CamelBak M.U.L.E. LR 2017

CamelBak M.U.L.E. LR 2017  

יבואן: סער
מחיר: 899 ₪
 

שקית מים:  דגם Crux  מבית היצרן, בנפח שלושה ליטרים
נפח התיק מוצהר: 15 ליטר, מתוכם 3 ליטר לשקית המים
משקל : 1.25 ק"ג, מתוכם משקל השקית 250 גרם

 
 
על מותג אביזרי השתייה CamelBak אין צורך לכביר במילים. החברה אשר מזוהה יותר מכל עם מנשאי מים גמישים לא נחה על זרי הדפנה ומנפיקה מידי שנה מוצרים חדשים שתפקידם העיקרי הוא להזרים מי שתייה לספורטאים בדרך היעילה והנוחה ביותר.
ה M.U.L.E הוא אחד התיקים הוותיקים והפופולריים של היצרן, אשר ממדיו הצרים ,נוחות הנשיאה היחסית והקיבולת הגבוהה שלו הפכו אותו לרב מכר במהלך השנים. הדגם המקורי עבר במשך השנים מספר רב של שינויים, והגרסה האחרונה, אותה אנו בוחנים, הושקה ממש לפני שבועות ספורים.
 
     

 

מאפיינים כללים: 
ה M.U.L.E LR הוא דגם כלאיים המשלב את הגרסה מוגדלת הנפח של ה M.U.L.E (דגם ה NV) עם מערכת שתייה הממקמת את שקית המים הקצרה והרחבה בגובה הגב התחתון כך שהיא נשענת בעיקר על מותני הרוכב, להלן: Low Rider .
הדגם החדש מתבסס על מערכת הגב החדשה של היצרן, ה  AIR FLOW שמהותה הרחקת התיק מגוף הרוכב ע"י רשת מתוחה על קצף ספוגי מחורר המורחק מהגב ע"י ספוגים קשיחים אשר מאפשרים זרימת אויר חופשית לאזור הגב העליון. בנוסף גם רצועות הכתף, המותניים ואזור הגב התחתון מרושתים כולם באותו ספוג מחורר המיועד לאוורור  מקסימלי.
התיק בנוי משלושה תאים סגורים ראשיים, תא אטום ומבודד המכיל בתוכו את שקית המים עם הכנה לידית השקית ע"מ לתמוך בה, תא ציוד כללי בגודל התיק כולו ותא אירגונית בקדמת התיק. בנוסף לכך מכיל התיק גם  תא מרופד אטום לגשם לטלפון גדול מימדים או מצלמה ותא פתוח, גמיש ומאוורר בקדמת התיק אשר יכול לשמש לנשיאת ציוד שליף כמו בקבוק איזוטוני/ בננה או לשאת את הקסדה בצורה מאובטחת. את פתח התא החיצוני ניתן להדק באמצעות רצועות הידוק ששודרגו אף הן בדגם הנוכחי לנשיאת קסדה בצורה יעילה.
על רצועות המותן שני תאי שליפה מהירה קטנים ששימשו אותנו כמאגר לחטיפי אנרגיה ובנוסף ממוקמות עליהן גם רצועות הידוק המשמשות להידוק התיק בזמן ששקית המים הולכת ומתרוקנת  (פיצ'ר מצוין לשמירת יציבות התיק).


 

 


התיק מסופק עם שקית ה Crux  החדישה של היצרן, שקית בעלת צינור נתיק, פתח מילוי רחב ופשוט מאי פעם לפתיחה וסגירה, ידית אחיזה יעילה ומבנה נמוך ורחב. בנוסף, לראשונה הוגדל קוטר צינור השתייה על מנת לאפשר זרימה של יותר מים, זווית הפיה שונתה אף היא וכך גם מנגנון הנעילה שהפך הרבה יותר קל לתפעול גם תוך כדי רכיבה.

 

 בשימוש:
בפעם הראשונה בה סידרנו את התיק, שמחנו לגלות עוד פיצ'רים קטנים ושימושיים כמו תאים פנימיים חכמים, נרתיק קטן אשר יכול לאגד את ערכת הטיובלס + סט כלים + שונות, כיסוי הגנה מגשם ומנגנון מגנטי לתפיסה מהירה של צינורית השתייה. פשוט כיף לראות ירידה כזאת לפרטים ורמת גימור גבוהה במיוחד.
העמסת התיק וסידורו פשוטה וקלה מאוד הודות למספר התאים הגבוה שהוא מציע, תא המים הנפרד מאפשר להחליק לתוכו את השקית גם כאשר התיק עמוס ותא האירגונית נפתח לכל אורכו ונגיש גם כאשר התיק נמצא בקיבולת מקסימלית. למרות הנפח המרשים של התיק, מידותיו צרות והפרופיל הכללי שלו נשאר שטוח יחסית, גם כאשר מעמיסים אותו לעייפה הוא יושב היטב על הגב הן מבחינת חלוקת המשקל והן מבחינת יציבותו על הגב. בנוסף לכך מערכת הגב המצוינת שלו מבודדת לחלוטין את תוכן התיק מהגב ושומרת, לפחות על חלק העליון של הגוף, יבש ומאוורר. אוורור הרצועות ורוחבן עזר מאד הן לנשיאת התיק והן לאוורור הכתפיים אך ללא ספק גולת הכותרת היא מיקומה של שקית השתייה הנשענת על אזור המותניים ומורידה מהעומס על הכתפיים והגב העליון.
שקית השתייה והצינור החדש הוכחו גם הם כמשופרים יחסית לדגמים הקודמים, הן מבחינת המילוי והסגירה הקלילים ובעיקר מבחינת כמות המים המרעננים שהם מזרימים בכל שלוק, א-מחייה!

 
סיכום:
למרות שאולי נראה כי כבר לא ניתן לחדש דבר בשוק הרווי של תיקי השתייה, נראה בבירור ש CamelBak ממשיכים לשפר ולייעל את תוצרתם. ה M.U.L.E. LR  מציע מספר חידושים מרעננים ומועילים מבחינת תפעול, נוחות, יציבות ואוורור. המבנה הצר של התיק, משקלו הסביר, שקית השתייה המשובחת, רמת הגימור והירידה לפרטים הופכת את ה M.U.L.E. LR  לאחד התיקים הטובים והמעניינים המוצעים כיום לטעמנו, בעיקר עבור הרוכב שאוהב לשאת עמו יותר מהמינימום הנדרש לרכיבה של שעתיים. 


יותר: שקית וצינור מעולים, מערכת גב, ארגונומיות, אוורור, חלוקת משקל
פחות: מחיר

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם