נעלי Mavic Pulse

 #1 יולי 2014     שטח   
Mavic Pulse נעלי רכיבה 

 מחיר:649 ₪
משקל: 340 גרם
יבואן:סער אופניים
 
 מאז שהעבירה לידה חברת Mavic את הזיכיון ליצור בגדים ונעלים תחת המותג העצמאי שלה, משחררת החברה הצרפתית מדי שנה עדכונים מרעננים לליין המוצרים ההולך וגדל שלה בתחום הלבוש וההנעלה לתחום רכיבת השטח. מסער היבואן המקומי קיבלנו את ה Pulse דגם הכניסה של היצרן לרכיבת XC תחרותית. הנעל מאופיינת במבנה צר יחסית עם בסיס סוליה עשוי פלסטיק קשיח מחוזק בסיבי פיברגלס עם משטחי דריכה עשויים  גומי באזור העקב וכרית כף הרגל.גפת הנעל עשויה עור סינטטי בשילוב של בד רשת מאוורר. ה- Pulse זוכה למגוון חיזוקים במפגשים הקריטיים בין הסוליה לגפת הנעל, לאוורור מוגבר ולעיצוב עדכני בעיקר בצבעים.התאמת הנעל לרגל:
נעלי XC תחרותיות מאופיינות בד"כ במבנה צר והדוק ע"מ להעביר את מירב האנרגיה לדוושות. למרות המבנה הצר המחייב, ה- Pulse מתאימה לא רע לכפות הרגלים הרחבות של הבוחן. לא הורגש כל לחץ על הבהונות והעקב למרות מבנה ה"שפיץ" הצר וההדוק של הנעל.
רכיסה:
כמיטב הנעלים התחרותיות גם ה- Pulseנרכסות בשלושה מקומות. כנראה מפעת תמחור את ה- Pulseמאביק בחרו לאבזר בשלוש רצועות וולקרו ללא מנגנון ראצ'ט כמו בדגמים היקרים יותר. הרכיסה באמצעות שלוש הרצועות יעילה מאד ומהדקת את הנעל היטב על הרגל, למרות הרכיסה ההדוקה לא חשנו "חנק" של הרגל.
קליטים:
ה- Pulse הן כאמור נעליים תחרותיות וככאלה, קליטים הם מהותם העיקרית. התקנת הקליטים פשוטה מאד ולא מחייבת פירוקים או התאמות מיוחדות. מבנה הסוליה מאפשר חיבור אינטואיטיבי מאוד לפדלים גם לאלו עם כלוב רחב.
בשימוש:
בסיס הסוליה של ה-  Pulse עשוי כאמור פלסטיק קשיח ומחוזק. העברת הכוח לפדלים היא אבסולוטית לפחות בעיננו כרוכבים בלתי תחרותיים, לפחות בהגדרה.... יתכן כי  רייסרים מקצוענים עשויים לערער על קביעה זאת ולדקדק בצפיפות בסיס הסוליה. ככלל אנו משתדלים לא לאתגר את הנעליים בהליכות ממושכות וטיפוסי קירות , אך כאשר אלה נדרשו בכל זאת, סוליית ה-Contagrip הרכה והמחורצת הצליחה ליצור אחיזה סבירה. גפת ה- Pulse עשויה רובה עור מלאכותי עמיד אשר והרגישה בד"כ מאווררת ללא תחושת רטיבות גם בימים חמים במיוחד.
עמידות:
לאחר שימוש אינטנסיבי ממושך לא נראו כל סימנים של שחיקה ובלאי, הן על הגפה והן על הסוליה.
יותר: נוחות, מראה, העברת כוח, אוורור.
פחות:מצטערים לא מצאנו כלום...
 

 
mavic    Pulse    אריק פלדמן    נעלים   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם