לשלוש בשבוע, ה"בק יארדים" שלי הם משמר העמק, משגב, וכל סינגלי הקק"ל באיזור עמק יזרעאל שפותחים לי את היום בסבבה.


סדר על הקיר?
כל הכלים מסודרים על קיר, במרכזו, בגובה העיניים ממוקמים הכלים השימושיים ביותר- מפתחות האלן, מברגים, קאטרים ופליירים, ומסביב מסודרים שאר הכלים. הקיר מצולם לי בראש כך שאני יודע על עיוור לאן לשלוח את היד בשביל כלי מסוים. בתור מי שהביא לעולם את מה שמכונה דיסלקציה, יש לי שריטה עמוקה וקשה לגבי סדר (כמובן שכמעט ורק בעבודה, הבית זה... בית). אני לא מסוגל לראות כלי לא במקום, אין מצב שכשאסיים לעבוד עם כלי מסוים הוא לא יחזור בדיוק למקום באותו הרגע, מי שחולק איתי את הסדנא לכמה דקות נדהם לגלות שהכלים נעלמים לו מהיד לפני שהספיק להניח אותם על השולחן, זה מה יש, דפוק.
 הכי כלי כלי?
ישמע משעמם אבל הכלים שהכי בשימוש הם מפתחות אלן 4,5,6, כל אחד בנפרד, ידיות T, לא סובל את הנינג'ות.
 
הכי לא כלי כלי?
מפתח לBB של E13
 

מי הבן המועדף?
PP1 של פארק-טול, "המפסק", כלי הפיסוק הרפידות בקליפר, או בשם שאני אוהב לקרוא לו ה-PIMP 

 כלי מיוחד/ ייחודי? 
כלי להברגת ניפל על שפיץ בבניית גלגל חדש. לקחתי שפיץ, קיצרתי אותו לחצי בערך, כופפתי לו את החלק העליון, כדי שתהיה אחיזה נוחה. בעזרת קאטר חתכתי את ההברגה באמצע, קיצרתי אותה בעצם וכאשר אני מבריג ניפל, הוא נעצר ולא מסתובב לעד. ככה אני יכול להיעזר ולתפוס אותו על שפיץ בבניה.


מחשבות לעתיד, מצרפים עוד כלים למשפחה?
מתכנן לקנות סט מברגים איכותיים חדשים.. מברגים מהר מאוד הופכים להיות איזמלים במקום מברגים.. הגיע הזמן לחדשים.


לוקח את העבודה הביתה?
בבית יש לי ארגז כלים עם כלים ייעודיים לאופניים + ארגז עם כלים רגילים. בעיקר למצבי קרייסס שפתאום לפני רכיבה משהו קורה. כל שאר הזמן יש את הסדנא בחנות, יותר טוב מזה?


ה-תיקון?
 לפני כמה שנים טובות, במנרה, עף לי בורג שמחבר בין הקליפר לבין השלדה, ממש בתחילת החלק העליון, לשמחתי מצאתי חתיכה של סס"ל ישן בשיחים שהידק את הקליפר נפלא לשלדה, עד התחנה האמצעית. שם החבר'ה משפן סלע פינקו אותי עם בנד אלומיניום יפיפה ממש כמו שיש מתחת למכסה המנוע וגם המשך היום היה תענוג.
מוזמנים לבוא לבקר אותנו בחנות, לתיקון, עזרה, עזרה נפשית, פרטנר לבירה, תמיד שמחים (WWW.BIKEDEAL.CO.IL)
 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם