פאוץ' כיס חולצה Sticky Pod

פאוץ' כיס חולצה Sticky Pod
 
 
יבואן: Bikeway
 
מחיר: 109 ₪ לקטן, 129 ₪ לגדול 


 
בואו נודה בעובדות – למעט רוכבי אול מאונטיין שעדיין רוכבים עם תיק גב, רוב הרוכבים (מרתון, XC, CX וכביש) רוכבים עם בקבוקי מים וכיסי חולצה מפוצצים בכלי תיקון, טלפון, וחטיפי אנרגיה למיניהם. לכל אחד יש את ההרגל שלו מה לשים בכל כיס, ואכן ניתן לדחוס לא מעט ציוד ב3 כיסי החולצה הסטנדרטיים. הבעיות העיקריות עם השיטה הזו הן נפילת דברים מהכיסים, בלאגן שמקשה על מציאת דברים בכיסים, והנטייה לשכוח ציוד בגלל שהוא תמיד נמצא בתפזורת. לרוכב אמריקאי בשם מארק שוורץ נמאס מהעניין הזה. הוא גם הבין שתיקי הכיסא למיניהם אינם מהווים פתרון אלגנטי ויעיל מספיק. מארק החליט לייצר אביזר שיאפשר לאפסן את כל מה שצריך בכיס החולצה בצורה מסודרת ונוחה – כך נוצר ה Sticky Pod.
 
הSticky Pod  הינו פאוץ' נאופרן עם רוכסן רחב ונוח לכל אורכו, הכולל מספר תאים פנימיים המאפשרים לסדר את כל האביזרים הדרושים לרכיבה. הפאוץ' בנוי ברוחב המותאם בדיוק לכיס החולצה (כ-11ס"מ) ומגיע בשתי מידות אורך – 16ס"מ ו-23ס"מ. הפאוץ' הקטן יותר מאפשר לסחוב  למשל ערכת תיקון תקרים, כלי תיקון, בלון ניפוח וטלפון נייד (גלקסי 5 או אייפון 6 נכנסים ללא בעיה). פנימית כביש יכולה להתאים אולם פנימית שטח כבר תהווה בעיה. הפאוץ' הגדול מרווח יותר ומאפשר לסחוב אפילו משאבה קטנה. גב הפאוץ' מצופה בחומר מחוספס מעט המונע ממנו להחליק החוצה מהכיס, ומכאן השם Sticky.
 
 
 

בשימוש:
 
העניין האישי שלי בSticky Pod נבע בעיקר מהרצון למצוא פתרון ל"בעיית הכיס המרכזי". הכיס הימני משמש אותי תמיד לג'לים וחטיפים, והכיס השמאלי לטלפון שצריך להיות זמין לצילומים. הכיס האמצעי מאגד את כל שאר הציוד, כולל כלי תיקון ומשאבה (הפנימית ספייר מחוברת לכיסא בעזרת רצועה מתאימה), ואכן יש לי נטייה להפיל דברים מכיס זה – רק בחודש שעבר איבדתי כך משאבה ושפורפרת קטנה של קרם הגנה. ואכן, הSticky Pod  אפשר לי לארגן את כל האביזרים הנ"ל בצורה טובה ונוחה. הפאוץ' הגדול יותר אפשר להכניס אפילו את המשאבה, אולם לרכיבות בוקר קצרת הרגיש מעט גדול מידי. הפאוץ' הקטן הכיל ערכת תיקון תקרים, כלי תיקון, ובלון ניפוח – כל מה שאני צריך לרכיבת בוקר. המשאבה אמנם לא נכנסת, אולם הפאוץ' ממלא את הכיס בצורה כזו שהמשאבה יושבת בתוך אותו כיס חולצה עם מספיק לחץ כך שהסיכוי שתיפול נמוך מאד. החומר הגמיש ממנו עשוי הפאוץ' מאפשר לדחוס אותו מאד, אך דחיסת יתר מקשה על הוצאת התיק מהכיס כך שצריך למצוא את התצורה המתאימה. הפאוצ'ים כוללים גם מספר תאים וכיסים פנימיים בגדלים שונים – חלקם שימושיים אך חלקם לא התאימו לצרכיי, אולם אין בעיה "לדרוס" את התאים ולהשתמש רק באילו המתאימים לצרכים, ואת שאר הציוד להניח בתא המרכזי. העובדה שלפני רכיבה נדרשתי לקחת רק את הפאוץ' והמשאבה, ולא ולהתחיל לאסוף את האביזרים השונים הקלה עליי מאד את ההתארגנות. בזמן הרכיבה הפאוץ' ישב בכיס בצורה יציבה מאד ולא הציק בגב בכל צורה שהיא.


 
 

 
סיכום:
 
אני חייב להודות שהייתי מעט סקפטי לגבי הצורך בפאוץ' שכזה, שהרי הסתדרתי שנים רבות עם כיסי החולצה כמו שהם. להפתעתי הפאוץ' אכן הקל עליי את החיים והתגלה כאביזר נוח ושימושי – לקח לי רכיבה או שתיים להגיע לתצורה האופטימלית של סידור הציוד בתוך הפאוץ', אולם לאחר מכן בכמה מאות ק"מ של רכיבה, חלקם במסלולים טכניים ותובעניים, לא נפל לי כלום מהכיסים, והפאוץ' עצמו לא הורגש. ברמה האישית הפאוץ' הקטן הספיק לצרכיי, אולם גם זה הגדול יותר היה נוח ויעיל באותה מידה.
 
 
יותר: נוחות, שימושיות, יכולות אחסון, יציבות בכיס החולצה

פחות: חלוקת תאים פנימיים מעט מאולצת

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם