קסדת Lazer Z1 במבחן

קסדת Lazer Z1 במבחן

 

יבואן: DAA

מחיר: 1299 ₪

 

הZ1 היא קסדת הקצה החדשה יחסית מבית היוצר של יצרנית הקסדות הבלגית הוותיקה Lazer. הקסדה המודרנית מיועדת לרכיבת כביש והרים תחרותית ומחליפה את דגם הHelium. מאז יציאתה לשוק בסוף 2014 קצרה הקסדה שבחים רבים, וניתן לראות רוכבים מקצועיים רבים חובשים אותה במירוצים.

 מאפיינים כללים

הקסדה מתאפיינת במשקל קל, רמת הגנה גבוהה, מערכת התאמה משוכללת, ומערכת איוורור יעילה. במשקל של קצת פחות מ200 גרם, זוהי אחת הקסדות הקלות בשוק. היא כוללת 31 פתחי איוורור, היוצרים אפקט שאיבה שאמור להזרים את האויר צמוד לקרקפת וליצור איוורור מעולה גם במהירויות נמוכות.

כיוונון הקסדה מתבצע באמצעות מערכת ה(ARS (Advanced Rollsys של Lazer אשר מאפשרת התאמת היקף הקסדה בעזרת חוגה המותקנת בחלק העליון של אחורי הקסדה. בנוסף, ה"סל" הפנימי ניתן לכיוונון של 5 מצבים להתאמה אופטימלית.


 הZ1 בנויה בטכנולוגיית RBS - Rigid Base System הדואגת לכך שבמקרה פגיעה חלקי הקסדה יישארו בחתיכה אחת ולא יתפזרו, על מנת לאפשר התמודדות טובה יותר עם נפילות בהן יש רצף פגיעות של הקסדה בקרקע. בנוסף להגנה מסיבית יחסית בחלק האחורי של הגולגולת, הקסדה כוללת גם הגנה מיוחדת באיזור הרכות ע"י הוספת חומר נמוך מעל הרכות, אך לא נמוך מידי על מנת לא להגביל את שדה הראיה. הקסדה יכולה לקבל פנס אחורי אופציונלי של Lazer  כמו גם כיסוי גשם. הקסדה מיובאת כרגע לארץ בדגם הבסיסי, כאשר בחו"ל קיימים שני דגמים נוספים. דגם ה Fast אווירודינמי יותר עם כיסוי של חלק מפתחי האוורור, ודגם נוסף עם טכנולוגיית MIPS להגברת העמידות בפני חבטות. הקסדה מגיעה במגוון רחב של צבעים, החל בשחור סולידי וכלה במגוון שילובי צבעים זוהרים. 

 


 

בשימוש

הZ1 היא קסדה קלילה, וזה מורגש כבר במגע הראשוני. ההתאמה לראש פשוטה ונוחה, כאשר ההתאמה הראשונית היא של ה"סל" הפנימי והתאמת הARS מתבצעת בעזרת החוגה כאשר הקסדה על הראש. הריפוד הפנימי נוח ואינו מורגש. הקסדה נאה מאד למראה ומושכת תשומת לב, בעיקר בגלל החזית הלא סטנדרטית הנובעת ממגיני הרכות הנמוכים. במבט מלפנים נראה כאילו חתכו חתיכה מהחזית באיזור המצח מה שגורם לדיעות חלוקות לגבי העיצוב. אישית זה מעט הפריע לי במבט ראשון, אבל די מהר התרגלתי. היתרון בעיצוב הזה הוא שדה הראיה המלא שמתאפשר - שיפור ניכר למשל מקסדת הג'נסיס של לייזר בה החלק הקדמי נטה להסתיר מעט את שדה הראייה בזוית ראש נמוכה. גולת הכותרת של הקסדה היא ללא ספק מערכת האיוורור, זרימת האויר המשופרת מורגשת בצורה ברורה כבר במהירויות בינוניות, וגורמת לכך שרוב הזיעה מתייבשת לפני שהיא מספיקה לגלוש לעבר המצח והמשקפיים כפי שקורה בקסדות אחרות. זה לא שבמז"א ישראלי חם תשארו יבשים, אבל הנידוף כאן טוב בהרבה מקסדות אחרות שניסינו. 

 
 


סיכום

הZ1 היא ללא ספק הקסדה הנוחה והנעימה שניסיתי עד היום. למרות שלקח לי רגע להתרגל לעיצוב החזית, מהר מאד היא הפכה לקסדה המועדפת עליי לכל סוגי הרכיבות. השילוב של המשקל הקל, הנוחות, יכולת ההתאמה, ובעיקר מערכת האיוורור היעילה הופכים אותה לקניה מצויינת. 

 

יותר: נוחות, אוורור, כיוונון

פחות: מחיר גבוה

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם