we:Tip- טיפים לרכיבה בזוגיות

we:Tip- טיפים לרכיבה בזוגיות

ליקט וכתב: אילן כרמל

 
צילום: 
sportograf cape epic

סדרת מאמרים קצרה בהם נשתף את חכמת המעטים שלנו כדי לעזור לכם בהתמודדות עם נושאים הרי גורל לא קריטיים.
הפעם, תודות לחברי רכיבה  טובים שלנו אשר החליפו אותנו בבת-הזוג לחיים שלהם, אספנו מספר  טיפים לחיים מאושרים של רכיבה בזוגיות מעוררת קנאה (או שלא). לשם שינוי הטיפים הפעם מיועדים בעיקר לגברים שבחבורה, אבל גם בנות המין החזק מוזמנות להעיר ולהאיר...


 

 
  
 • כל ההתחלות קשות, בת הזוג מגלה עניין ואתה זורם, נו מה? אולי יתמזל מזלך או לפחות תזכה בכמה נקודות זכות. בשלב זה הרכיבות עדיין מוגדרות בראשך כרכיבות 'על חשבון' רכיבות  עם החברים, היא מצידה עלולה לקטר בקטעים הקשים, אבל אם תהיה טוב ומפרגן, וגם אם תשמע בסוף הרכיבה שזו הפעם האחרונה... כמה שעות אחרי, הקושי יתפוגג  והרצון לעוד סיבוב יהיה חזק ממנה (בדיוק כמו אחרי לידה רק בלי הקטע המבאס של האורחים).
 
 • שלב ההתלהבות, זהו, יש לנו מכורה חדשה, האדרנלין, הטבע, הכושר, הזוגיות, החברות שמדוושות, ה'עז והאחות'.. ומה נפתח בשלב זה? נכון, הארנק! מאד מומלץ לרכוש לבת הזוג את האופניים הטובים ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם ואפילו קצת יותר. אם בורכתם במידות דומות מדובר בבוננזה של קרבון! אבל גם אם לא, זה יהפוך אותה למהירה יותר, זורמת יותר, וקלילה יותר..  כשיגיע הזמן לשדרוג שלך.
 
 • מעלים הילוך, טוב זאת מסתמנת כתחילתה של חברות-רכיבה נפלאה, אבל בעדינות אחינו. אתה אמנם המנוסה והחזק (כרגע לפחות) אבל אל תתפוס את פוזת המאמן הקשוח, אלא הישאר בעמדת בן הזוג האוהב והתומך ומה שלא יהיה, אל תעצבן אותה – אתם חוזרים ביחד הביתה. חשוב להוסיף מעט רגישות בסביבת קטעים טכניים, סלעים רטובים או מישורים מהירים כשהרוכב חסר הרגישות עלול לדחוף קדימה ובת זוגו ממררת בבכי מאחורה.
  רוצה לצאת מלך? פרגן אימון יסודות  טכניים לחברות הרוכבות של זוגתך, מומלץ שגם היא תהיה שם באותו זמן... 


 
 • איך להימנע מצרות בגן עדן -  מילת המפתח היא איזון. הקפידו  על רכיבות זוגיות אבל אפשרו גם רכיבות נפרדות עם חברים. תאמו מראש ההיעדרות מהבית כדי שהילדים לא יתעוררו בשבת בבוקר כשרק החתול שומר עליהם, והקפידו לספר להורים כמה נפלאה הפעילות המשותפת שמצאתם, זה יסדר לכם בייביסיטר מפרגן ומוזל בשעות לא הגיוניות (גם אם יצאתם כל אחד לרכיבה אחרת).
 
 • שימור ושיפור הסטייל – חזרנו לסעיף התקציבי כי גם אם אתה משוכנע שמספיק זוג משקפי שמש ספורטיבי אחד, הרוכבת שלצדך זקוקה לחמישה זוגות לימי חול ועוד כמה לשבתות וחגים בתוספת  קסדה וכפפות בצבעים תואמים לאופניים... תכלס, מגיע לה. לגביי שאר הציוד והלבוש  פשוט תזרום, לידיעתך, וורוד זה גברי ואם תלבש חולצה של קבוצת  האימון של זוגתך תראו כמו זוג מקצוענים, כמאמר חכמינו "זה לא באמת חשוב איך אתה רוכב, כמו איך שאתה נראה על האופניים".

 


 
 • עוברים למוד תחרותי התחזקתם ונפלה ההחלטה להיכנס לעולם התחרויות כזוג מעורב מן המניין. לא עוד רכיבות בהן אתה מתענג בסבבה ממראה הארבע ראשי החטוב של זוגתך, מעכשיו זו מלחמה, אתם מול העולם ובדרך כלל לא אתה התחרותי שבצמד.  הקפד לא להתבאס כשהיא מסתכלת אחורה באמצע העלייה ושואלת אותך אם הכל בסדר. תזכור שהיא שוקלת חצי ממך, האופניים שלה שוקלים חצי (ע״ע סעיף קודם) ותתנחם בכך שלשאלה מה יותר חשוב - תמיד ענית שהטכניקה.
  מרוצי זוגות הופכים פעמים רבות לתחרויות סחיבת פצוע, הקפידו לתרגל את טכניקות ה'נמלה הדוחפת' באמצעות יד איתנה על כתף עייפה, ו'העגור האוחז' באמצעות לפיתה חסרת פשרות בכיס האחורי של חולצת הפרטנר המוביל.
  רבים שואלים אותנו האם גם הסקס משתפר עם כל האנדורפינים והאדרנלין שבאוויר, האמת האכזרית היא שלא!  אחריי 100קמ על 2000 טיפוס (ליום) אתה לא יכול והיא גם לא תרצה... אבל בזמן הפגרה, חגיגה!
 
 • המרוץ לפודיום -  קל מאד לאבד את הראש בתחרות רב-יומית לוחצת כשאחד מבני הזוג נתקל בקשיים טכניים, פיזיים ואפילו פסיכולוגיים. יש מי שחושב שפה המקום לצעקות, אבל עצתנו החד משמעית היא להתעלם מיצר התחרותיות ולהמשיך לאהוב, לפרגן ולתמוך. בסופו של יום אתם באמת ברי מזל שיש לכם אחד את השני ואתם יכולים לחלוק ולהתגבר ביחד על קשיים וחוויות שכאלה, מהם הזוגיות שלכם תצא מחוזקת.


 
 
 • שלב המקצוענותזוהי כבר נקודת האל-חזור, אתם מבקרים קבוע בפודיומים, אין אירוע אופניים בו לא מקבלים אתכם כזוג
המלכותי, השמחה בבית ומסביב באמת רבה, ובכלל שכחתם מתי בפעם האחרונה לא יצאתם לרכיבה ביחד.
יחד עם זאת, בראייה כלכלית, לא רק שנגמר הסיפור שזוגתך לא יודעת כמה באמת מהתקציב המשפחתי הולך על התחביב הזה, אלא שעכשיו אתה מתחיל להיות מודאג לעתיד הכלכלי שלכם כשכל שדרוג הופך לכפול + התאמת צבעים הכרחית.
מצד שני, אין כמו גילוח רגליים בצוותא.
 
 • והבונוס לפסח, תגובות החברים - כשאתה מספר שאתה רוכב עם זוגתך צפה לארבע תגובות:
  חכם מה הוא אומר? מפרגן, 'הלוואי ואשתי הייתה מצטרפת אלי'.
  רשע מה הוא אומר? מבאס, 'חבל שעכשיו תפסיד את כל הרכיבות המגניבות'
  תם מה הוא אומר ? מקשקש, 'אז אתה יכול להשיג לי חולצת אימון וורודה?'
  וזה שאינו יודע לשאול? שותק, כי עוד לא החליט אם הוא מפרגן, מבאס או מקשקש
 
 
** ברצוננו להודות מאד לבני הזוג הנפלאים: הלוטמים, הריפקינים והיהבים על תרומתם לתחקיר, תכלס, אנחנו מקנאים!
we:Tip    אילן שחם