טבעת הכתר

 

טיפ#1: - טבעת הכתר

 
מזל טוב, התחדשתם בבולם קדמי שללא ספק ישפר את חווית הרכיבה שלכם!
בדרך כלל רכישה כזאת מלווה בקפה קטן והרכבה בחנות, אבל אם רכשתם מזלג יד-שניה או מחנות לא מקומית, נטל ההרכבה עליכם.
הבשורות הטובות הן שזו לא בעייה גדולה כל כך, רק שיש את הקטע הזה של פירוק והרכבת טבעת ההתאמה החובקת את הסטירר, הידועה גם בשמה המלכותי: "THE CROWN RACE" , יען כי יושבת היא על כתר הבולם.


 
דבקים בשני העקרונות המנחים שלנו של (1) חוסר יכולת טכנית ו(2) שימוש בציוד מאולתר, נעשה זאת שוב במו ידינו, אבל מסיבות שימורו האסטטי של המזלג נימנע מלהשתמש ב"שיטת-הראבק" הכוללת מברג שטוח, פטיש כבד ושחרור אגרסיות בזמן הפירוק וההרכבה.
 
במקום כל המוזכר לעיל נשתמש ב:
  1. סכין מריחה קהה (קהה, לא כהה,כי יש הבדל!)
  2. שואב אבק ביתי ידני(ידני, לא רובוטי, כי יש גבול!)
  3. פטישון מהסוג ששימש את טים רובינס בכדי לברוח מכלא שושנק (או כל פטיש קטן אחר)
 
למי שיש סבלנות לקרוא את הוראות ההפעלה שימשיך הלאה, אבל תכלס קליפ אחד שווה יותר מאלף מילים (וגם המוסיקה טובה יותר).


הוראות הפעלה
 
בכדי לפרק את הטבעת נכניס את הסכין בצד הצר ביותר שלו בין הטבעת לכתר הבולם ובכמה מכות פטיש ענוגות ומעט לחץ ידני נרחיב את המרווח בינהם עד שאפשר יהיה לשלוף את הטבעת.. זה עובד וזה לא פוגע בבולם או בטבעת!
 
בכדי להרכיב את הטבעת לסטירר, נמצא צינור חלול בעל קוטר שיעטוף את הסטירר בחיבוק חם אך לא הדוק מדיי, לסטיררים מהסוג הישן יספיק צינור קשיח בקוטר פנימי של 35ממ לערך, לסטירר טייפרד נרצה צינור בקוטר פנימי של 45ממ. כמובן שאפשר לקפוץ לחנות הבניין הקרובה ולהשיג צינור PVC קשיח שיעשה את העבודה, אבל במקרה של סטירר ה ⅛1 הישן והטוב השתמשנו בהצלחה רבה בצינור של שואב האבק הביתי.. וזה גם עובד וגם  נטול אבק!


לצפייה בסרטון ההדרכה :


DIY    אילן כרמל   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם