מגיני ברכיים Bliss protection

 #13 יולי 2015     שטח   
מגיני ברכיים Bliss protection

יבואן: CTC

 
 
חברת Bliss היא מותג מיגון חדש יחסית שנוסד בגרמניה בשנת 2006 כחברה לייצור אביזרי מיגון מתקדמים לתחום הסקי והאופניים. מוצרי החברה מאופיינים בארגונומיה ונוחות גבוהה במיוחד, ושימוש בחומרים מתקדמים בתחום הנידוף וההגנה. רוב מוצרי ההגנה של החברה מבוססים על חומר מתקדם בפיתוח עצמי העונה לשם Armourgel- פולימר דקיק למראה המאופיין במשקל ובגמישות רבה אשר משנה את תכונותיו תחת אימפקט חזק. למעשה מדובר על מולקולות "צפות" ובלתי קשורות אשר מתחברות תחת עומס גבוה למקשה אחת הסופגות ומפזרת את אנרגיית המכה. החומר לא דורש שימוש במסת חומר גדולה, עובדה שמאפשרת עיצוב של מיגון דק, קל משקל וגמיש מאוד כמעט ללא הפרעה לתנועת הרוכב.
למרות ששוק המיגון רווי מאוד ביצרנים ולמרות הפז"מ הקצר של החברה בשוק תחרותי זה, מוצרי החברה הכחולים שחורים זוכים לתשבחות רבות ממגזינים ברחבי העולם לפופולריות רבה בקרב משתמשים בעיקר על מסלולי האנדורו.
 
 החברה מציע שלוש סדרות של מוצרים, שתיים מהן (  Minimalist, וה- (ARG Vertical מבוססות על  ה- Armourgel וסדרת ה- Classic מבוססת פולימר פשוט יותר. כל הסדרות משווקות בארץ גם במידות ילדים, יתרון ענק לכוכבי האנדורו הצעירים .
מ CTC היבואן, קיבלנו מגני ברכיים מסדרת ה-Minimalist, וה- ARG Vertical, להלן הממצאים.
 
 


Bliss Minimalist

מחיר: 380 ₪

 


 


כפי שמשתמע משמו החד משמעי ה-Minimalist הוא מגן ברך מהזן המינימאלי ביותר, מהסוג שנראה יותר כמו מחממי ברכיים מאשר מגן. על אף האבסורד הוא משמש לאחרונה את הרוכבים הקיצוניים ביותר כמו כוכב האנדורו ניקו לאו . המגן עשוי שרוול לייקרה קליל ואלסטי עם פד Armourgel "עירום" וכחול מאוד שתפור לחזיתו. השרוול עשוי מספר פאנלים ברמות אוורור שונות, בחלקו העליון והתחתון של רצועות גומי רחבות מתוגברות בפסי סיליקון פנימיים שתפקידם לקבע את המגן לרגל מבלי שהרוכב ירגיש שהוא שם. יתרונו הגדול של החומר עתיר הטכנולוגיה למיגון רוכבי אופניים הוא כאמור גמישותו הקיצונית ומשקלו הקל יחסית אשר אמורים לאפשר דיווש ללא הפרעה.
 

בשימוש:
נתחיל מהסוף, ה- Minimalist הוא  הדבר הכי נוח שתוכלו לשים על הברך שלכם בטוענה שיש לכם מגן. הוא קל, מאורר, גמיש ובלתי מורגש בעליל במצב סטטי ובעיקר בפעולת דיווש אינטנסיבית. על אף התחושה ה"פלאפית" שהוא משדר, רצועת הגומי ופסי הסיליקון השאירו אותו מקובע למקומו בכל תנאי. אבל יש להקפיד על מדידה לפני הרכישה, ככלל כותב שורות אלו הוא ההשראה למגנים במידה לארג' אבל בבליס הייתי צריך לרדת מידה. (כנראה משהו במבנה השפק הגרמני) המגן לא "חונק" את הרגל ומרגיש יחסית מאורר גם בימים החמים והבלתי נסבלים של תחילת הקיץ שלנו.    


 
הגנה:
ככלל ההגנה של ה- Minimalist מוגבלת לחזית הברך בלבד וכנראה גם לעוצמות מכה מסוימות. תנאי הדרדרת המעודכנת גרמה לנו להידרש לאיכות ההגנה, אומנם בהחלקה על סינגל נקי מאבנים, אבל בכ"ז החלקה. בבדיקת נזקים נראה שהטכנולוגיה עשתה את שלה ופרט ללטיפת קרקע מאובקת, לא נרשמו נזקים לגוף ולמגן.
 

עמידות:
לאחר שימוש ארוך ואינטנסיבי יחסית כולל כביסות רבות בתוך השקית הכביסה המצורפת למגינים (רעיון מעולה) לא נרשם כל בלאי. אריג הלייקרה האיכותי שמר על האלסטיות שלו ולא התרחב, כך גם הפולימר הכחלחל.
 
 
יותר: נחות כללית מעולה, אוורור, סטייל.
פחות: לא מצאנו כזה.
 
 


 
 Bliss ARG Vertical
מחיר: 550 ₪  
ה- ARG היא סדרת המגנים הבכירה של היצרן. גם כאן כאמור המיגון הפיסי מבוסס על ה- Armourgel, אך מבנה המגן הוא מסיבי ומיועד להגנה בסביבה אגרסיבית יותר. הוא למעשה נראה כמו מגן "אמיתי" עם תוספת מיגון מסוימת בצדי הברך ורצועות הידוק עליונות ותחתונות. גם כאן ה- Armourgel מאפשר גמישות מובנת גבוהה מאוד ומשקל כללי נמוך יחסית לגודלו ולמיגון שה ARG מציע.
 

בשימוש:
גם ה  ARG בנויים במבנה שרוול ומולבשים בדרך המסורתית דרך כף הרגל וכמובן מחייבים הורדת נעליים או תמרון אחר ע"מ ליישמם במקומם. המגן מקובע מסורתית ע"י שתי רצועות גומי עם וולקרו אשר עוטפות את כל היקף הרגל שבמשך כל המבחן דאגו להשאיר את המגן במקומו. מידת המגן המוצהרת התאימה הפעם למידה ה"רגילה" שלנו ללא לחץ, הפרעה או רפיון בעת דיווש. המגן אמנם לא "סובל" מאוורר יתר, אבל לא מצאנו אותו חם או פחות מאורר ממגנים שמתיימרים להיות מאוורים במיוחד. ברכיבות הראשונות סבלנו מאדמומיות ושפשוף קל מחלקו הפנימי והמרופד של ה- Armourgel, תופעה שחלפה לאחר מספר רכיבות. הגנה: 
שלא כמו החבר המינימלי, ה ARG נותן את מעטפת הביטחון הפסיכולוגית עוד לפני הבדיקה הפיסית. הוא בעל מסה, עוטף ולא זז ממקומו בשום סיטואציה, אבל לא מפריע כלל לפעולת הדיווש. לגבי ההגנה הפיסית בעת נפילה, אומנם לא יצא לנו לבדוק בתנאי מעבדה את הפיזור הפיסיקלי של החומר, אבל במבחן המעשה הוא עשה את עבודתו נאמנה.
 

עמידות:
 לאחר שימוש אינטנסיבי יחסית כולל כביסות לא נרשם כל בלאי על המגנים, לעת עתה רצועות המגן לא איבדו מהאלסטיות ולא הראו כל סימני התרחבות  מיוחדים.
 

יותר: נחות כללית, גמישות, חוסר תזוזה
פחות: שפשופים קלים ברכיבות הראשונות.

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם