יא- Wheelie

we:Ride GUIDEטכניקות רכיבה להמונים

יא- Wheelie

רוכבים ומדרכים: בן קדמי ודן דורון


 רכיבה על אופניים בשטח היא פעולה הרבה פחות טריוויאלית מאשר סיבוב פדלים. השטח טומן בחובו שלל אתגרים איתם רוכבי אופניים נדרשים להתמודד. הדרכים להתמודדות הן רבות ומגוונות, כל אחד על פי אופיו, תפיסת עולמו ומעל הכל כישוריו האישיים. לסדרת כתבות מצולמות בנושא טכניקות רכיבה נכונה, רתמנו למענכם את מיטב מדריכי הרכיבה הטכנית בישראל לסדנת רכיבה פרטית. בהתייעצות עם המגה "מאסטרים" בחרנו להביא לכם מספר טיפים לשיפור הזרימה, היכולת הטכנית, ההנאה והסטייל שלכם ברכיבה. 
האביב הגיע הגשם חלף (לפחות לרגע כתיבת שורות אלו) ואפשר לחזור ולהתמקד בטכניקות רכיבה בתנאים יבשים. הפעם החליט שני המנטורים לתת לנו טיפים לשליטה על גלגל אחד- להלן הווילי. ווילי היא עוד אחד מהטכניקות הווירטואוזיות שברוב המקרים (לצערנו) עדיף להיוולד עימן, או לפחות להתחיל אותן בגיל הינקות. פרט מאשר להרשים את חברכם לרכיבה, טכניקת הווילי תעזור לכם להשיג שליטה אבסולוטית באופניים ומכן שליטה בטכניקות אחרות ושימושיות הרבה יותר. אם בכל זאת התחלתם בגיל מאוחר יחסית ועדיין לא הגעתם לשלמות בטכניקת הגלגל הבודד שלכם, או אם אתם שולטים אך רוצים ללטש את הטכניקה, שני המנטורים כאן לרשותכם. הם אמנם נולדו עם זיפים, אבל היי ב Wheelie הם שולטים.


 
 
בן קדמי- המנטור עם שיער הפנים, האיש שהוכיח כי זקן צפוף ושחור חותך את האוויר טוב יותר מאירובר וחליפת לייקרה צמודה. בן הבעלים והמדריך הראשי של "בן קדמי הדרכות רכיבה טכניות" הוא מותיקי מדריכי הרכיבה מארץ. הוא מנהל אורח חיים סמי סמי מקצועני של מתחרה XC, מתחרה אנדורו, מתחרה DH בדימוס ותופר מרחקים לא שפויים בתחרויות מגה בייקפאינג. בשאר הזמן הוא מדריך קבוצות ובודדים בטכניקת רכיבה מתקדמות בשילוב דמיון מודרך.
www.bkedmy.com  בנצ'י בפייסבוק.
 
 


דן דורון- קבלן תארים בפרישה אקטיבית , ברזומה של רוכב הבית של רד בול בדימוס, אין ספור פודיומים במגוון תחרויות בכללם תואר אלוף וסגן אלוף הארץ ב- DH,אלוף תחרות הדואל סלאלום של רד בול בחיפה, אלוף סבב ה-DH הישראלי וכו'. גם דנצ'י נמנע על דור המייסדים של הדרכת רכיבה טכנית בארץ ובמרכז מיר"ב ובימים הוא משמש כמדריך פרטי לרכיבה טכנית, יותר ממומלץ לעקוב אחרי הפעילות בעמוד הפייסבוק.
 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם