סיכום היום השני, Hot Epic 2015

סיכום סטייג' #2 HOT EPIC ISRAEL 2015 
עליות קשות, סינגלים חלקלקים  ורוכבים קשוחים, סיכום היום השני של Hot Epic Israel 2015

צילומים - אלון רון ,תומר פדר, רונן טופלברג, ליאור דיין , אלמוג חלילי ועדי גיא
מערכת רנר סקנר  www.runnerscanner.com

 


 

הסטייג' השני של 2015 Hot epic israel היווה נקודת מפנה עבור הצוותים הדרום-אפריקאים. צוות הגברים,Erik Kleinhans  ו- Nico Bell, נטלו את ההובלה במקטע העליות השני ופתחו פער משמעותי כבר בפידינג זון הראשון. דבוקת החוד שכללה את שני הזוגות הגרמנים, ואת שלומי חיימי ובן זוגו UWE פיגרה אחריהם בכ-8 דקות. משם לא הרפו הדרום אפריקאים עד לסיום המוחץ ביתרון מדהים של 17 דקות על שני הצוותים הגרמנים שהגיעו אחריהם, ניצחון שהביא אותם אל המקום הראשון הכללי.
בפער של 32 דקות מהמובילים הגיע הצוות הישראלי הראשון גיא שגיב ורועי גולדשטיין ותפסו את המקום הרביעי. 


 
את מקצה הנשים סיימו ראשונות  Mariske Strauss ו-  Cherie Vale מדרום אפריקה שהראו נחישות ויכולות טכניות לא מבוטלות אשר הביאו אותן לזמן מכובד מול מובילי המסטרס והמקצה המעורב. השתיים סיימו בחיוך גדול ובפער של כשלוש דקות על יריבותיהן ההולנדיות, יתרון שהעניק להן את מקום הראשון הכללי בקטגוריה. 
בקטגוריית המסטרס, שוב היו אלה ליאור זך-מאור וגלי רונן, המנצחים הכללים של הקטגוריה מאשתקד, אשר ביססו את מיקומם הראשון הכללי בקטגוריה באופן משכנע. 


לאחר לילה סוער, קיבלו הרוכבים מסלול תובעני במיוחד שכלל 107 ק"מ עם 2350 מטר טיפוס, זהו הסטייג' הקשה בתחרות והוא עמד לכלול הרבה בוץ, יזע ודמעות. הרוכבים יצאו מכפר הרוכבים בקיבוץ דליה לאורך הכביש הנינוח המוביל לצומת אליקים, כאןחיכתה להם העלייה המבוצבצת הראשונה אל דרך נוף כרמל. ממנה ירדו ליוקנעם ומשם עלו שוב לכרמל. בחלק המסלול הזה חיכו להם מספר ירידות תלולות וחלקות במיוחד, ואיתן מספר עליות אימתניות שנתנו לצוות הדרום-אפריקאי את ההזדמנות לברוח קדימה. מאזור צומת דמון הוביל המסלול את הרוכבים בסינגלים מאתגרים עד לבית אורן שם חיכה להם הצוות המקצועי של סינגל-טרק שסייע לרוכבים הרבים שהגיעו עם צמיגים ומעבירי הילוכים מכוסים בבוץ. מכאן תחת ממטרים מזדמנים, ירדו הרוכבים בקטע הליכה חלקלק לכיוון האגם, לקראת טיפוס כואב אל פסגת הר שוקף, מפסגתו גלשו לכיוון כרם מהר"ל ומשם בטיסה נמוכה  ומתישה עד לנקודת הסיום.
  
בקטגוריית הגברים, ניצחו כאמורErik Kleinhans  ו- Nico Bell מדרא"פ, אחריהם Sönke Wegner  ו Benjamin Joerges  הגרמנים, ובמקום השלישי  Daniel Gathof ו  Frank Demut  גם הם מגרמניה.
בנשים, ניצחו Mariske Strauss ו-  Cherie Vale מדרום אפריקה אחריהן הגיעו Anne Terpstra ו   Karen Brouwer  מהולנד, ובמקום השלישי Muller  Majlen Luisa הגרמניה יחד עם מורן טל-פז הישראלית.
בקטגוריית המסטרס נשמרו תוצאות היום הראשון, ראשונים סיימו גלי רונן וליאור זך מאור, אחריהם אליוט שרמן ושביט כוכבי, כאשר את השלישיה סוגרים שוב גיא באומל ודן זיגמונד.
בזוגות המעורבים התוצאות זהות ליום הראשון, עומר שפירא ואיתמר דשא שוב גרפו את הנצחון, אחריהם בני הזוג Boettger מאוסטריה ואת שלישית המובילים סגרו טל אלון ואהוד אמיתי.
את קטגוריית הגרנד מאסטרס, ניצחו אורן אוזרד ועמוס גרי ששמרו על מיקומם בפסגה, אחריהם בהפרש של כ 20 דקות, ארז וייסברוד ואברהם זמיר ובמקום השלישי יוסי פוקר וניר פינקלשטיין. 


HOT אפיק ישראל” מהווה מפעל הנצחה לגיורא צחור, מפקד ובכיר במוסד, שנהרג בתאונת דרכים באחד מאימוני הבוקר, בעת שרכב על אופניו. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו. גל צחור, בנו של גיורא ויזם ומנהל התחרות, בילה עם אביו בלא מעט באתגרים דומים בחו"ל, והשניים תמיד תכננו להביא אירועים דומים לארץ.
לחזון התחרות התגייסו נותני חסות רבים, וביניהם: הHOT מערכות תקשורת, TREK, סובארו, קק"ל ,איגוד האופניים בישראל, DAA Sport Marketing, Shimano, HIGE5, מריו סנטר, רומח, FUNKIER, Rudy Project, קיבוץ דליה וזהר בדשא.


 

 
חווית משתמש, סיכום יומי- צחי אוחובסקי 

הסטייג השני באפיק ישראל הוגדר כיום הקשה ביותר. אמנם הוא מעט קצר מהיום הראשון, אבל כולל כמעט פי 2 טיפוס – כ 2000 מטר, מרביתם טכניים וכואבים. הזינוק הבוקר התבצע בשיטת "בוקסים" כאשר המנצחים בקטגוריות השונות מאתמול זינקו מלפנים, ואחריהם בוקס A שכלל את 50 הזוגות הראשונים בדירוג הכללי. לשמחתנו גם אנחנו הצלחנו להתברג ל-50 הראשונים כך שהיה פחות לחץ לתפוס מקום בבוקר והיה אפשר לתפוס עוד דקת שינה.


 


הזינוק החל ברכיבה מנהלתית על הכביש מכיוון דליה לצומת אליקים, שם החל הטיפוס הראשון של היום לעבר המוחרקה. עלייה תלולה לקחה אותנו לדרך נוף כרמל, אולם אחרי מקטע קצר ירדנו שוב בירידות מהירות לעבר יוקנעם, משם טיפוס ארוך ומסולע חזרה לנוף כרמל. עד כאן היו תנאים מעולים עם דרך מעט לחה מגשמי הלילה  בתוספת הזריחה מעל עמק יזרעאל שהוסיפה לאווירה ואפילו טמפרטורה נוחה. בהמשך רכבנו את דרך נוף כרמל עד בית היערן, שם תפס אותנו טיפטוף, שהפך לגשם משמעותי. לאחר חציית הכביש וטיפוס לשמורת נחל כלח הדרכים והסינגלים היו רטובים וחלקים. הסינגל המסולע של נחל כלח היווה אתגר טכני ולא מעט רוכבים העדיפו ללכת קטעים ברגל. בהמשך עלינו על דרך רחבה בוצית מאד שאילצה רוכבים לעצור ולנקות בוץ מהגלגלים, וחלק אף שטפו את האופניים בתחנת הרענון בבית אורן- אירופה בכרמל.

 

 

בהמשך טסנו בירידה מהירה לכיוון חניון האגם, לא לפני מקטע של שביל הליכה תלול, מדורג וחלק ב"הייק-א-בייק" בסגנון עדות ה"צחור". השביל יצר תור לא קצר ומעט תסכול אצל חלק מהרוכבים. משם טיפסנו לפסגת הר שוקף, דרך גבעת וולפסון. הירידה מהר שוקף הייתה מהירה, כאשר השבילים מהודקים ועם אחיזה מעולה. תפירה נוספת הביאה אותנו לירידה בדרך המנדטורית לכיוון כרם מהר"ל, משם המשכנו דרך בת שלמה, למרגלות הר חורשן וטיפוס אחרון חזרה לדליה.

 הטיפוס והסינגלים יצרו פיזור ארוך יחסית של רוכבים על המסלול, ובערך מחניון האגם ועד הסוף רכבנו אני ובן זוגי רועי כמעט לבד, כאשר מידי פעם אנו נפגשים עם זוגות אחרים. החלק השני של הרכיבה גם היה חם יותר, והאתגר העיקרי היה לשמר את האנרגיה, ולהזין את הגוף. לא הצלחתי לספור כמה ג'לים וחטיפים צרכתי, אבל חוויתי לא מעט נפילות אנרגיה המהלך היום. בחלק האחרון הרגליים כבר הרגישו די מרוקנות.


 
 


סה"כ יום ארוך וקשה, כ-107 ק"מ ו-6:32 שעות של רכיבה, עם נופים מדהימים, סינגלים תובעניים, ירידות מהירות ומז"א הפכפך. מחר מחכה לנו היום השלישי והאחרון, קצר יותר, אבל עם העייפות המצטברת לא בטוח שיהיה קל בהרבה.