קסדה Lazer Ultrax

 עדי בלן   
 #15 ספטמבר 2015     שטח   
Lazer Ultrax
יבואן: DAA
מידות:S M L
משקל: 290  גרם (למידה מדיום במבחן)
 מחיר: 579 ₪
 
Lazer היא אחת מחברות הקסדות הוותיקות בעולם והם מייצרים קסדות לאופניים ואופנועים בבלגיה כבר מאז 1919, בתחום האופניים אפשר לומר שלייזר הוא מותג מוכר יותר בתחום הכביש והטריאתלון, אך בשנים האחרונות מורגש המאמץ של המותג לתפוס נתח שוק משמעותי יותר ברכיבת שטח ואקסטרים.
הUltrax  היא קסדת "השימוש הכללי" של Lazer לרכיבת שטח, ויש לה כמה תכונות ייחודיות מעבר למבנה הקל (פחות מ 300 גרם) והאוורור המצוין שהקסדה מציעה. לקסדה מנגנון רכיסה אוטומטי בשם המפתיע auto-fit, למעשה אין מנגנון רכיסה ידני כלל, והוא מתבסס על מתח קפיץ מסוים המהדק את מערכת הרכיסה לראש. בנוסף הקסדה מאובזרת בנצנץ LED מובנה בעל סוללה נטענת (מגיעה יחד עם כבל USB לטעינה).
מDAA, היבואן המקומי, קיבלנו את האולטרקס בגוון כתום בוהק וזרחני, שתאם היטב את קיט ה pearl izumi שנמצא אצלנו במבחן במקביל (ועליו מבחן בגיליון הבא), והבטיח שחברי מערכת we:Ride האחרים יוכלו למצוא אותנו במצפה מודיעין בשישי בבוקר גם בלי צורך לרימון עשן צה"לי.


בשימוש:

ראשית, לאחר מבחן של כמה קסדות "אנדורו" בעלות סטיילינג שמזכיר יותר קורס מט"קים של השריון, שמחנו לחזור ולחבוש על ראשנו קסדת שטח "נורמלית" עם צורה מינמליסטית יותר ומשקל נמוך בהתאם.
מנגנון ה auto-fit  של לייזר הפתיע אותנו לטובה, אנחנו אוהבים להדק את הקסדה יחסית חזק לראש על מנת למנוע תזוזות בקטעים טכניים, ולמרות שההידוק הרגיש עדין יותר ממה שאנו רגילים, הקסדה לא זזה בשוב שלב במהלך המבחן.
האולטרקס היא קסדה נוחה מאוד (לפחות לגולגלתו של כותב שורות אלו) ולא ייצרה נקודות לחץ או כאב בשום מקרה, האיוורור של הקסדה היה מצוין והורגש שיפור משמעותי ביכולת הקירור במעבר מאחת מקסדות הטנקיסטים ללייזר.
הנצנץ המובנה הוא תוספת נחמדה, המועילה בעיקר ברכיבת עירונית או רכיבת יוממות, לא מצאנו שום שימוש בפ'יצר הזה במהלך רכיבות שטח אמיתיות (ולא, לא מדליקים נצנצים אחוריים ברכיבות לילה, זה לא מועיל לאף אחד).
 
סיכום:
הלייזר היא קסדת שטח "קלאסית" (בקטע טוב!), זו קסדה קלה, נוחה ומאווררת מאוד, למעשה כמעט ולא מצאנו בה חסרונות. התוספת היחידה שהיינו שמחים לה, היא תושבת מובנת לפנס\ מצלמת קסדה. לדעתנו רוכבים רבים המתפתים לרכוש קסדות "אנדורו" יעשו בחוכמה אם יבחנו רכישה גם "קסדות רגילות" כמו הלייזר אולטרקס.

 
יותר:
נוחות, קלות, איוורור, סטיילינג.
פחות:
חוסר בתושבת לפנס\ מצלמה.
Lazer Ultrax    עדי בלן    קסדה   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם