Hot Epic israel 2015, סיכום היום הראשון

סיכום סטייג' #1 HOT EPIC ISRAEL 2015 

צילומים - אלון רון ,תומר פדר, רונן טופלברג, ליאור דיין , אלמוג חלילי ועדי גיא


זרזיפי גשם, נוף מדהים ונחיתה רכה, סיכום היום הראשון של Hot Epic Israel 2015
 


Sönke Wegner ו- Benjamin Joerges מגרמניה הם המנצחים של הסטייג הראשון של הוט אפיק ישראל לשנת 2015.  468 רוכבים ורוכבות התייצבו על קו הזינוק בצמוד לכפר התחרות בקיבוץ דליה, ליום שהוגדר ע"י גל צחור יזם ומתכנן המסלול, כיום של נחיתה רכה לתוך חווית האפיק ישראל. לאחר יום גשום ומדאיג מעט, קיבלו הרוכבים מז"א מושלם למסלול תובעני ומתיש, של רולינג הילס באזור רמות מנשה, סינגלים זורמים בשמורת אלונה, חורשן ואלוני יצחק, שבילים מהירים על קו החוף באזור מעגן מיכאל, ותצפיות מדהימות משמורת הברון. סה"כ 112 ק"מ עם כ1300 מטר טיפוס פרי מוחו הקודח של גל צחור.


  
 חבורת החוד של רוכבי ה UCI המקומיים והבין לאומיים, הכתיבו קצב חזק מאוד בקטע הפתיחה של הסטייג הראשון שכלל מקטע כביש מהיר בין קילומטר וחצי. הירידה המהירה לשטח הטרשי בואך שמורת אלונה, גבה מספר קורבנות פנצ'רים לא מבוטל, ביניהם גם שני הפייבוריטים לנצחון מדרא"פ Erik Kleinhans  ו- Nico Bell מנצחי קייפ אפיק 2013, שפינו את הדרך לבריחה אגרסיבית מחבורת החוד, של שלומי חיימי אלוף ישראל ובן זוגו האוסטרי Uwe Hochenwarter. תצוגת רכיבה מדהימה של הזוג האוסטרי/ ישראלי החזיקה בריחה עם פער של כ-8 דקות מהפלוטון כמעט לאורך כל שלבי הסטייג, אך מקטע  Hike a Bikeקצר ועבה בואך רמת הנדיב הכריע את שלומי שסבל ככל הנראה מהתייבשות, ובקטע העלייה חזרה לחורשן עברה ההובלה לזוג הגרמני  Gathof ו- Demuth שהחזיקה עד 20 ק"מ מקו הסיום ונגמרה בעוד פנצ'ר. את הסטייג כאמור ניצחו  זוג העיתונאים הגרמנים Sönke Wegner ו- Benjamin Joerges בהפרש של 3.3 דקות מהמקום השני.

  
בקטגוריית הנשים, האמריקאיות Selene Yeager ו- Rebecca Rusch , הראו דומיננטיות מובהקת לכל אורך הסטייג עד קו הסיום. אחריהן הגיעו  Alice Duarte ו- Chimello Graziela Takay הדרא"פ ואת השלישיה הראשונה סגרו בתצוגת רכיבה מרשימה ביותר נוגה כרם ומגאן בלצר.
בקטגוריית המסטרס, סיימו ראשונים מנצחים האפיק מאשתקד, גלי רונן וליאור זך מאור. אחריהם נועם שילר ואנג'לו גדה וארלי הבינ"ל, כאשר את השלישיה סוגרים גיא באומל ודן זיגמונד.
בזוגות המעורבים ניצחו עומר שפירא ואיתמר דשא, אחריהם בני הזוג Boettger מאוסטריה ואת שלישית המובילים סגרו טל אלון ואהוד אמיתי.
בקטגוריית הגרנד מאסטרס האצילה, היו אלה אורן אוזרד ועמוס גרי שחצו ראשונים את קו הגמר, אחריהם רפאל פרחי ויששכר וישניה. את השלישיה הראשונה סגרו יוסי פוקר וניר פינקלשטיין.

 

 


HOT אפיק ישראל” מהווה מפעל הנצחה לגיורא צחור, מפקד ובכיר במוסד, שנהרג בתאונת דרכים באחד מאימוני הבוקר, בעת שרכב על אופניו. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו. גל צחור, בנו של גיורא ויזם ומנהל התחרות, בילה עם אביו בלא מעט באתגרים דומים בחו"ל, והשניים תמיד תכננו להביא אירועים דומים לארץ.
לחזון התחרות התגייסו נותני חסות רבים, וביניהם: הHOT מערכות תקשורת, TREK, סובארו, קק"ל ,איגוד האופניים בישראל, DAA Sport Marketing, Shimano, HIGE5, מריו סנטר, רומח, FUNKIER, Rudy Project, קיבוץ דליה וזהר בדשא. חווית משתמש, סיכום יומי, צחי אוחובסקי

חודשים של אימונים מתנקזים בסוף למשפך הזינוק. מהשעה שש בבוקר היום החלו להצטופף כ540 משתתפי הוט אפיק ישראל 2015 לזינוק ליום הראשון של המירוץ מקיבוץ דליה. חושך שמתחלף לאור, מפגשים עם רוכבים וחברים, ורגעים אחרונים של מתח לפני זינוק. השנה הצטרפו לתחרות גם לא מעט רוכבים מחו"ל עובדה שחיזקה את תחושה הבינלאומית של המירוץ.
 
ואכן, למרות שכמה מאות המטרים הראשונים של המסלול הם מנהלתיים, ומובלים על ידי אופנוע , כבר כ-3 דקות מהזינוק היתה התרסקות מכוערת של רוכב לתוך גדר הבטחון בצד הכביש. לא יודע מי זה היה ומה קרה לו אבל זה היה מחזה לא נעים. בהמשך ירדנו מהכביש לשביל עפר רחב משובץ אבנים,  מספר די גדול של רוכבים חטפו פנצ'רים כבר בקטע זה, מהם כמה פייבוריטים כמו אנג'לו די וורולי ונעם שילר. 
  
כצפוי, גל צחור רקח מסלול מגוון, תובעני ומתיש, שהתחיל ברולינג הילס מדליה לכיוון הר חורשן, טיפוס לחורשן, סינגלים זורמים בחורשן ובאלוני יצחק, כ40 ק"מ מישורים באיוזר החוף, בין מעגן מיכאל לעין אילה, הייק-א-בייק תלול של כ200 מטרים לכיוון רמת הנדיב, תפירה של רמת הנדיב כולל תצפית מרהיבה לים, חזרה לחורשן עם טיפוס מתיש בסינגלים, ולג טיפוס אחרון בין חורשן לדליה. סה"כ כ112 ק"מ על כ1300 מטר טיפוס. וכמו שגל יודע, הוא תפר את המסלול כך שאתה רוכב באיזורים מוכרים ועדיין לא בדיוק יודע היכן אתה. רכיבה בכיוון הפוך לכיוון הנפוץ, שבילים צדדיים, גשרי עץ בנויים במקומות שמצריכים אותם, וכד'.
לרוכבים חיכו תחנות האכלה כל כ 20ק"מ, חלקם למים וחלקם כוללים פינוקים שונים כמו ג'לים, סוכריות, בננות ומשקאות איזוטוניים. 
  
אני ובן זוגי רועי פתחנו חזק יחסית, אמנם ראינו את קבוצת החוד מתרחקת מאיתנו במהירות, אולם גם ראינו זנב ארוך משתרך מאחור. בכל קטע מצאנו זוגות אחרים לעבודה משותפת, כאשר בקטע המישורי המשמעותי ביותר מבחינת עבודה נהננו לרכוב עם נגה כורם וזוגתה מגאן בלצר. תחנת הרענון המשמעותית היתה בק"מ ה78 בזכרון יעקב, לאחר הטיפוס חזרה לרמת הנדיב, משם התחלתי להחלש מעט ונאלצנו להוריד את הקצב. 40 הק"מ האחרונים שכללו לא מעט טיפוס וסינגלים היו קשים וכואבים, וניסינו למצוא שיווי משקל בין קצב סביר לשמירת כוח ליומיים הנותרים.
 
הגענו לכפר התחרות לאחר כ5:39 שעות, זמן לא רע. כפר התחרות מפנק וכולל דוכני מכירה ותיקון, פינת מסג'ים, פינות ישיבה נוחות, ודוכני מזון ובירה. עכשיו רק צריך לנוח ולהשיב כוחות למחר. מחר מחכה לנו יום קשה יותר, עם כ-2000 מטר טיפוס.


 
 

גלריה

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם