קסדה במבחן Lazer Magma

  #22מאי 2016     שטח   
Lazer Magma  קסדה במבחן

יבואן: DAA

משקל: כ-310 גרם למידה M

מידות: S-XL

מחיר: 599 ש"ח


 

  
חברת LAZER הבלגית מתהדרת בהיותה יצרנית הקסדות הוותיקה בעולם, וממגנת ראשי רוכבים מאז 1919. בין מוצריה: קסדות לאופנים ולסנובורד ומשקפי שמש למגוון ענפי ספורט.
קסדת MAGMA מוגדרת באתר החברה כקסדת שטח עם אזכור לעיצובי העבר, מה שאומר שבתחום המראה אין פה בשורה חדשנית, יותר קו מוכר עם טאצ'ים מודרניים. הקסדה שהתקבלה למבחן הגיעה בצבע כתום זוהר, מה שלא השאיר אף אחד אדיש.
 
 


מאפיינים בולטים:
  • -22 פתחי אוורור שמשתלבים היטב במראה ולא פוגמים במבנה המוצק
  • -מנגנון הידוק אינטגרלי שמאפשר התאמה לכל היקף הראש באמצעות סיבוב של גליל ההידוק הממוקם על הקדקוד – קל ונוח לתפעול גם באמצעות יד אחת בזמן רכיבה.
  • -"סל" ראש מתכוונן - אפשרות נוחה לשנות את גודל הסל של מנגנון ההידוק באזור אחורי הראש.
  • -מבחר צבעים מפנק, חלקם בצביעת Fluo זוהרת להגברת הנראות.
  • -מצחייה אלגנטית ואפקטיבית
  • -4 ספוגים מעוצבים היטב, הגדול שבהם, לרוחב קו המצח, עדין ומסייע בספיגת זעה ללא עודף "נוכחות".


 
 


 
 
                                בשימוש:
 
LAZER השקיעו בקסדה זו הרבה מחשבה וירדו לפרטים הקטנים בעיצוב מנגנוני ההתאמה לראש, עם דגש רב על התאמה אישית. וזה אכן קל ונוח לתפעול.
אמנם דגם המגמה שקיבלתי למבחן אינו דגם נשים, ולמרות שבכלל אין לי שום דבר שמזכיר קוקו, שמחתי לגלות שלקסדה הזו אין בעיות עם שיער ארוך (נשי או גברי). כיוון שמנגנון ההידוק שנמצא למעלה, על קדקוד הקסדה כאמור, יש המון מקום לקוקו מאחור. פרט קטן ונחמד.
 
 


 
                      

  
 

הקסדה קלה יחסית למבנה המוצק שלה ומאווררת היטב, יחסית לקסדות מז'אנר זה. עם זאת, בקיץ הישראלי היא מתאימה יותר לרכיבות קצרות שבין XC לאינדורו מאשר לרכיבות מרתון ארוכות .
נקודת החובה היחידה שאני מצאתי: למרות תחושת הנוחות הכללית, התקשיתי למצוא את הנקודה המדויקת להידוק במנגנון הראצ'ט, והתוצאה הייתה שהקסדה הייתה או רפויה מדי או הדוקה ומורגשת. 

 יותר: מראה, אפשרויות התאמה רבות יחסית
פחות: משקל, מנגנון הידוק עם רווחים גדולים מידי בראצ'ט.

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם