Knog Blinder Arc 600

מבחן לילה – פנסKnog Blinder Arc 600
 
יבואן : DAA
מחיר: 549 ₪

 
לחברת Knog  (מבוטא 'נוג) האוסטרלית מגוון מרשים של אמצעי תאורה ובטיחות לרוכבים ולאחרונה גם אביזרי תאורה משלימים למגוון מצלמות, ממצלמות אקסטרים אטימות למים ועד לסמארטפונים. כל המוצרים בולטים מייד בזכות העיצוב הייחודי והסטייליסטי שלהם - פועל יוצא מכך שהחברה מגיעה, לדברי מייסדיה, מ"מורשת" של עיצוב מוצרים, כאלה שיהיו נחשקים ממבט ראשון, קלים לשימוש מיידי ורובאסטים לשימוש ארוך טווח.

לסקירתינו קיבלנו את אחד מהפנסים היותר עוצמתיים שלהם המיועד בעיקרון לרוכביי יוממות עירוניים (ה"קומיוטרים"), אך בהחלט מסוגל לטענתם לתת בראש גם בשטח... כרגיל לפני שנצלול למבחן, הנה כמה פרטים טכניים על הפנס הקטן והממזרי הזה:

 
 


מפרט טכני
משקל (כולל מנגנון הידוק לכידון) : 150 גרם
מידות: 100.5ממ לאורך מלבן של 32*32ממ (בקיצור, קטנצ'יק)
נורות: 1 * Cree XML-L2 LED 
עצמת אור : 600 לומנס במצב תאורה גבוה
זמן תאורה: אור גבוה: 1.8 שעות, אור בינוני: 3.5 שעות, אור נמוך: 7.9 שעות, פלאש: 17 שעות
פיצ'רים: נורית לחיווי עצמת הסוללה ברכיבה או בטעינה, הורדת עצמה אוטומטית במקרה התחממות, עדשה אופטית המאפשרת פיזור רחב במיוחד, אטימות מלאה לאבק ומים (!), תקע USB  מובנה בפנס המאפשר טעינה ללא צורך בכבל ייעודי.
אביזרים: שני מנגנוני הידוק לכידון צר ורחב, מתקן חיבור לקסדה ,'כבל-מאריך' לטעינת USB. 
 
בשימוש
לחימום השתמשנו בבליינדר כפנס עירוני לכידון וככזה הוא הצטיין בזכות פיזור אלומה מעולה ופילטר עדשה שמנע את סינוורם של הבאים מולנו, לפחות כל עוד השתמשנו בעצמת התאורה הבינונית שהיתה מספקת לגמרי.
ברכיבה שגלשה יותר למחוזות העפר הופתענו גם מעוצמתו במצב התאורה החזק ו 600 הלומנסים המוכחים שלו הותירו את הפנס הסיני שלנו (על זוג נורותיו ואלפי הלומנסים שהבטיח) מבויש וחיוור. 


על כל האידיליה הזאת העיבה רק העובדה שלמרות שהשתמשנו במתאם לכידון בעובי מודרני, הפנס רטט והחליק מטה כשהדרך החלה מטלטלת. הפתרון לכך אמנם נמצא בדמות רצועת ספוג דביקה המסופקת עם המכשיר, אולם לשמחתנו דווקא השימוש במתאם הנוסף, שיועד לכידון צר ומיושן, עשה את העבודה ואבטח את הפנס לכידון בחזקה.
זמן הטעינה ביום שאחריי נמשך כמעט שבע שעות – די הרבה.. אך מצד שני מדובר בחיבור ישיר ללפ-טופ ללא מתאמים או כבלים.
 
מכאן עברנו לרכיבות שטח אמיתיות, עבורן החלטנו להעביר את הבליינדר אל הקסדה, אחר כבוד כמובן.
לאחר כמה דקות התעסקות עם מתקן הקסדה, נפלה ההחלטה לוותר עליו מכיוון שמצאנו אותו מסורבל וגבוה מדיי לטעמינו.
שוב שמחנו לגלות כי אותו מנגנון הידוק שיועד במקור לכידונים צרים ואנכרוניסטיים יעשה את העבודה היטב גם בהידוק ישיר לקסדה ומרגע שהפנס ישב טוב על הקסדה, הוא היה פרטנר מושלם לפנס הכידון שלנו גם בתנאי שטח מאתגרים.


 


כמובן שכדי למשוך רכיבה של כשעתיים הכוללת סינגלים נאלצנו לדפדף בין מצבי התאורה, אולם זה מצב שאנחנו מקבלים בשמחה לנוכח משקלו הקל וגודלו (קוטנו) הפיזי. גם בשילוב הבליינדר על הקסדה והסיני הינשופי על הכידון, ניתן היה להתרשם בוודאות מפיזור האלומה הרחב ועוצמתו העדיפה של הנציג האוסטרלי.  נקודה אחת לרעתו של הבליינדר נזקפה עקב מנגנון שינוי המצבים שמחייב מעבר במצב המהבהב / מסנוור, לטעמינו עדיף היה להשאיר את הדפדוף בין שלושת עצמות התאורה בלבד.
 


 לסיכום
מדובר בפנס קטן וקל, בעל עצמה חזקה ופיזור אלומה מעולה שיתאים הן כאביזר סטייליסטי לרוכבים העירוניים והן כפנס קסדה משני לשטיחוני הלילה.

יותר: משקל קליל, מבנה קומפקטי אטום וחזק, פיזור אור מעולה, חיבור מובנה לטעינת USB.
פחות: מנגנון קסדה, זמן טעינה ארוך, החלפת סוללות עצמאית לא אפשרית.

 

Knog    Blinder Arc 600    אילן כרמל    פנס   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם