נעלי Shimano M 163

 #13 יולי 2015     שטח   
נעליShimano M 163 

יבואן: DAA

מחיר: 699 ₪


 Shimano הוא אחד המותגים המוכרים ביותר בתחום האופניים, אם לא המוכר שבהם. הענק היפני מכתיב סטנדרטים ומייצר כמעט כל רכיב ואביזר אפשרי לרכיבת כביש או שטח. מגוון המוצרים האינסופי כולל בתוכו גם ליין נעליים מפואר הכולל דגמים לכל סגנון רכיבה אפשרי, החל מרכיבת כביש תחרותית ועד רכיבת דאונהיל. בגליון מס' 7 סקרנו את ה M-200 נעל האנדורו המדוברת והאופנתית של הענק היפני, הפעם נסקור את ה M- 163  שהיא נעל ה- Trail של שימנו, דרגה אחת פחותה מאנדורו במדד האופנה אבל גם היא מיועדת לשימושים אגרסיביים יחסית. בפועל מדובר על נעל בטכנולוגיה כמעט זהה רק עם מבנה גפה "סטנדרטי" ולא מוגבה כמו של אחות האנדורו.
 

 
הM 163  היא נעל רכיבה קשיחה בבסיסה, אך עם מאפיינים הלקוחים מז'אנר הנעלים הרכות המיועדות כאמור לרכיבה אגרסיבית יותר. גפת הנעל עשויה עור מלאכותי ומשלבת הגנות קשיחות בחלקים המועדים לפורענות וחלקים עשויים אריג רשת צפוף לאוורור משופר. גם כאן כמו ב M 200 לב ליבה של הנעל היא טכנולוגית ה- Torbal של שימנו. מהותה שימוש בקשיחות מדורגת של בסיס הסוליה להשגת העברת כוח אופטימלית לצד נוחות וגמישות. הטכנולוגיה כוללת בין היתר מסגרת קרבון קשיחה בהיקף הסוליה ושימוש בשלושה סוגי גומי בעלי רכות משתנה במיקומים ובאופני יישום שונים על הסוליה, כמובן על פי במיקום היחסי של הנעל על הפדל.
 
 
התאמת הנעל לרגל:
ה M 163   היא נעל רחבה יחסית ומספקת סביבה נוחה ומפנקת גם לבעלי כף רגל רחבה. ממדי הנעל בפועל התאימו למידת היצרן המוצהרת כך שמידת הנעלים הרגילה של הקונה הממוצע תתאים גם לדגם רכיבה זה של שימנו. הנעל מאווררת מאד הודות לפתחי אוורור נרחבים מאוד בחזיתה ובצידה, בימים קרים במיוחד הנעל הרגישה לעיתים מאווררת מידי, אבל בהסתמך על כמות הימים שאפשר להגדירם כימי חורף רציניים אצלנו, עדיף כך מאשר ההפך.
 
 


בשימוש:
כמו בכל מוצרי ההנעלה של שימנו החיבור לפדלים הוא אינטואיטיבי לחלוטין, על אף שהקליט שקוע היטב וכמעט לא בולט מקו הסוליה. מערכת הרכיסה של הנעל מורכבת משתי רצועות וולקרו רחבות מאוד בכיווני סגירה מנוגדים( פטנט מעולה!!), ואבזם ראצ'ט ייחודי ואיכותי בעל פרופיל נמוך. השילוב של 2 רצועות וולקרו בסגירה המנוגדת ומנגנון ראצ'ט קיבע את הנעל באופן מיטבי על רגל ללא כל הרגשת לחץ/ מחנק או רצועה מיותרת ומתנופפת.
למרות המראה הספק סגפני של הנעל, אחיזתה על הפדלים מעולה ולקוחה כאמור מז'אנרים פחות תחרותיים. גם בהליכה מקומה של הסוליה הרכה יחסית לא נפקד והנעל מרגישה יציבה ונוחה יחסית לנעל רכיבה קשה מעלת מבנה קשיח.
לאורך כל תקופת התלאות הארוכה והמגוונת שהעברנו אותם , הנעליים שמרו היטב על צורתם ולא הראו סימני בלאי מיוחדים. גם במפגשים נעל VS סלע כמקובל בז'אנר, המיגון הקשיח עשה עבודתו נאמנה ושמר על הנעל ועל הדרך גם על הרגל.

סיכום:
 במראה ה M 163 היא סוג של יצור כלאיים, נעל XC עם מאפיינים אגרסיביים. אבל כמעט כמו כל פיתוח של שימנו שאנחנו מכירים, גם "יצור הכלאיים" הזה עושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. מחד יש כאן נעל קשיחה עם העברת כוח מעולה, מאידך קיבלתם הגנות, אחיזה ותחושה של נעל אול מאונטיין/ אנדורו. מבחינתנו מוצר מנצח עבור רוכבי AM עם מודעות גבוהה להעברת אנרגיה יעילה.

 

 
יותר:  נוחות, יעילות דיווש, אחיזה, מראה
פחות הפעם לא מצאנו דבר 
Shimano    M 163    אריק פלדמן   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם