מבחן פאוץ' מותן שורש Hipster

 עדי בלן   
 #18 ינואר 2016     כללי   
 
 
שורש Hipster

יצרן:
source  
שקית מים: הפאוצ' מסופק עם שקית שורש בנפח 1.5 ליטרים


 
מחיר: 299 ש"ח (במחיר השקה מיוחד)
 


כחלק מטרנד ה"אנדורו" הסוחף, רואים לאחרונה יותר ויותר רוכבים הנעזרים בחגורת בקבוקים או פאוצ'. היתרונות והחסרונות ברורים, מצד אחד התיק (פאוצ') קליל יותר, לא מעמיס משקל על הכתפיים, וגם מחמם פחות את הגב. מצד שני, שטח האחסון וכמות המים שאפשר לשאת מוגבלים מאוד, הסטיילינג מאוד בעייתי, ואולי החסרון המשמעותי ביותר לרוכבים טכניים, רוב הפאוצ'ים בשוק מתנועעים מדי על המותניים ברכיבה על קטעים משובשים, מה שמציק ומסיח את הדעת בזמן שבו הריכוז דרוש יותר מכל.
שורש, יצרנית תיקי המים וציוד ה outdoors-המקומית הותיקה, שהוציאה כמה מתיקי הרכיבה החביבים עלינו בזמן האחרון, לא פספסה את טרנד הפאוצ'ים המתפשט בשבילי הלבנט והעולם בכלל, וניסתה לפתור (חלק) מהבעיות האינהרנטיות הטבועות בז'אנר. התוצאה היא ה-היפסטר, משחק מילים מוצלח בין המילה "מותן" באנגלית לבין הבחורים המזוקנים שיושבים במגרש חנייה של בית הכנסת הגדול באלבני, כדי לאכול שעועית בובעס אצל אייל שני.
החידוש המשמעותי בהיפסטר לעומת מוצרים מתחרים היא הרתמה, זו רתמה דקה ומיניליסטית, מטרתה אינה לשאת משקל אלא להגביר את היציבות של חגורת השתייה, ולמנוע תנועות בזמן סיבובים, דרופים ושאר ירקות.

 
 
בשימוש:

לפני הרכיבה הראשונה עם ההיפסטר, רוקנו את התיק הגב הרגיל שלנו ובחרנו את הציוד המינימלי הדרוש מבחינתנו לרכיבה, על מנת להעמיס אותו בחגורה של שורש.
משאבה (בינונית בגודלה), פנימית 29, מולטיטול קטן, פלייר קטן, ערכת תולעים, טלפון נייד, חטיף וג'ל נכנסו כולם אל מגוון כיסי ה Hipster וכאשר שקית המים הייתה מלאה, אפשר לומר שהפאוצ' היה די מפוצץ.
התא המרכזי מחולק לשניים, כאשר חלק אחד ממנו מוקדש לשקית המים, ניצלנו את החלק השני למשאבה ופנימית. בנוסף ישנם 3 כיסים חיצוניים לדברים קטנים (באחד מהם הצלחנו לדחוס את הסמראטפון שלנו, אבל בקושי)/ כיסי המותן עשויים מרשת והם גדולים למדי, בצד אחד אחסנו את הכלים והתולעים ובצד שני את החטיפים והג'ל.


 


 
שקית המים המסופקת היא בנפח של 1.5 ליטר, והיא בנויה בצורה רוחבית על מנת להתאים לצורת הפאוצ'. במהלך המבחן התנסנו בשתי שקיות שונות, הראשונה, שהייתה אב טיפוס (ודלפה מעט בשלב מסויים), ושנייה שהיא בגרסא הסופית, שצורתה משופרת ומתאימה טוב יותר לתיק ומאפשרת סגירה בקלות רבה יותר של הרוכסן. השסתום של שורש אמין ואינו דולף, אך לטעמנו אינו מוציא מים בקלות מספק ונדרש קצת יותר מדי מאמץ על מנת לשאוב כמות מספקת של מים לפה.
הידוק ההיפסטר לגוף הוא מצויין, את רצועת המותן המרכזית רוכסים בעזרת אבזם גדול המתהדק בקלות. הרתמה מוסיפה רצועת חזה ורצועות מתכוונות לכתפיים, בסה"כ הפאוצ' נוח מאוד ומשקלו על הגוף כמעט ואינו מורגש, גם בתכולת ציוד ומים מלאה. לא נתקלנו בתנודות מיותרות ו\או איזורי לחץ או כאב בזמן הרכיבה עם ההיפסטר, להפך, הרגשנו כאילו אנו רוכבים ללא תיק כלל, הרגשנו קלילים יותר, וסיימנו את הרכיבה עם פלג גוף עליון משוחרר יותר.
שני חסרונות מצאנו בשימוש בהיפסטר, הראשון, עדיין לא אזל מאגר הבדיחות של חברי לרכיבה על פאוצ'ים באופן כללי ורתמות בפרט. והשני, המשמעותי יותר, המגנט שאמור להשאיר את הצינורית מהודקת אל רצועת המותניים או החזה (ניסינו את שניהם), אינו חזק מספיק ופעמים לא מעטות הצינורית משתחררת ומתדלדלת בצורה מדאיגה בין הגלגלים. פתרנו זאת בעזרת רכיסה על הצינורית על מחבר של חברה אחרת ולא בעזרת המגנט, אך היינו שמחים לפתרון אמין יותר משורש עצמם.
 
 


סיכום:
ההיפסטר הפך להיות אחד מה"תיקים" החביבים עלינו לרכיבות לא ארוכות, הרגשת הקלילות וחוסר הלחץ על הכתפיים ממכרת, וגרמה לנו אפילו להזמין בקבוק ומתקן חדשים לאופניים הפרטיים שלנו על מנת להגדיל את נפח המים שנוכל לשאת.
בצד החסרונות, היינו שמחים לדרך אמינה יותר לאבטוח הצינורית, וגם שטח אחסון נוסף (אפילו מעט ממנו) היה מועיל מאוד.


יותר: חוסר תנועה מוחלט של הפאוצ', כיסי צד מצוינים.
פחות: מגנט משתחרר, הסטיילינג של הרתמה.
source    Hipster    תיק רכיבה    עדי בלן   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם