אליפות ישראל בסייקלוקרוס Lake TLV

ליגת LAZER סייקלוקרוס בהנעת RIDLEY

סיכום תחרות מס' 2- אליפות ישראל בסייקלוקרוס Lake TLV


עונת הסייקלוקרוס העולמית בשיאה וכבר כמה שבועות שחובבי הענף, מזילים ריר מתחרויות עם מסלולים מאתגרים שלצערנו אנו לא זוכים לראות ולחוש אותם במציאות. וסוף סוף אליפות הארץ שמתקיימת השנה כחלק מצמד תחרויות סבב הסייקלוקרוס של לייזר בהנעת רידלי, מספקת לנו קפיצה קטנה לאירופה. אז נכון שפארק דרום בתל אביב, אפילו ביום גשום, הוא לא Francorchamps, אבל היי, זה מרגיש ממש קרוב לזה.

 

 

התחזית לשבת ניבאה קצת גשם, אבל עד הרגע האחרון לא היה ברור כמה ומתי. גם בשעת הכינוס בבוקר היה אפור אך יבש. רק עם הזינוק המוקדם למקצה הילדים נפתחו שערי השמיים, והרוכבים הצעירים רכבו כמחצית מהמקצה בגשם שוטף. כבר בסיבוב הכרת המסלול שעשיתי לפני זינוק הילדים הבחנתי במספר פניות ומקטעים חלקים ומעט בוציים על המסלול, ועם השילוב של גשם טרי חלקים מסוימים במסלול אכן נהיו חלקים מאד.
 
 
 

המסלול
מסלול אליפות הארץ שתוכנן וסומן ע"י זיו ענפי וצוותו החל בפניה חזקה ובוצית ימינה מיד לאחר הזינוק, מקטע מישורי של כ300 מטר כשאחריו מכשול בגובה של כ40 ס"מ, מלווה בשרשרת של פיתולים חדים וחלקים על הדשא. לאחר עוד ישורת הגיע המסלול ל'גבעת הכאב' אותה ביקרנו גם בשנה שעברה – זה התחיל בשלולית בוצית מאד ואחריה 2 פיתולים תלולים, צפופים וחלקים בעלייה, כשאחריהם ירידה בוצית וחלקה שבסופה פנייה חדה של כמעט 360 מעלות לגרם מדרגות בעליה. הירידה למדרגות חייבה בלימה חזקה שבשילוב עם הבוץ הביאה להחלקות מפחידות. לאחר הריצה במעלה המדרגות המשיך המסלול לשני פיתולים בירידה עם שיפוע צד – גם כאן השילוב עם האדמה הרטובה והדשא החלק גרם להחלקות רבות. משם המסלול המשיך דרך ישורת רצופת שלוליות לעוד פיתול חד ומעבר בקו הסיום. סה"כ הקפה של כ1600מ' שהרוכבים במקצים הבכירים עשו כ14 פעמים.
 

אירופה בתל אביב
האירוע משך כ 120 רוכבים וכמות יפה של מלווים וצופים, כשלאווירה תרמו גם המוזיקה, אוהלי הקבוצות ודוכני היבואנים שנפרשו בקרבת קו הזינוק, כמו גם הפעילות הכללית סביב סקי המים במתחם Lake TLV.
מקצה הבוגרים כלל זינוק מדורג – עלית, פרו, ספורט, וקאדטים. סה"כ זינקו כ 50 רוכבים, מספר נאה בהתחשב במז"א, כשחלקם על אופני הרים, אבל כמות נכבדת גם של רוכבים על אופני סייקלוקרוס. אין ספק שהפלח הזה צומח משנה לשנה. היה מדהים גם לראות את כמות הילדים ואת הנחישות שלהם למרות תנאי הרכיבה הקשים.


 
  
אני השתתפתי במקצה הספורט שנמשך 45 דקות לעומת 60 למקצים הבכירים. סה"כ 10 הקפות במהירות ממוצעת של 18.6 קמ"ש ודופק ממוצע של  170, קל זה לא! הסיבובים החלקים, ובהמשך הטיפוס והירידה בגבעת הכאב דרשו ריכוז מירבי. לאחר מספר הקפות החלו לעקוף אותנו מובילי מקצה העלית, כשבהמשך נעקפתי גם ע"י מובילי מקצה הפרו. הקהל היה מרוכז בשתי נקודות עיקריות – בקו הזינוק\ סיום ובגבעת הכאב שסיפקה להם ולצלמים הופעה מרהיבה עם החלקות, עקיפות, וכמה נפילות. קריאות העידוד הרבות בהחלט הקלו על הקושי. 


במקצה שלנו לא ירד גשם למעט כמה דקות של גשם בינוני, אולם הגשם התחזק והפך למבול דווקא כשנימי כהן ניסה לכנס את טקס הפודיומים, מה שגרם לקצת בלאגן. הפוגה קצרה בגשם נוצלה להענקת הפרסים וחולצות אלוף ישראל, כאשר בחולצה זכה הרוכב הראשון בכל קטגוריה שרכב על אופני סייקלוקרוס. כאלוף ישראל לשנת 2016 הוכתר זו השנה השנייה ברציפות אביב יחזקאל מקבוצת CCC, כאשר בקטגוריית הפרו היה זה דרור פקאץ' שהצליח ליטול לידיו את הבכורה.
  

סוף דבר
אליפות ישראל בסייקלוקרוס 2016 תזכר כאחת מתחרויות הסייקלוקרוס המוצלחות שנערכו בארץ, כולנו תקווה שהענף ימשיך להתפתח ויביא רוכבים וצופים נוספים לתחרויות הבאות. תודות לצוות Bikeway ועז הרים הפקות מפקי הסבב ותחרות זאת בפרט, שהרימו עוד אירוע מדהים, לתומכים ונותני החסויות, למועדון TACC מודיעין Bikeguide שעזר בהרמת ותפעול האירוע, וכמו כן לצופים שבאו לעודד למרות מזג האויר החורפי.
 


תוצאות:

אפרוחים 11-12
רון בן אפרים
ירון אורן
טוהר זך
 
ילדות 13-14
ניצן אברמוביץ'
ילדים 13-14
יותם דשא
איתי רהב
עידו אשל
 

קדטים 15-16
איתן לוי
להב דוידזון
עידו גולדשטיין


קדטיות 15-16
גלי וואלך
שחר שגיב

קטקטים 9-10
יואב ליפשיץ'
אורי יריב
יואב ריכטר

 

עלית גברים 19+
אביב יחזקאל
גיא לשם
אליעד דניאל

פרו
Matt Burinnda
אמנון ישראלי
דרור פקאץ' (ראשון על אופני סייקלוקרוס)

עלית נשים 19+
אסתר מייזלס

 

 ג'וניורס בנים 17-18
איתי הדר
איתי הויזמן
יובל בן משה

ספורט גברים
איתן דהן
ניתאי זכריה (ראשון על אופני סייקלוקרוס)
אלעד כהן

ספורט נשים
מיכל כהן

ספורט גברים 15-16
רון פלאם
ליאור בלכר
עידו לוין