קסדת Trail-RS IXS

 #1 יולי 2014     שטח   
סטיל שוויצרי במיגון.
מבחן לקסדת Trail-RS IXS


יבואן: http://www.funride.co.il/

מחיר: 595 ₪
מידות: SM-ML
מידה שנבחנה: ML
משקל: 330 גרם למידה ML
 
 
לאלה מביננו אשר בקיעים בסצנת האקסטרים העולמית שילוש האותיות IXS הוא הרבה מעבר למותג ציוד והלבשה. IXS לאותם אוהדים מייצג את סבב תחרויות האקסטרים האירופאיות בכלל זאת סבב ה-DH והפור-קרוס האירופי המעולה, אשר מצמיח מידי שנה את הדמויות המובילות בסצנה העולמית. ליין המוצרים העצום של החברה כולל מוצרי מיגון והלבשה ומאופיין בארגונומיה גבוהה במיוחד, בשימוש בחומרים מתקדמים חלקם פרי פיתוח עצמאי ובעיצוב ייחודי מאוד. לאחרונה הם יצרו באזז לא קטן בביצת ה AM/אנדורו, כאשר השיקו את ה Trail RS קסדת אנדורו חדשה בהשראת ריצי שלייר, אייקון רכיבת אנדורו קנדי ורוכב הבית של המותג. לפי כללי  הבסיס של הז'אנר גם הקסדה החדשה של IXS עומדת בשני הקריטריונים החשובים ביותר לרוכב האנדורו המודרני. הראשון לספק הגנה נרחבת וטובה יותר מקסדות XC מבלי לשלם בתוספת משקל משמעותית והקריטריון השני והחשוב באמת הוא מראה עתיר סטייל שיתאם את האופנה ה-AM"סקסואלית" העדכנית של רוכב כל ההר. לקסדה 22 פתחי אוורור נרחבים היא מכסה חלקים נרחבים של הראש  וגולשת בהגנה גם אל איזור עורף. רכיסת הקסדה מבוססת על מערכת ה- Ergo-Fit Ultraשל היצרן אשר מהדקת טבעת מלאה סביב היקף הראש  ע"י חוגת ראצ'ט בחלקה האחורי ומאפשרת תנועה אופקית של כל מערכת הראש ביחס לקסדה ולפדחת. הקסדה מצוידת בוויזור מתכוונן עם בורג הידוק שמחזיק את הוויזור במקומו גם בתנאים מטלטלים. הקסדה מצוידת במערכת ספוגים איכותיים מאוד, עשויים בד קול-מקס מנדף וניתנים לפרוק רחיצה והחלפה. 
בשימוש:
התאמת קסדה לראש היא עניין מאד אישי ומצריך מדידה לפני רכישה. למרות רק שתי מידות ה- Trail RS  התאימה באופן מושלם לכל מי שניסה אותה, כנראה בזכות רוחבה הגדול יחסית של ה"קליפה" ומנגנון הרכיסה ההיקפי המאפשר התאמה מלאה למבנה הגולגולת. מערכת הרכיסה ההיקפית והאופקית ממקמת את הקסדה ביציבות על הראש ללא היווצרות של לחצים בצידי הראש וללא כל תזוזה גם בתאי שטח מטלטלים במיוחד. למרות שמספר פתחי האוורור הוא לא מהגבוהים בהם נתקלנורוב הזמן הקסדה הרגישה מאווררת מאודנראה שבמקרה זה לגודלם של החורים יש משמעות רבה יותר מאשר למספרם. לקסדה וויזור מתכוונן כאמור, לטעמנו היכולת לשנות את זווית הוויזור היא הכרח בקסדות אנדורו. במקרה של ה Trail RS הוויזור נמצא גבוהה יותר מהחלק הקדמי של הקסדה לכן במצבים מסוימים בירידות תלולות נתקלנו בהפרעה לשדה הראייה דווקא מהקסדה עצמה ולא מהוויזור, עדיין מדובר על הפרעה קלה בלבד ולא חסימה של שדה הראיה.
 
סיכום:
ה- Trail RSהיא פתרון הולם לכל רוכב אשר מחפש להגדיל את מעטפת ההגנה על ראשו ולהישאר מעודכן ומאוורר יחסית. מעבר לכל עניין טכני של התאמה כזאת או אחרת, לקסדה החדשה של IXS יש נוכחות בלתי ניתנת להתעלמות. הצורה,הצבעים והפאסון שהיא מייצרת שווים יותר מכל ווייזר מתכוונן או קונס אויר נוסף.
 
יותר: מראה, מערכת רכיסה, אוורור מצוין
פחות: הפרעה מסוימת לשדה הראייה בירידות תלולות
IXS    Trail-RS    אריק פלדמן    קסדה   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם