עשרת אתרי החומוס המומלצים אחריי רכיבה!

 #13 יולי 2015     כללי   
 
 
סדרת מאמרים קצרה בהם נשתף את חכמת המעטים שלנו כדי לעזור לכם בהתמודדות עם נושאים הרי גורל לא קריטיים.
 והפעם: עשרת אתרי החומוס המומלצים אחריי רכיבה!
 
 
Apre-Ride  חומוס
 

"תכופות שואלים אותנו"  איפה שווה לעצור לחומוס טוב אחרי רכיבה טובה. כחומוסולוגים מדופלמים למחצה (למעלה מ 30 שנות התמחות אם כי טרם הוסמכנו) יצא לנו לטעום  את מרכולתן של חומוסיות טובות יותר ופחות ולהלן המומלצות שבהן מסודרות לפי סדר אתרי הרכיבה הפופולריים מצפונה לדרומה של ארץ הזבת חלב וחומוס.
 1. משגב לממהרים – אחרי רכיבה באחד מהאתרים המהנים ביותר שיש בארצנו, מן הראוי לחטוף מנת חומוס מהנה לא פחות בחומוסיה הממוקמת ממש בקצה הירידה מיעד, בתחנת הדלק ליד צומת יבור – המנה סה"כ צנועה אולם טעימה מאד וגם זוכה לתואר עסקת-החבילה-לקחת המשתלמת ביותר בדירוג: פיתה מלאה + בקבוק קולה מעזה בעלות של כ 20שח בלבד... כל זאת וגם תספיקו להגיע חזרה למרכז בשעה סבירה. מצד שני, אם יש לכם קצת יותר זמן, תמשיכו דרומה..


2.  אלון הגליל / שמשיתאם סיימתם סיבוב מפרך באלון-הגליל או שהתפנקתם ברצף ריש לקיש- הושעיה- שימשית למה שלא תתפנקו עוד קצת באתר שמתמודד פה בקלות על המקום הראשון במתן החוויה החומוסאית הטובה ביותר. מסעדת אלסולטאן הנמצאת כמה מאות מטרים מהכניסה לזרזיר תענה ללא ספק על דרישותיכם הקולינריות, התוספות כיד הסולטן והחומוס הוא חד-משמעית מהמעולים שטעמנו. כבונוס תוכלו לאסוף מבחר פירות וירקות טריים בחנות הסמוכה במחירים שאין במרכז.

 
 
 

3. גלבוע, יגור או כל אתר צפוני אחר - חומוס אליהו בתחנת הדלק של יוקנעם הפך לאתר עלייה לרגל ולא בכדי, המקום קטן ורועש מעט אבל זה גם סוד קסמו, זה והגרגרים החמים חמים בתוספת טעם כמון מורגש וייחודי. העסקית כוללת גם לימונדה קרה בעסקת ריפיל, פיתות בשרניות מקמח לבן או קמח מלא, חריף מענג, קפה קטן ולפעמים גם ערגליות נוסטלגיות.
היינו שמחים להכניס לרשימה גם את חומוס אליהו המצוין הסמוך לקיבוץ מענית אבל לצערנו עקב ההרס ביער, קשה לשייכו לאתר רכיבה פופולארי (ותכלס, הנה השחלנו אותו פנימה).
 
 

4. משמר העמק / עין השופט אחרי שנתתם בראש בפטרה ומסרתם ד"ש חמה ליוסי-סינגלים-בע"מ, צאו בכיף צפונה אל תחנת הדלק הזורע, שם נמצאת מסעדת אל עאדווי. מול חלונות המסעדה תמצאו חנייה עליה תוכלו לצפות בנוחות על הקרבונאז' בשעה שאתם טוחנים את "נשיקות הכרובית" ושאר הסלטים שכנראה ישביעו אתכם עוד לפני מנת החומוס הטרי. קינוחי פירות העונה וקפה על חשבון הבית יסגרו יפה את טיפת המקום שאולי נשארה לכם. החשבון, אגב, יהיה אחד היותר יקרים פה ברשימה, מצד שני מדובר חוויה מלאה וממלאת כך שאין לנו טענות.
 
 

5. חורשןחרשתם את חורשן, רחצתם במעיינות ספטאא, והבטן מקרקרת לחומוס. לפני כשנה הכתובת הייתה על הקיר והקיר היה של אוטובוס כחול בפאתי פרדס-חנה, אולם מאז שהבלו-באס עבר למסעדה מפונפנת בטבורה של העיירה מצאנו אותו עמוס מדיי לישיבה וזאת למי ששרד פקק טורדני בכניסה וביציאה אל החניה המפוצצת שלו. החומוס עדיין טוב, אבל האווירה שהייתה הלכה לבלי שוב.
 לחליפין ולאנשי החדשנות שיוצאים מהקופסא נמליץ על חומוס לאבלבי בצומת הצפוני של אור עקיבא על כביש ארבע, מעבר לחומוס המעולה תוכלו לכרסם שם גזר טבעי בזמן ההמתנה  ו/או להתבשם קלות מהבירה המוגשת שם בבקבוקים גדולים מהמקובל.
 
 

6. יער עופר / מיר"בשנים לפני תחרות האול-מאונטיין הראשונה שהתקיימה במיר"ב, התחרות האמיתית באזור התרחשה בכלל דרומית משם, ברחבה המרכזית של פורדיס, בה ניצבים עד היום שני יריבים וותיקים - בפינה הימנית אבו קאסם ובמרכז האחים אסמר. צלוחית חמוצים מול הרים של סלטים, פלאפל עגול מול מוארך, חומוסיה נטו מול מסעדה מזרחית, ויש האומרים גם  איכות מול כמות. לטעמינו המנצח במבחן הטעם הוא אבו קאסם המינימליסט, אצלו לא משנה אם תזמינו  טחינה או לבנה, קודם כל יגיש לכם את הדבר עליו הוא מתגאה ובצדק – החומוס... ואם כבר עצרתם בכיכר, לא לשכוח לקנח בכנאפה מדהימה שתי חנויות משם.
 
 
7. חורשיםאם כבר יגעתם ורכבתם באתר המתגאה בשמות הזויים כמו "השכנה", "הבסבוסה","הנושך" ולאחרונה גם "הנרנור" (ועוד ועוד), לא תקפצו לחומוס מטמטם אחרי הרכיבה?  ברור שכן!
חומוס-פול אבו האני הממוקם דקה מתחנת הדלק, בפאתי ג'לגו'ליה, מספק חומוס-פול מעולה פלאפלים פריכים ומקום ישיבה נוח ליד חניית הרכבים. זול טרי טעים.
 
 

 


 
8. ערבות ראש-העיןהאקזמפלר הבא אינו זקוק להקדמה ויעיד מגרש המכוניות המלא תמיד על נאמנות לקוחותיו ועדות הרוכבים קפוצי הישבן הנוהרים אליו שבעבורם הרכיבה היא בעיקר תירוץ בדרך אל החומוס. מדובר כמובן בג'ינג'י מקיבוץ עינת שגם הוא מועמד ראוי לראש רשימתנו. חומוס גס במנות "משולש" יפות פלוס ריפיל לרעבים, פלאפל מצוין, סלט קצוץ ולימונדה קרה – "א-מחייה". רק שימו לב, אחריי 11:00 אין יותר ביצים קשות. אזל.
 
 
 

9. יער בן –שמןאוקיי, אז נכון שהחוזרים צפונה מאתר הרכיבה העמוס בארץ כנראה יפגשו אצל הג'ינג'י מסעיף שמונה, אבל לכל השאר אנחנו ממליצים לתת קפיצה קטנה למסעדת חליל מרמלה. אצל חליל תמצאו חומוס ותוספות מצוינים אבל הסיבה האמיתית להגעה היא המסבחה החמימה שלו עם רוטב הפלפלים המדהים שהיא לדעתנו המסבחה הטובה בארץ. רק לא לשכוח לנעול את האופניים בחוץ כן ?!
 
 
 

10. דרך הסוכרמול תחנת הדלק אלמוג, בין משתלות בהן תמצאו מדקל ועד גמד גינה, נמצאת מסעדת ארץ כנען. המסעדה מתהדרת בשירות פסדו-אירופאי מטובל באנגלית כנענית, מבחר סלטים מעולים, חציל בטחינה אלוהי וחומוס אחלה מן-פאדלק. מניסיון, הבעלים גם לא יתנגדו אם תלטפו את אחד מהגמדים או ברווזי החרס הפזורים אסטרטגית מסביב למזרקה הפסטורלית. בקיצור, גם טעים מאד, גם מצחיק וגם סלפי עם שבעת הגמדים.
אם תוסיפו לכך את אווירת האופוריה בסוף מסלול קדר-מונטר-סוכר והרי קיבלתם את אחת מחוויות החומוס האולטימטיביות.
 

   בונוס: זכריה / פארק בריטניה -  למרות שעל החומוס בליאון-שריגים הדעות בצוות חלוקות, אין עוררין על טיבה של מבשלת הבירה שריגים, ותכלס אחריי חצי ליטר של "ההודית המכוערת" אפשר גם להאזין בנינוחות לפטפוטיו של שריף החומוס המקומי בדבר "המצאת החומוס / החמשוקה / החריף פלפלים", מה גם שהמטבל החריף שלו באמת טעים להפליא.
 
...ויש עוד אתר אחד שלא זכה להיכנס לרשימה – לאחר רכיבה ירושלמית יש אשר מתפתים לעצור באחת ממלכודות התיירים שבאבו-גוש, החומוס שם לדעתנו סביר בקושי, ולכן אם אין לכם ממש ברירה (או שאתם מארחים תיירים) תוכלו להתפשר על הלבנונית הנמצאת ממש בסמוך לכניסה המזרחית לכפר. הלימונדה דווקא בסדר....

 
אילן כרמל    we:Tip    חומוס   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם