טיפים לחופשת אופניים מושלמת

 
we:Tip
 
10 טיפים לחופשת אופניים מושלמת
 

 
 
סדרת מאמרים קצרים בהם נשתף את חכמת המעטים שלנו כדי לעזור לכם בהתמודדות עם נושאים הרי גורל לא קריטיים. הפעם, עמוסי חוויות מעוד חופשת אופנים אירופאית, אספנו מספר טיפים להתארגנות וחיים בצוותא באסקפיזם ירוק וקריר עם החבר'ה הטובים... 


 
 
1. חוק ברזל ידוע הוא לארגן קבוצה הומוגנית מבחינת יכולת רכיבה. בפועל, לטובת הלב/ריאה שלך, מומלץ לארגן אחד או שניים חלשים ממך בקבוצה מה שיהפוך את כל הסיפור לקצת יותר נינוח. מה שיותר חשוב הוא שהקבוצה תהיה מורכבת מחברים באותו הראש, בדגש על חברים, אלה שלא יהיה אכפת להם לחכות קצת, לעזור לתקן פנצ'ר וכמובן לצחוק על כל דבר שזז כולל על עצמם.
 
2. ואם כבר חברים באותו הראש, מרגע היציאה מותר ומומלץ לדבר ולצחוק על הכל... הכל מלבד פוליטיקה!
תכלס, בשביל מה אתם צריכים את החרא הזה שם, גם ככה אתם חוזרים למדבר בעוד כמה ימים...
 
3. נחזור רגע להתארגנות מראש. אם לא מצאתם רשימה מדוגמת הנה זאת שלנו בקישור. רק נציין שאטמי אוזניים נגד נחירות זה סטנדרט, כונן גיבוי למצלמת גו-פרו זה חשוב, רפידות בלמים ואזיקונים זה חובה, ופלאסק מתכת ממותג לוויסקי זה גם סטייל וגם אביזר נחשק כשהטמפרטורה יורדת... ובעצם מתי לא?

 


 
 

4. אם כבר הגעתם לרגע האחרון והאופניים לא מוכנים, צאו בזריזות למכאנופן החביב עליכם (בתנאי שהוא ממש טוב כמובן), אם נזקקתם לטיפול בולמים/בלמים/בלידינג/טיובלס או כל דבר מעבר לשימון שרשרת וניפוח צמיגים, אתם חייבים לעצמכם רכיבת מבחן קצרה לפני הטיסה. עדיף אופניים מאובקים מכאלה שלא עוצרים.
 
5. את אריזת האופניים עשו בעצמכם וזה לא דווקא בגלל שאלון "ארזת לבד?" המרתק שמחכה לכם בשדה התעופה, אלא בגלל שאף אחד חוץ מכם לא באמת יהיה אחראי כמוכם שכל הציוד אכן נמצא וממוגן כהלכה מתלאות הסבלים. אף אחד!


6. הגעתם, פרקתם ציוד, הרכבתם אופניים, לבשתם מותגים, סידרתם את הלוק, אתם מרגישים בטופ והכל מוכן לדהירה...
קחו עוד רגע אחד עם המדריך המקומי על מנת לבצע שיחת תיאום ציפיות יומית, להבין מה מחכה ולהתאים את המדריך לקבוצה. קריטי שהוא יבין אם אתם בעיקר אוהבים ירידות, מכורים לעליות או שהגעתם לבירה ונקניקיות.


 
 

7. והנה הוא מגיע, הסינגל הראשון!! כמו תמיד (טוב, כמעט תמיד) יש את ההוא שחשוב לו להיות מקדימה, לפניכם. עצתנו, תנו לו להידחף ובכיף. אם עוד יש לכם משחקי אגו השאירו אותם לבן-שמן, לכאן הגעתם כדי להנות ולא כדי להילחם בשדי הסטראבה, חכו דקה וצאו אחריו בסבבה שלכם לזרימה ירוקה וקרירה.
 

8. תרבות הפייסוש והגו-פרו מחייבות אותנו לצילומי אקשן וכל המרבה בפרשנות משעשעת במהלך התיעוד הרי זה משובח (אחרת זה תכלס די משעמם למי שלא היה שם). יחד עם זאת אין כמו צילומי סטילז איכותיים, לכן אם אחד מהחבורה הוא חובב צילום אאוטדור פלוס אתגרי פלוס קנבס הרווחתם מזכרת לחיים תמורת בקבוק בירה – לא רע בכלל.

 
 

9. בהפסקות הצהרים יש משהו מאד מפתה, ואנחנו לא מדברים על השניצל הווינאי, ההמבורגר הראוותני, הבירה האירופאית והקינוחים השערוריתיים, אלא על כל הקומבינה. ככלל קשה מאד להמשיך ברכיבה אחרי מנוחה קלה, אדרבא בתוספת של כקילו מוצקים ונוזלים שזועקים שנ"צ מיד ובדיעבד! ...בקיצור תרגיעו.
 
10. הגיע הערב, ניקוי ושימון זריז, החלפת רפידות למי שצריך, מקלחת וכמובן אחסון הנעליים וציודים אחרים בעליי ניחוחות מחוץ לחדר. אוכלים, שותים ואחרי שצחקנו נעבור לקטע האומנותי... אבל באמת, כמה עוד קליפים ממצלמת ראש אפשר לראות? אנחנו ממליצים בחום להגיע עם כמה סרטים דביליים במיוחד כדי לסגור טוב את הערב ואם שכחתם, לא  נורא, כל הקאלטים של הפרלמנט בכיכובם של שאולי הנותן בסתר וג'ורג' הוטרינטור זמינים לצפייה, רק על תבואו בטענות אם למחרת כולם ישירו אז'י בם בם.
 

בונוס: מצווה גדולה היא להלל, לקלס ולשבח בהיילייטס בזמן אמת ובעיקר לאכול את הלב לאלה שהבריזו ונשארו בארץ, זכרו להעלות כל יום כמה תמונות ירוקות ורטובות במיוחד, וכל המרבה בשידורי לייב מתחרות הרד-בול המקומית הרי זה משובח.