פלייטיקה אפיק ישראל האתגר החד יומי

פלייטיקה אפיק ישראל האתגר החד יומי 
יש אחד לכל אחד/ת


תמונות: אלון רון, תומר פדר, ליאור דיין, רונן טופלברג 
 

לרוכבים מן השורה, כאלה שלא משכימים לאימוני אינטרוולים סיזיפיים ולא ניזונים מג'לים וכדורי מלח, Playtika Epic Israel נראה אולי כמו איזו בועה בלתי נגישה, השייכת ליקום מקביל של מקצוענים נשוכי-הישגיות. אז מה יש למי שרוכב שטח "בשביל הכיף" לחפש בתחרות רב-יומית מקצועית וקשה כזו? גל צחור ועידית שוב, האבא והאימא של אפיק ישראל, בשיתוף עם צוות we:Ride, כינסו בתחילת החודש קהל מגוון וסקרן מאד, כדי לענות בדיוק על השאלה הזו. למפגש המידע, שהתקיים בחנות טרק פולג, התייצבו כ-60 רוכבים ורוכבות שקיבלו הרצאה מקיפה על אופי המסלולים באפיק החד-יומי, על ההכנות הנדרשות, ציוד, תזונה וזוגיות, והכל בסגנון המהיר, החד והמשעשע של גל צחור, שמדבר במונחים שכל אחד יכול להבין, גם אם לא היה מעולם באימון רכיבה.גל מסביר: "התחרות החד-יומית מתלווה לאפיק ישראל משנתו הראשונה והשנה אנחנו שמים עליה דגש מיוחד. חשוב לנו לתת תחושה שזה לא אח חורג אלא אירוע שעומד בפני עצמו, ולכן נעשה אותו מושקע וטוב יותר. יש לי חזון לפתוח את התחום לרוכבים חדשים, להגדיל ולהנגיש אותו יותר לקהל, ובעיניי זו הדרך. אני מקווה שמי שיבוא השנה יתלהב ויתאהב ויגיע בשנה הבאה לאירוע המלא".
ואכן רואים ברשימות המשתתפים לאורך 4 שנות קיומו של האפיק, שיש התקדמות של רוכבים מהמקצים הקצרים לארוכים בחד-יומי וממנו אל התלת-יומי. "אנשים נעקצו", כפי שגל מנסח. התחרות החד-יומית היא בהחלט הזדמנות לבדוק את הכיוון ולחוות את האירוע - מבלי להתחייב לפרויקט הענק של אימונים לאפיק המלא.
אז מה מציע האירוע לרוכבים שהולכים על יום אחד? קודם כל, לזנק ביחד עם שאר המתחרים ולקבל על המסלול את מה שהם מקבלים: מסלול יפהפה בנופי הגליל העליון או רמת הגולן, מסומן ומדוגם למשעי, תחנות ריענון מקצועיות, מדידת זמנים ואירוע סיום באווירה די בינלאומית, יש לומר. מסלולי האפיק עצמם אינם מפורסמים מראש, רק תיאורים כללים שלהם. קצת עליהם תוכלו לקרוא בכתבתו של צחי בגליון זה ממש. בשטח אין צורך לנווט אלא רק לעקוב אחרי הסימון והוראות המרשלים הרבים.
בדומה לתחרות המלאה, גם בחד-יומי ההשתתפות היא בזוגות. אז חלק מההכנות שיש לקחת בחשבון בזמן הקצר שנותר עד הזינוק, זה לאתר בן או בת זוג מתאימים. מה זה מתאים? מישהו שכיף לכם לרכוב איתו ושאתם חולקים איתו מטרה משותפת. לא משנה אם אתם מנסים לעלות על פודיום או רק לסיים בשלום, חשוב שיהיה תיאום מלא לגבי המטרה, הקצב ורוח הרכיבה. 

מן הקל אל הקשה – מסלולי Playtika Epic Israel החד יומי:

בשבת 1/10 מוצעות 3 אפשרויות:

קצר – 28 ק"מ
המקצה הפשוט והקל יחסית מיועד לכל מי שיש לו קצת ניסיון בשטח. הוא עממי וכמעט מישורי לגמרי: הרוכבים יזנקו מכפר התחרות על שבילי 4X4 מישוריים לכיוון רכס הרי נפתלי, אזור מנרה וסינגל הרי נפתלי, יטעמו ממנו ולאחר שייפרדו משאר המתחרים הממשיכים למקצים הארוכים יותר, יחלו את דרכם חזרה לכפר התחרות. גיל המינימום להשתתפות במקצה זה: 13.

בינוני – 44 ק"מ
במקצה הזה הרוכבים כבר עולים אל ההר ומשתלבים בחלקים נכבדים יותר מסינגל רמות נפתלי ומהמסלול המלא. מסלול לא קל, מלא בשיפועים ונופים מרשימים. לדברי גל, כל מי שרוכב על אופני הרים, נגע פה ושם בסינגלים דוגמת הכחול בבן שמן או עין השופט-הזורע, ומסוגל לרכוב 40 ק"מ בטווח של 3-4 שעות, מזומנת לו במסלול הזה חוויה חגיגית. גיל המינימום לצעירים – 15.

ארוך – 64 ק"מ
זהו בעצם המסלול המלא אותו רוכבים מתחרי אפיק ישראל התלת-יומי בתור הסטייג' השלישי והאחרון שלהם. מזנקים צפונה לכיוון שלוחת רמות נפתלי, רוכבים ברצף הסינגלים של אזור כפר גלעדי וממשיכים לצבור גובה. בסך הכל, עד סיום היום, הרוכבים יטפסו כ-1350 מטר במצטבר. לפני כן המסלול ייקח אותם עד לגבול הצפון בפאתי מטולה ולעוד דרכים ונופים מרשימים, עם תצפיות פתוחות וגבוהות מעל עמק החולה. הרוכבים יתמודדו עם עליות לא פשוטות, עם קטעי סינגל ארוכים ובין השאר מובטח גם  קטע סינגלים בירידה שבו יאלצו הרוכבים לשאת את האופניים. ירידה תלולה ומדורדרת תהווה את האתגר הטכני האחרון והמסכם של היום וממנו יוותרו קילומטרים אחרונים לקו הסיום. המסלול הזה מוגבל לרוכבים מעל גיל 18.


בשישי 30/9, לבקשת קהל שומרי השבת - אבל כמובן לא רק להם – נפתחה השנה האפשרות להשתתף במסלול המלא של היום השני והקשוח מאד

הכי ארוך – 100 ק"מ
היום הזה מיועד לרוכבות ורוכבים מנוסים וחזקים. מי שיסיים אותו בשלום יוכל לדעת שהוא מסוגל – פחות או יותר – גם לאפיק ישראל תלת-יומי. הכיוון הכללי הוא מזרחה ולאחר דהרה מישורית בעמק החולה, המסלול יתחיל לתפור את שיפולי רמת הגולן ברצף של עליות וירידות לא פשוטות. ביום הזה אין סינגלים בכלל, רק דרכי ג'יפים ושבילי בזלת, אבל מובטחים נופים מהיפים שיש, חציות רטובות של מעיינות קרירים, הרבה שמש ועוד הרפתקאות. לקראת סיום המסלול, הסימון יוביל צפונה עד ארץ פלגי המים שתרחיב את לב המתחרים, קול פכפוך וחצייה מצננת פה ושם יקלו על הק"מ האחרונים של היום. חצייה מלאת גאווה של קו הסיום – וזהו!
גם המסלול הזה מיועד לבני 18 ומעלה. 
ההרשמה לאפיק החד-יומי מוגבלת ל-150 זוגות ולמרות שהיא תימשך עד ממש לפני האירוע, מומלץ להקדים ולהירשם לפני 11/9/16, התאריך שבו מחיר ההרשמה מתייקר משמעותית.
 
צוות we:Ride מאחל הצלחה לכל משתתפי החד-יומי על כל אורכיו. מי ייתן ותיעקצו, תידבקו במחלה ותהפכו לאפיקיסטים מן השורה!