סיכום היום השלישי- Hot epic israel 2015


סיכום סטייג #3, Hot Epic Israel 2015
מסלול קצר ותובעני, קצב מטורף וזוכים מאושרים


צילומים:
תומר פדר, רונן טופלברג, אלון רון, ליאור דיין, אלמוג חלילי ועדי גיא
 מערכת רנר סקנר 
www.runnerscanner.com


 


הסטייג' השלישי והקצר של 2015 Hot epic israel חתם באופן חד וחלק את ניצחונם הגדול של צמד הדרום אפריקאים Erik Kleinhans  ו- Nico Bell.
לאחר יום קשה במיוחד ולילה יבש, קיבלו הרוכבים  סטייג' סיום עם מסלול קצר יחסית שכלל 68 ק"מ עם 1230 מטר עבים של טיפוס. הרוכבים יצאו מכפר הרוכבים בקיבוץ דליה במגמה כללית של ירידה על דרכים רחבות וסינגלים לכיוון העמק. ממנה עברו לסיבוב מתיש במישורי השדות של עמק יזרעאל, משם לאזור משמר העמק וסינגלי עין השופט , עם קינוח  בצורת עלייה קשה חזרה לכיוון כפר התחרות. הסטייג' אמנם לא הוגדר כקשה במיוחד, אך כסטייג' סיום הוא מהווה את הצ'אנס האחרון  לשנות מיקומים כללים ומשרה אווירת לחץ בקרב המתחרים. 
 

 
עם פער של כ-8 דקות בתוצאה הכללית בין המובילים מדרום אפריקה לבין הבאים אחריהם, נפתח הסטייג  השלישי בקצב רצחני של דבוקת המובלים הכללית. קטע ירידה טרשי ואגרסיבי לכיוון העמק גרם לתקלות ופנצ'רים רבים בפלטון, והפריד את צמד הדרום אפריקאים ביחד עם חיימי ו UWE מהפלוטון המוביל. הקטע המהיר והמישורי בשדות העמק גבה פנצ'ר מ  Bell ו- Kleinhans ונתן לחיימי ובן זוגו יתרון מסוים. לקראת נקודת ההאכלה השנייה כ- 46 ק"מ מהזינוק, סגרו הדרום אפריקאים על הזוג האוסטרי ישראלי, כאשר הפער בין הרביעה המובילה לפלטון כבר עומד על כ-8 דקות בשלב זה. קטע סינגלים ארוך ועליה קשה מכיוון משמר העמק חזרה לכפר התחרות יצר הפרדה בין שני הזוגות המובלים, והביא את צמד הפייבוריטים מדרום אפריקה ראשונים לקו הסיום ולניצחון כללי מובטח. שלומי חיימי ו UWE שהגיעו שתי דקות אחריהם, מסרו על קו הסיום "נתנו את כל מה שנשאר לנו ברגליים על מנת להחזיר את הכבוד מהסטייג הקודם, אך הדרום אפריקאים היו חזקים ונחושים יותר. במקום השלישי בפער של 10 דקות מהמנצחים, חצו  את קו הסיום גיא ניב ושותפו  Balisi אשר הפגינו עוד יום של  נחישות ותצוגת רכיבה מרשימה. 
 


את מקצה הנשים סיימו ראשונות Anne Terpstra ו   Karen Brouwer  מהולנד מספר דקות לפני Mariske Strauss ו-  Cherie Vale מדרום אפריקה מנצחות הסטייג' הקודם. את שלישית המנצחות סגרו שוב Muller  Majlen Luisa הגרמניה יחד עם מורן תל-פז הישראלית.
בקטגוריית הזוגות המעורבים נשמרו התוצאות של שני הסטייג'ים הקודמים, כאשר עומר שפירא ואיתמר דשא גרפו את הניצחון השלישי ברציפות בעוד תצוגת רכיבה מרשימה. אחריהם כמו בשני הסטייג'ים הקודמים בני הזוג Boettger מאוסטריה, ואת שלישית המנצחים סגרו טל אלון ואהוד אמיתי.

בקטגוריית המאסטרס גם היום לא נרשמו דרמות מיוחדות, כצפוי היו אלה ליאור זך-מאור וגלי רונן שהגיעו  לקו הסיום בזמן כללי מעולה, והבטיחו בפעם השנייה ברציפות את הניצחון הכללי בקטגוריה.  תוצאות הסטייג' השלישי:
בקטגוריית הגברים, ניצחו כאמורErik Kleinhans  ו- Nico Bell מדרא"פ, אחריהם כאמור שלומי חיימי ו Hochenwarter Uwe, ובמקום השלישי הצמד גיא ניב ו- Blasi  Johannes הגרמני.
בנשים ניצחו את הסטייג, Anne Terpstra ו   Karen Brouwer  מהולנד אחריהן Mariske Strauss ו-  Cherie Vale מדרום אפריקה, ובמקום השלישי Muller  Majlen Luisa הגרמניה יחד עם מורן תל-פז הישראלית.
גם בזוגות המעורבים לא נרשמו שינויים בתוצאות, עומר שפירא ואיתמר דשא שוב גרפו את הניצחון, אחריהם בני הזוג Boettger מאוסטריה ואת שלישית המובילים סגרו טל אלון ואהוד אמיתי.
בקטגוריית המסטרס, ראשונים סיימו גלי רונן וליאור זך מאור, אחריהם אליוט שרמן ושביט כוכבי, כאשר את השלישיה סוגרים נועם שילר ואנג'לו דה-וארולי.
את קטגוריית הגרנד מאסטרס, ניצחו אורן אוזרד ועמוס גרי ששמרו על מיקומם בפסגה, אחריהם בקיזוז זמנים מרשים מאתמול, ארז וייסברוד ואברהם זמיר ובמקום השלישי יששכר וישנייה ורפאל פרחי.
 מנצחים כללים Hot Epic Israel 2015:
קטגוריית הגברים:
 1. Erik Kleinhans  ו- Nico Bell,Team Recm  ,דרום אפריקה
 2. Sönke Wegner ו- Benjamin Joerges , world of mtb, מגרמניה
 3. רועי גלודשטיין וגיא שגיב, Team HOT, ישראל
   
  קטגוריית נשים:
 1. Mariske Strauss  ו-  Cherie Vale , Novus OMX Pro Team, דרום אפריקה
 2. Selene Yeager ו- Rebecca Rusch, Niner, ארה"ב
 3. מורן תל-פז ו- Muller  Majlen Luisa, M&M, ישראל גרמניה
 
קטגוריית הזוגות המעורבים:
 1. עומר שפירא ואיתמר דשא, OMI, ישראל
 2. Andrea Boettger ו- Marc Boettger, r2-bike.com, אוסטריה
 3. טל אלון ואהוד אמיתי,  Cycle Turtles, ישראל
קטגוריית מאסטרס:
1.גלי רונן וליאור זך מאור,  TREK-ZONE3, ישראל
2. נעם שילר ואנג'לו דה-וארולי, Team Bike Way, ישראל
3. גיא באומל ודן זיגמונד, GR13, ישראל
קטגוריית גרנד מאסטרס:
1.עמוס גרי ואורן אוזרד,  uzradgery, ישראל
2. ניר פינקלשטיין ויוסי פוקר, ישראל
3. ארז וויסברוד ואברהם זמיר,  Team ארז רמי, ישראל
 
 


HOT אפיק ישראל” מהווה מפעל הנצחה לגיורא צחור, מפקד ובכיר במוסד, שנהרג בתאונת דרכים באחד מאימוני הבוקר, בעת שרכב על אופניו. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו. גל צחור, בנו של גיורא ויזם ומנהל התחרות, בילה עם אביו בלא מעט באתגרים דומים בחו"ל, והשניים תמיד תכננו להביא אירועים דומים לארץ.
לחזון התחרות התגייסו נותני חסות רבים, וביניהם: הHOT מערכות תקשורת, TREK, סובארו, קק"ל ,איגוד האופניים בישראל, DAA Sport Marketing, Shimano, HIGE5, מריו סנטר, רומח, FUNKIER, Rudy Project, קיבוץ דליה וזהר בדשא.
 
חווית משתמש, סיכום יומי- צחי אוחובסקי 

 היום השלישי והאחרון של האפיק לקח אותנו לרמות מנשה ועמק יזרעאל. זהו יום קצר יחסית, אבל עם עליות תובעניות והרבה סינגלים. זוהי גם ההזדמנות האחרונה להשפיע על התוצאות כך שכולם מתוחים ועצבניים. הזינוק היה אינטנסיבי וכבר ביציאה מהשער היתה התהפכות של שני רוכבים. בהמשך ירדנו בשבילי ג'פים מהירים ומדורדרים, כשפרות חוצות את הדרך בריצה. בהמשך תן התפרץ במהירות מטורפת ישר לתוך הגלגל של יוסי פוקר והעיף אותו לקרקע. יוסי המשיך ללא פגע. משם התחלנו לטפס, תחילה בדרך מפותלת ותלולה שגרמה לחלק מהרוכבים לרדת מהאופניים, ובהמשך בטיפוס ארוך לגבעה 400 – הנקודה הגבוהה ברמות מנשה בגובה 400מ'. משם ירדנו לכיוון מגידו בדרכים רחבות במהירות גבוהה מאד. יום שבת הביא איתו רוכבי סופ"ש שעודדו מידי פעם לאורך המסלול והוסיף  עוד פרץ אדרנלין. לאחר עצירת התרעננות במגידו טיפסנו שוב לכיוון אנדרטת הקיבוצים ומשם ברצף סינגלים למשמר העמק. בכדי לוודא שאנחנו לא רק נהנים גל צחור הוסיף לנו גם כעשרה ק"מ של מישורים בעמק יזרעאל, חלקם בתוך שדה חרוש מפרק עצמות- תענוג מפוקפק. לאחר חציית הכביש חזרה לכיוון הזורע טיפסנו ליער עד שנכנסנו לסינגל הזורע\עין השופט איתו המשכנו חזרה עד עין השופט. משם עוד קישור של כ 4ק"מ הביא אותנו חזרה לכפר התחרות.
כפר התחרות היום היה הומה אדם, משפחות, חברים ורוכבים שהשתתפו במירוץ החד יומי-אוירה מדהימה של מדורת שבט ענקית. זה גם המקום לציין את מתחם התחרות שכלל מציגים שונים, סדנת תיקון של שימנו, מתחמי מזון ומנוחה, והרגשה כללית מפנקת מאוד.
 
לי ולבן זוגי היה זה היום הטוב ביותר בתחרות. רכבנו חזק מהתחלה, והצלחנו להיצמד לצוותים חזקים מאתנו. בעמק עבדנו ביחד עם עוד שני זוגות מקבוצת בייקווי, ובסינגלים בהמשך הצלחנו לברוח להם ולעקוף עוד מספר זוגות חזקים. בהתחשב בעובדה שזה היום האחרון לתחרות ואין צורך לשמר כח למחר, נתנו את כל מה שיש לנו. ברגע כתיבת שורות אלה עדיין אין לי תוצאות, אבל אם אתמול היינו בערך במקום 45 בדירוג הכללי (כ15 בקטגוריה) , יש סיכוי ששיפרנו היום את המיקום. בכל אופן אין ספק שהאימונים הרציניים הביאו תוצאות. אפיק ישראל הוא מירוץ ברמה אחרת ממה שאנחנו מכירים בארץ בהרבה מישורים – הקושי, רמת ההפקה ורמת הרוכבים וההכנה. מה שמדהים שמעבר לתחרות שמתקיימת בחוד יש עוד מאות זוגות רוכבים שמטרתם היחידה היא לסיים, ואכן כמו שאומר הסלוגן של התחרות – A finisher is a winner נחכה ונראה מה יהיה בשנה הבאה.