מבחן ביגוד חורף מבית Craft

מבחן ביגוד חורף מבית       Craft

יבואן: ING-Sportנהוג לחשוב שבישראל אין חורף אמיתי, אולם רוכבי האופניים יודעים שגם כאן יכול להיות קר מאוד ולעיתים אפילו קר ורטוב. נכון החורף כאן אינו קיצוני כמו באירופה או צפון אמריקה, אולם כשאנו יוצאים לרכיבת בוקר מוקדמת בחודש דצמבר, הסטטיסטיקה לא כל כך מעניינית, קר לנו! ההבדל העיקרי בינינו לבין עמיתינו במדינות קרות באמת, הוא שכאן הקור הוא יחסית זמני – אצלנו גם רכיבת בוקר שהחלה בטמפרטורה נמוכה מאד, עשויה להסתיים בטמפרטורה של קרוב ל- 30 מעלות. עובדה שהופכת את בחירת הציוד קשה יותר ולפעמים אף גורמת לחוסר או עודף בביגוד. הפתרון האופטימלי לרוב הוא לבישת מספר שכבות, מה שנקרא לפעמים "שיטת הבצל". שיטה זו מאפשרת להתחיל עם ביגוד חם ולסיים עם חלקו בתיק או בכיס החולצה. רוכבים תחרותיים הרוכבים ללא תיק יעדיפו פחות שכבות על מנת שיוכלו להסתפק בלא יותר מכיס החולצה במקרה שיתחמם.
קראפט ישראל מקבוצת ING-Sport מייבאת לישראל  את מוצרי חברת קראפט השבדית. כנראה שאפשר לסמוך על השבדים, ובעיקר על קראפט שמתמחה גם בציוד סקי, שידעו לייצר ציוד חורף. לפיכך שמחנו מאד שדצמבר הגיע ועמו חבילה נאה של ציוד חורף של קראפט, בדיוק בזמן לגל הקור האמיתי הראשון של החורף. למטה תוכלו לקרוא על פריטים שונים שבדקנו. סך הכל נהנינו מאד מהציוד. הערה כללית וחשובה ביותר היא שכדאי לכם למדוד את הציוד לפני הרכישה. המידות אינם תמיד אחידות ואין כמו מדידה אישית בכדי לוודא התאמה. בעיקר כאשר מדובר בציוד שאינו זול.

מחממי רגליים ומחממי ידיים 3D

מחיר-   269.90 ₪ (רגליים), 199.90 ₪ (ידיים)


 


מחממי ידיים ורגליים הם אולי האביזר החיוני ביותר עבור רוכב האופניים הישראלי. הם מתאימים לעונות המעבר והחורף, ומאפשרים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם תנאי מזג אויר משתנים. מחממי רגליים ארוכים עשויים להוות תחליף לביב ארוך – לפחות עבור רוכבי הרים הם בדרך כלל יספיקו על מנת לעבור את כל החורף. בדרך כלל אפשר להסתדר עם מחממי ברכיים בלבד, אבל בשיא החורף אין תחליף לכיסוי מלא של כל הרגל.  

 


המחממים של קראפט במבחן עשויים מאריג פוליאסטר, המרגיש רך ונעים מאד על הגוף, בשונה ממוצרים מתחרים העשויים בדרך כלל מלייקרה. ה3D מבטא עובי משתנה של הבד בכדי לספק תמיכה וחימום רב יותר בחלקים מסוימים של הרגל והיד. המחממים אינם עמידים למים, אולם משמרים את החום הגוף בצורה טובה ומתייבשים מהר. 
במבחן המעשה הם היו צמודים לגוף ולא הפריעו לתנועה, ומצד שני לא זזו מקומם. מומלץ לבדוק ולהתאים מידות.
רכיבת המבחן העיקרית שלנו נערכה בהרי ירושלים, רכיבה שהתחילה ב5 מעלות והסתיימה ב15 מעלות. המחממים סיפקו הגנה מעולה בבוקר הקר ולא הורגשו גם כשהטמפרטורה עלתה ל15 מעלות.

יותר : חימום, יושבים טוב על הגוף, יבוש מהיר
פחות:    אינם עמידים למים


 
____________________________________________________________________________________________________________________________


כפפות רכיבה ארוכות STORM GLOVE
מחיר:  239.90  ₪ 

 
בעוד בכביש חייבים כפפות חורף, רבים מרוכבי השטח מעבירים את החורף עם כפפות קיץ ארוכות. רק רכיבה מוקדמת בשיא החורף באזורים גבוהים יחסית אכן מחייבת כפפות חורף אמיתיות. כפפות ה- Storm שבחנו מתאימות בעיקר לכביש\ גראבל אולם יכולות לשמש גם לרוכבי קרוס קאנטרי.
אילו הן כפפות קלות משקל מחומר גמיש עמיד לרוח ומים, עם בטנת פליס דקה ונעימה. הכפפות כוללות הדפסים למניעת החלקה כמו גם הדפסים מחזירי אור להגברת הנראות. איזור האגודל מצופה בבד סופג לניגוב זיעה.
הכפפות סיפקו אחיזה נוחה וחיממו את הידיים בצורה טובה בטווח של בין 5 ל15 מעלות. התחושה הייתה שטווח הטמפרטורות הזה הוא הטווח האופטימלי לכפפות אילו – בטמפרטורה נמוכה יורגש הקור, וטמפרטורה גבוהה יותר כבר תהיה מעט חמה עבורן. זהו טווח שמתאים לחורף הישראלי אך עשוי להתאים פחות לעונות המעבר. כמו כל כפפת חורף, הכפפות הרגישו מעט מגושמות יחסית לכפפות קיץ רגילות.  הכפפות סיפקו הגנה טובה מהרוח הקרה והתייבשו יחסית מהר. הן סיפקו תחושה נחה גם לאחר רכיבה של 4 שעות.
יותר: נוחות, חימום, עמידות לרוח
פחות:  לא ניתן לתפעל איתן טלפון
____________________________________________________________________________________________________________________________חולצה טרמית ארוכה Active Extreme
מחיר- 319.90 ₪ חולצה הActive Extreme מורכבת משילוב של בד בשתי טכנולוגיות – Mesh Superlight וZero Extreme. הבדים משולבים על מנת לחמם מחד, ולאפשר אוורור וחופש תנועה באזורים הנחוצים מאידך. החולצה צמודה לגוף אולם נעימה מאד למגע ואינה מציקה. באזור בית השחי הבד דק ואוורירי, מה שאכן מאפשר אוורור וחופש תנועה.
החולצה נלבשת מתחת לחולצת רכיבה ארוכה, אולם עבדה טוב גם מתחת לחולצה קצרה ושרוולים. היא סיפקה שכבת הגנה נוספת מפני הקור וזאת מבלי לגרום לאי נוחות כאשר הטמפרטורה עלתה במשך היום. ייתכן שלארץ מספיקה במרבית המקרים חולצה טרמית עם שרוול קצר, אבל לימים הקרים במיוחד מומלץ להחזיק גם אחת ארוכה.
גם כאשר הטמפרטורה עלתה והתחלנו להזיע מעט החולצה שמרה על טמפרטורת גוף בזמן עצירה והתייבשה בצורה מעוררת התפעלות.
יותר: נוחות, חימום, יבוש מהיר
פחות:  מחיר מעט גבוה
____________________________________________________________________________________________________________________________


 
 
ביב רכיבה 3/4 Puncheur
מחיר-  699.90 ₪

 


כאמור, במזג האוויר הישראלי ביב קצר ומחממי ברכיים עשויים להוות פתרון מספק לעונות מעבר ואפילו לרוב החורף. אין הרבה ימים שמצריכים באמת ביב ארוך, אלא ברכיבות כביש. מי שבכל זאת רוכב הרבה יהנה מביב 3/4 או בשמו המקצועי Knickers. ההבדל העיקרי בינו לבין ביב קצר ומחממי בירכיים יהיה שגם איזור האגן ייהנה מחומר מחמם יותר מביב קייצי. זהו פריט שימושי מאד בימי רכיבה קרירים עד קרים.
ביב הPuncheur  של קראפט הוא ביב העשוי ברובו מפוליאסטר בתוספת מעט פליס באיזור הברכיים והאגן לתוספת חימום. הביב אלסטי ויושב טוב על הגוף. הקצה התחתון כולל גריפים אלסטיים המחזיקים את השוקיים בצורה טובה ואינם מחליקים כלפי מעלה, כפי שקורה לעיתים בביב 3/4. גם התפרים חלקים ואינם מורגשים.
ה  Puncheur מצוידים בפד מסדרת הPerformance של קראפט. הפד הינו בעל שטח קטן יחסית למקובל במוצרים של יצרנים אחרים, אולם הוא מספק תמיכה ונוחות טובות מאד. סך הכך הפד היה נוח מאד לרכיבה וסיפק הגנה טובה מהקור, ולא הפריע כלל גם כאשר הטמפרטורה עלתה לאיזור ה15 מעלות.
יותר: נוחות, אלסטיות, אחיזה באיזור השוקיים
פחות:  לא מצאנו דבר
___________________________________________________________________________________________________________________________

כובע רכיבה Tech
מחיר-  179.90 ₪  
כובע הרכיבה של קראפט הינו כובע אלסטי המכסה את הקרקפת והאוזניים ומיועד להיחבש מתחת לקסדה. הוא עשוי מחומר אלסטי מנדף עם אטימה לרוח. הכובע יושב טוב על הראש ומספק הגנה נעימה מפני הקור. העובדה שהוא מנדף את הזיעה מאפשרת ליהנות ממנו גם כאשר הטמפרטורה מתחממת מעט הכובע נדחס בקלות לכיס החולצה כך שאם נהיה חם תמיד אפשר לאחסן אותו. לא יצא לנו לבדוק את הכובע בגשם שוטף, אולם בגשם קל הוא סיפק הגנה טובה והתייבש מהר מאד. זהו פיתרון טוב לרכיבות בוקר מוקדמות בימי החורף הקרים, כתחליף מעט יקר יותר למחממי אוזניים או באף.
יותר: נוחות, נידוף
פחות:  מחיר
 ____________________________________________________________________________________________________________________________
מעיל רכיבה קל
מחיר-   489.90 ₪


 


מעיל רוח דק עמיד לגשם הוא אחד מאביזרי החובה לימי החורף. גם אם בהרבה מקרים וסט עשוי להספיק, כאשר הטמפרטורות צונחות וכאשר יורד גשם אין ברירה אלא לכסות את כל הגוף. ישנם סוגים שונים של מעילים הנבדלים בעיקר בחומר ממנו הם עשויים ובעוביים, כאשר ישנם חומרים המספקים הגנה ברמות שונות מפני רוח ומים. המעילים הדקים יותר מתאימים מאד לחורף הישראלי מפני שהם ניתנים לאחסון בקלות בכיס החולצה או תיק הרכיבה כאשר אין בהם יותר צורך.
המעיל של קראפט במבחן הוא מעיל דקיק המספק הגנה טובה יחסית מרוח וממים. הוא כולל פתחי אוורור באזור בית השחי והגב וכולל מחזירי אור בכל הצדדים להגברת הנראות בחושך. המעיל הצהוב שבחנו סיפק גם נראות טובה ביום. הוא כולל ציפוי פליס על הצווארון וקצות שרוולים מגומי להידוק השרוולים ליד או מעל הכפפה. הוא כולל גם כיס אחורי קטן המשמש גם לקיפול המעיל לתוכו במקרה הצורך.
המעיל סיפק הגנה טובה מרוח ומגשם סה"כ. הוא דקיק ואינו מורגש על הגוף, הצווארון מעט גבוה אולם ציפוי הפליס מעניק תחושה נעימה בצוואר. עקב הדקיקות של המעיל בגשם חזק קור המים חודר לגוף והתחושה היא כאילו חודרים מים, למרות שהמעיל אטום. זהו חיסרון של מעילים דקים מאד, מצד שני המעיל נדחס בקלות לכיס החולצה כאשר לא היה בו צורך. המעיל במידה מדיום ישב טוב על הגוף אולם היה רחב מעט באזור הכתפיים, מה שגרם לא להתנופף ברוח במהירות גבוהה וליצר רעש לא נעים. כדאי למדוד את המעיל לפני הקניה ולוודא התאמה לגוף.

יותר: הגנה מרוח ומים, נראות, אוורור
פחות:  מעט רחב באזור הכתפיים – יוצר רעש במהירויות גבוהות

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם