מבחן לסט ביגוד XC/ כביש של Funkier

סט ביגוד XC/ כביש של Funkier
יצרן: פאנקייר

חברת Funkier  הישראלית כבר כבשה לעצמה מקום של כבוד בקהילת הרוכבים הישראלים, החל בחובבים וכלה בקבוצות תחרותיות מהמובילות בארץ, כאשר הדגש הוא על בגדים מעוצבים במחירים נוחים. מוצרי החברה כוללים קו רחב של מוצרים ומשווקים במעל 20 מדינות. החברה הוציאה לאחרונה סט ביגוד חדש המיועד להתחרות בפלח ביגוד הקצה לרוכבי שטח וכביש. יצאנו לבדוק האם הביגוד עומד בכבוד מול מתחרים רציניים כמו Assos, Craft, Castelli, ואחרים המשווקים בהצלחה בארץ. 

חולצה J771
מחיר: 299 ש"ח
מידות: S-3XL


 


ה- J771 הינה חולצת רכיבה תחרותית עם רוכסן קידמי מלא, שלושה כיסים אחוריים, ועוד כיס עמיד למים עם רוכסן. החולצה מיוצרת משני סוגים שונים של אריג פוליאסטר Quick Dry דק ומאוורר עם מקדם הגנת קרינה של +50. קצות השרוולים ופס המותניים עשויים מגריפר איטלקי בחיתוך לייזר – חידוש עבור המותג. הרוכסן המלא הינו רוכסן דק ועליו הדפס צבעוני המשתלב בעיצוב. החולצה מגיעה בצבע שחור עם עיטורים, או בצבע לבן עם עיטורים שחורים. שתי החולצות משתלבות כסט עם ביב שחור לבן מדגם S9771.


 


בשימוש:
הגזרה של החולצה אינה גזרה תחרותית קלאסית כשל המותגים המתחרים, אלא כוללת מעט ארוכה ורחבה יותר באיזור הבטן, כך שהיא עשויה להתאים גם לרוכבים מעט מלאים יותר. הכתפיים והגריפים בידיים לעומת זאת צרים יחסית ויוצרים תחושה מעט צפופה. התחושה שלי לאחר מדידת חולצת המדיום והלארג' היא שהמידות אינם "קלאסיות" ולכן מומלץ למדוד את החולצה לפני הרכישה. אישית העדפתי להתפשר על תחושה מעט צפופה בכתפיים עם מידה מדיום, והתאמה טובה באיזור הבטן. הבד נעים מאד על הגוף, והוא מאוורר ומנדף בצורה טובה ברכיבה, כולל במזג אויר חם. הכיסים נוחים ושימושיים, והרוכסן כולל תפס רחב וארוך המקל על תפעולו עם כפפות. הכיס נגד רטיבות עשוי מבד דמוי ברזנט ואמנם מגן מפני רטיבות אבל גס למגע. קיימים היום בשוק חומרים נעימים בהרבה המספקים אפקט דומה. 
 
בסך הכל החולצה נוחה ואיכותית ומספקת תמורה נאה בעבור המחיר יחסית לחולצות ברמה כזו.


 

יותר: 
מחיר, נידוף, גזרה מתאימה גם לרוכבים שאינם בעלי אחוז שומן אפסי
פחות: 
גיזרה לא סטנדרטית, כיס נגד רטיבות מחומר מיושן
 


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 
 
ביב קצר S9771-F1
מחיר: 799 ש"ח
מידות: S-2XL הביב S9771 עשוי מלייקרה איטלקית עמידה, פנלים מודפסים בצבע לבן, כתפיות פוליאסטר מאווררות, ופסי הירכיים עשויים מגריפר איטלקי בחיתוך לייזר. הביב מספק מקדם הגנת קרינה של +50. הפד הינו פד איטלקי מאוורר מדגם F1 הנמצא כבר בשימוש בדגמי העל של המותג. הביב משתלב לסט עם חולצות מדגם J771.
 

 


 

בשימוש:
הביב השחור כולל עיצוב בולט עם פאנלים לבנים גדולים יחסית, דבר שלטעמי פחות מתאים לרכיבת שטח עקב הנטייה לצבור לכלוך שאינו יורד בקלות בכביסה. על הגוף, הביב נעים מאד, גם באיזור האגן וגם בחלק הגוף העליון. שלא כמו החולצות, מידת הביב הרגישה סטנדרטית ומדוייקת. הביב נוח לרכיבה, ומספק אחיזה טובה לשרירי הירכיים. הכתפיות נוחות ואינם מורגשות בזמן הרכיבה. הפד נוח ומאורר, אולם בחלק מהרכיבות יצר תחושה לא נעימה בנקודה מסויימת. כאשר השתמשתי בקרם לפדים התחושה הזאת נעלמה לחלוטין. ייתכן שזה נובע מרגישות יתר אישית שלי. בכל אופן היו לי גם רכיבות של מעל 3 שעות בהן הפד תיפקד בצורה מעולה ולא הורגש.  
בסך הכל הביב איכותי ונוח ומחירו נמוך ממוצרים של מותגי קצה זרים, אולם התחושה שלי היא שהוא אינו עומד ברמה של מוצרים אילו (בעיקר הפד), ולכן ההשוואה הנכונה היא עם מוצרי ביניים – בהשוואה כזאת המחיר של דגם זה אינו נמוך במיוחד יחסית לתחרות.

יותר: 
נוחות, חומרים
פחות: 
מחיר, איכות הפד

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם