רצועה לפנימית ספייר – Back Country Research

רצועה לפנימית ספייר – Back Country Research

יבואן: Bikeway

מחיר: 89 ₪

 


תיקי אוכף הם לחלוטין לא סקסיים. הם בדרך כלל גדולים מידי, מגושמים, ובעיקר מכוערים. המינימליסטים שבינינו רוכבים בדרך כלל עם הפנימית ספייר בכיס החולצה, מהודקת למוט הכסא ע"י סרט דביק, או מהודקת לאוכף עם אלתור של רצועת גומי או משהו דומה. בשנה האחרונה נחשפנו למספר מוצרים חדשים מינימליסטיים ואלגנטיים למדי. מדובר ברצועות ייעודיות המהודקות את הפנימית לאוכף. אני אישית רוכב עם מוצר של חברת BarFly שאינו מיובא לארץ למיטב ידיעתי, וכעת ניתנה לי ההזדמנות לבחון מוצר של חברת Backcountry Research  שיבוא מוצריה החל לא מכבר ע"י Bikeway.
BR הינה חברה קטנה ממונטנה המייצרת מגוון מצומצם של מוצרים, ונראה שכל מטרתה היא לייתר את תיקי האוכף. יש לBR- רצועות הידוק לאוכף כמו גם רצועות להידוק ציוד לשלדה/ למוט הכסא. למשל למקרה שמרכיבים בקבוק מאחורי המושב כפי שנהוג באופני שיכוך מלא, מה שלא מאפשר להצמיד ציוד לאוכף. 


 המוצר שבחנו הינו הRace Strap (89 ₪)- רצועה מינימליסטית לנשיאת פנימית ועוד בלוני חמצן או מולטיטול קטן. לרצועה מחוברות שתי גומיות עבות אשר מהדקות אליה את הפנימית. הרצועה עשויה מחומר חזק יחסית, תפורה בצורה מאסיבית ומגיעה במגוון צבעים. היא כוללת פס וולקרו חזק להידוק, ולולאת וולקרו נוספת לאבטחת הרצועות.
בנוסף לרצועה השתמשנו ברצועת פנימית (Tube strap) (49 ₪) שהינה רצועה רחבה מנאופרן קשיח עם רצועת הידוק עם ווקרו שנועדה לעטוף את הפנימית, להדק אותה ולהגן עליה. מעין תחליף לניילון הנצמד איתו אני נוהג לעטוף את הפנימית ספייר שלי.  


בשימוש:
עטפתי את הפנימית ברצועה שהייתה קלה ונוחה לשימוש, ואז הרכבתי את הRace Strap לאוכף והידקתי בעזרתה את הפנימית. סך הכל הרצועה פשוטה להרכבה והחזיקה את הפנימית באופן מיטבי ללא תזוזה או רעשים. כשחטפתי פנצ'ר והשתמשתי בפנימית פשוט קיפלתי את הרצועות ודחפתי אותן לכיס החולצה. במקרה שלי העדפתי להשאיר את המולטיטול והבלונים בכיס החולצה אולם ניתן היה להדקם ביחד עם הפנימית ללא כל בעיה. סך הכל זהו מוצר נוח וקל לשימוש, והשילוב עם רצועת הפנימית נותן פתרון מלא להגנה ונשיאת הפנימית. הפתרון אכן יותר יקר מסרט דביק, אך הרבה יותר יעיל ואלגנטי, וכנראה זול יותר מתיק אוכף איכותי. במידה והתקציב מוגבל ניתן לותר על רצועת הפנימית ולרכוש רק את הRace Strap.
 
יותר: נוחות ויעילות, מינימליזם
פחות: מחיר 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם