אוזניות Aftershokz Trekz Titanium‏

מבחן לאוזניות Aftershokz Trekz Titanium

יבואן:
https://healthletics.co.il/

מחיר: 625 ₪

 

מוסיקה היא ממריץ טבעי לפעילות ספורטיבית, על כך אין כל ספק, יש לא מעט שאף יעידו שפלייליסט נכון יכול אפילו לשפר את הביצועים. כאשר מדובר על ספורט יחידני הדורש סוג של התנתקות כמו ריצה/ הליכה/ אימוני כוח, יש קונצנוס כמעט מוחלט בנוגע לשימוש באוזניות. אולם באופניים העניין מעט מורכב וממש לא חד משמעי. רכיבה על אופניים היא אמנם ספורט יחידני ברמת ההישגיות, אך ספורט קבוצתי ברמת האימון ו/או הפנאי. פרט לכך הניתוק מהסביבה או למעשה מההתרחשות מאחורי גב הרוכב עלולה להיות בעיתית ואף מסוכנת בייחוד כאשר מדובר על רכיבת כביש.
אנו חייבים להודות שכאשר קיבלנו פניה בנוגע למבחן של אוזניות Aftershokz, התגובה הייתה די מסויגת. ככלל צוות המגזין הוא סוציאלי מאוד ומרבה לברבר (לא תמיד להקשיב) תוך כדי רכיבה, ושימוש באוזניות הוא די נדיר, מה גם שאנחנו לא מהמתנתקים, כך יצא. אולם התיאור של גל היבואן על טכנולוגיית הולכת עצם עליה מבוססות האוזניות הכניסה מימד של סקרנות לעניין, והחלטנו בכל זאת להעמיד את האוזניות למבחן.

 

מאפיינים כללים:
אוזניות Bluetooth במבנה ארגונומי מבוסס קשת אחורית גמישה וקלת משקל
אחיזה טובה ועמידות גבוהה
שידור בטכנולוגית הולכת עצם
אטימות למים
זמן סוללה גבוה
מיקרופון מובנה
שליטה על עוצמת השמע מהאוזניות
משקל: 37 גרם 


מה היא טכנולוגית הולכת עצם?
הולכת עצם- היא הולכה של קול דרך עצמות הגולגולת (עצם הלחי ועצם הרקה) לאוזן הפנימית (כוכליאה), תוך מעקף של תעלת השמע ועור התוף. זה תהליך המתרחש טבעית כל הזמן  כשאנחנו מדברים, עוצמת גלי הקול והקירבה שלהם לעצמות הגולגולת מאפשרת לקול לחזור אלינו גם דרך העצם וגם דרך תעלת השמע. למעשה יש לנו שני נתיבי שמיעה נפרדים ובלתי קשורים שאנו יכולים להשתמש בהם במקביל ובנפרד ללא הפרעה. 


על מנת למקסם את האפשרויות שמציגים שני נתיבי השמיעה הללו ולאפשר ערנות סביבתית תוך כדי האזנה, ב-Aftershokz רכשו ופיתחו טכנולוגיות אודיטוריות ופטנטים בתחום הולכת העצם. תחום שבתחילה יושם על ידי מערכות הבטחון ביחידות עילית וכיום עבר מודיפיקציה לצרכן האזרחי. המכשיר עצמו כולל שני מתמרים (Audio to vibration transducers) שמונחים על הרקות ובעזרת מיקרו-ויברציות העוברות דרך עצמיות הלחי לאוזן הפנימית מעבירות צליל, ללא כיסוי או סתימת תעלת השמע. טכנולוגיות נוספות שהוכנסו לאוזניות הן Premiumpitch שמאפשרת רמת שמע איכותית במיוחד ביחס לדורות קודמים ו-Leakslayer- טכנולוגיה שמונעת "זליגת רעש" מהאוזניות לסביבה – דבר שאפיין אוזניות הולכת עצם בעבר.
 
 

בשימוש:
מבנה האוזניות של Aftershokz דומה מאוד למבנה של אוזניות בלוטות' רגילות, אך השוני כאמור מתבטא בעיקר בעובדה שהן לא חודרות לתוך האוזן וסותמות אותה. שני משטחי ההאזנה יושבים בנוחות תחת הרקות בסמוך לתעלת השמע (החור של האוזן). שלוחצים Play בפעם הראשונה התחושה מוזרה מאוד כי לא ברור מאיפה מגיע הצליל. המוסיקה נשמעת היטב אבל כאילו בוקעת מרמקול, בבירור עם הסביבה מסתבר שאין זליגה ואף אחד חוץ ממך לא שומע אותה... התיאורים השיווקיים אשכרה עובדים וכל קולות הסביבה, כולל אלו הטרחניים נשמעים כרגיל. אם בכל זאת רוצים בידוד מהסביבה עושים זאת על ידי סתימת האוזניים בעזרת אטמי אוזניים (כמו אלו הצבאיים) המצורפים לערכה. למרות שזה לא מסתדר בהיגיון, כאשר האוזניים סתומות שומעים את הצליל הרבה יותר טוב כאילו מדובר על אוזניות In ear.
היה לנו חשש כי היישום של האוזניות יתנגש עם הקסדה או המשקפיים, אך התבדנו. האוזניות מאוד גמישות ויושבות היטב על הרקות, ללא הפרעה לקסדה ולזרועות המשקפיים, ובעיקר ללא כל לחץ גם אחרי שלוש שעות של רכיבה רצופה. איכות השמע טובה אך לא איכותית כמו זאת של אוזניות "אמיתיות". היא יותר דומה להאזנה מרמקולים סביבתיים מאשר לאוזניות, אבל היי, אפשר להאזין למוסיקה ועדיין לשמוע את החברים, את ההתרחשות על כביש/ שביל סביבך (לא שמישהו יכול לעקוף אותנו...), וכמובן אם אתם בעניין, אז לשמוע את קרקושי האופניים בעונה מאובקת ומהבילה זאת של השנה. מאחר ואין כאן אטימה של האוזניים היה לנו חשש מרעש הרוח במהירויות גבוהות, אומנם צריך להעלות את עוצמת השמע במהירויות גבוהות, אבל גם בירידות כביש תלולות במהירות של יותר מ 50 קמ"ש, לא הרגשנו פגיעה ממשית באיכות השמע. (זה אולי כי עצמנו עיניים...) אמנם בעוצמת ווליום גבוהה שלא במצב רכיבה, הוויברציות שמייצרות האוזניות מאוד חזקות עד כדי לא נסבלות, אבל ברכיבה במהירות גבוהה כלל לא הרגשנו אותן. ה Trekz אטומות/ חסינות מים, לכן אתם יכולים להמשיך להזיע את עצמכם למוות ללא חשש לקצר. אם תחליטו להוריד את האוזניות מהרקות במהלך רכיבה בסוג של תמרון סוציאלי, אפשר למקם אותם על הצוואר ולהמשיך לרכב מנומסים וללא חשש שהזיעה תפגע בהם.


 


תפעול:
חיבור הבלוטות' נחווה כיציב בד"כ, למרות שלמיקום הטלפון בתיק יש חשיבות על עוצמת האות. כאשר הטלפון היה קבור עמוק בתיק תחת שכבות של פריטים חווינו ניתוקים מדי פעם. השליטה על עוצמת השמע/ העברת שירים יכולה להיעשות ע"י הטלפון או ישירות מהאוזניות במידה והטלפון זרוק בתיק מאחור. בלחיצה מהירה על כפתור השמע ניתן גם לקבל אינדיקציה קולית באנגלית סינית על מצב הסוללה. טעינה של כשלוש שעות ע"י מיני USB נתנה לנו כשתי רכיבות של כשעתיים וחצי האחת וריצה של שעה וחצי עד שהסוללה נגמרה. (יש חווי קולי ובמנורה על מצב הסוללה). האוזניות מגיעות כאמור עם מיקרפון מובנה ויכולות לשמש גם כדיבורית אם אתם בעניין של לענות לטלפונים תוך כדי רכיבה. ממשק החיבור איכותי מאוד והשמע והדיבור ברורים לשני הצדדים. חיבור/ ניתוק השיחה נעשים מכפתור גדול ונוח לתפעול גם עם כפפות על האוזנייה עצמה. מי שברשותו אחד ממחשבוני הרכיבה/ שעונים חכמים המצוידים בקישורית ונותנים אינדיקציית טקסט לשיחות מתקבלות, יכול להשתמש באוזניה כמוצר משלים ולנהל את העולם כאשר הטלפון בתיק.סיכום:
בעולמם הצר של בוחני אופניים וציוד, אין דבר מרענן יותר מלאכול את הכובע. את המבחן התחלנו בהסתייגות גדולה מאוזניות בכלל, מהתפיסה הסוציאלית שהן מייצגות ובעיקר מהסכנה שבשימוש בהן בעת רכיבה. בשורה התחתונה ה  Trekzשל Aftershokz גרמו לנו לאכול את הכובע (אבל בכיף). אמנם לא דקדקנו באיכויות הסאונד של האוזניות שבהן הן נמדדות בד"כ, כי זה פחות מעניין במקרה זה, אבל בכל הקשור לשימושיות שלהם ע"י רוכבי אופנים בעת רכיבה, ה Trekz הן מוצר מדהים. האפשרות לרכב עם מוסיקה ברקע ללא ניתוק מהסביבה היא קסומה ולטעמנו משפרת את איכות הרכיבה ללא היכר. תוסיפו לכך רמת גימור גבוה מאוד, נוחות, ממשק תפעול נוח, זמן סוללה גדול ועמידות למים והרי לכם מוצר מנצח לרוכבים המעוניינים להכניס מעת לעת מעט מוסיקה לשגרת הרכיבות שלהם. בגלל הקונספט החדש והפחות מוכר של האוזניות, היבואן מציע החזר מלא על התשלום בטווח של 14 יום מיום הקניה במידה והרוכש לא יתחבר/ יאהב את הקונספט.

 

יותר: מוסיקה ללא ניתוק מהסביבה, נוחות שימוש, זמן סוללה, עמידות למים, ממשק תפעול
פחות: לא מצאנו דבר

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם