קסדת Lazer Oasiz

 עדי בלן   
 #1 יולי 2014     שטח   
Lazer Oasiz קסדת  
 

יבואן: ד. א. א שיווק ספורט בע"מ www.daa.co.il
מחיר: 799  ש"ח
מידות: XXS-M / L-XL
מידה שנבחנה: M
משקל: 310 גרם
 
חברת Lazer  הבלגית  מייצרת קסדות לאופניים ולאופנועים כבר למעלה מ 90 שנה והיא הטוענת לכתר יצרנית הקסדות הותיקה בעולם. החברה משתפת פעולה עם מספר רב של רוכבים מקצועיים ביניהם ניתן למצוא את בריאן לופס, 4 פעמים אלוף עולם בפור קרוס ודואל סלאלום אשר מוגדר על ידי היצרן כבוחן הראשי של מוצריה. מ DAA היבואן המקומי, קיבלנו את קסדת ה Oasiz, אחת משלושת קסדות ה AM  בליין היצרן, אשר כוללות תוספת הגנה לאיזור העורף. הקסדה מיוצרת מחיבור של 3 חלקים יצוקים והיא בעלת 21 פתחי אוורור לנידוף יעיל של חום וזיעה ומסופקת עם מגן שמש (Visor) מקובע לקסדה  ללא יכולת כיוון. ב Oasiz נעשה שימוש בפתרון הידוק וכוונון ייחודי של החברה בשם Rollsys. מערכת  הרכיסה מורכבת מטבעת מרופדת המקיפה את איזור הראש, כאשר בחלק האחורי הטבעת מחוברת לרצועות הידוק מפלסטיק שנועדו לתמוך בחלק האחורי של הראש. השליטה על מערכת  ההידוק מתבצע על ידי  גלגלת שליטה הממוקמת בחלק העליון של הקסדה, מיקום המאפשר שליטה מהירה ובטוחה גם בשעת הרכיבה. בנוסף לריפוד בטבעת ההידוק, ספוג נוסף מגן על חלקו העליון של הראש וכל הספוגים ניתנים לפירוק ושטיפה. מנגנון רכיסת הקסדה מגיע גם הוא כפתרון ייחודי של החברה בדמות שימוש בסוגרים עם מגנטים אשר נצמדים האחד לשני בפעולה פשוטה, נוחה ויעילה. ברוח ימים אלו ה Oasiz  מגיעה עם תושבת אינטגראלית למצלמת  GOPROשבנוסף לפונקציונאליות הגבוהה שלה בחיבור מהיר ונוח של המצלמה, היא מוסיפה לקסדה מראה עוד יותר קרבי .


 
 
בשימוש:
 
בחירת קסדה לעבדכם הנאמן היא עסק לא פשוט כלל מפאת מבנה גולגולת רחב במיוחד. לשמחתינו, מידת ה Mהתאימה לנו והתגלתה כנוחה מאוד. למרות שלא יצא לנו "לאתגר" את הקסדה בתנאי הלחות האיומים של הקיץ הישראלי, גם בימים החמים של חודש אוקטובר מערכת פתחי האוורור של הקסדה תפקדו ללא דופי ונידפו את הזיעה היטב. מיקומו של מנגנון ההידוק הייחודי בחלק העליון של הקסדה מאפשר לרוכב להדק ולשחרר את טבעת הרכיסה בקלות ביד אחת, אך מיקומה מאחורי החלק החיצוני של הקסדה על מנת לשמור על מראה נקי, מעלה את הטבעת גבוה מדי במעלה הראש ופוגע באופן משמעותי בתמיכה והאחיזה של הקסדה על הראש, במיוחד לבעלי היקף גולגולת גדול. בתנאי שטח משובשים הקסדה זזה לעיתים תכופות מדי ונדרשנו למקמה מחדש מידי פעם. מנגנון הרכיסה המגנטי של הקסדה אמנם לא מאפשר סגירה ביד אחד אבל נותן פתרון אלגנטי ויעיל מאוד לסגירת האבזם.
מנגנון חיבור המצלמה מאוד נוח לשימוש וממקם את המצלמה בזוית נוחה לצילום מבלי לפגוע באופן משמעותי במרכז הכובד של הקסדה על הראש.
 
סיכום: ה Oasiz היא קסדת AM המספקת הגנה מצוינת לראש. ביחס למתחרות ישירות כמו Giro Xar  (341  גרם)  ו- Fox Flux (330 גרם) , לקסדה  משקל קל יחסית של 310 גרם. יחד עם זאת, למרות שהשליטה במערכת ההידוק היא נוחה למדי, התמיכה שלה לא מספיק טובה במיוחד בתאי שטח אגרסיביים והיינו מעדיפים להתפשר על המראה של החלק האחורי של הקסדה לטובת מנגנון יעיל יותר.
 
יותר: משקל, מערכת רכיסה נוחה, שליטה במערכת ההידוק והכיוון
פחות: תזוזה של הקסדה תוך כדי רכיבה
 
Lazer    Oasiz    עדי בלן    קסדה   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם