מבחן קסדה BOLLE THE ONE PREMIUM

BOLLE THE ONE PREMIUM
 

יבואן:  ICON

משקל: 280 גרם, ללא כיסויים וללא וויזר (למידה L)

מחיר: 900 ₪ לדגם הפרמיום כולל פאנלים, 700 ₪ לדגם הסטנדרט ללא פאנלים

 

Bolle  הוא אחד המותגים המוכרים בעולם בתחום האופטיקה הטכנית. החברה שממקוממת בגבול צרפת שוויץ נחשבת שנים רבות כחלוצה בפיתוח וייצור משקפי שמש וגוגלס לשימושים ספורטיביים מגוונים בייחוד לענפי ספורט השלג והאופניים. כמו עוד מספר חברות אופטיקת ספורט מובילות בעולם (סמית', רודי פרוג'קט, RH+, סליצ'ה וכו') החליטה בולה להיכנס לתחום קסדות האופניים. לכאורה אולי אין קשר ישיר בין שני התחומים, אבל נראה שהפרקטיקה של חומרים מורכבים, בטיחות וסטייל אשר משיקים לשני התחומים מוציאה תוצאות יפות, ואנחנו מרווחים.
BOLLE THE ONE היא קסדת האופניים הראשונה מבית בולה, וכשמה היא מתיימרת לתת פתרון כולל לשלושה סגמנטים שונים בקסדה אחת. רכיבת כביש, רכיבת שטח, ורכיבת טריאתלון/ נג"ש. למעשה מדובר על פלטפורמת בסיס קלה ומאווררת ביותר, עליה מרכיבים אביזרים שונים בהתאם לשימוש המתבקש. 


 
 
 
מאפיינים בולטים:
  • - עיצוב ייחודי במגוון גוונים, תואם לאופנת האווירודינאמית הרווחת לאחרונה- מבנה קסדה עמוק וקל, בנוי קליפת פוליקרבונט יצוקה סביב מבנה קצף EPS
  • - 31 פתחי אוורור קטנים יחסית, עם "כונס אוויר" מרכזי בקדמת הקסדה
  • - פאנלים מתפרקים לכיסוי פתחי האוורור, ליישומיים אווירודינמיים כמו טריאתלון או נג"ש.
  • - וייזר מתפרק
  • - כובע חורף אינטגרלי, כולל כיסוי אוזניים
  • - נצנץ אינטגרלי מתפרק
  • - ריפודים איכותיים ומתפרקים
  • - מנגנון הידוק ע"י חוגה נוחה עם אפשרות התאמת גובה מנגנון ההידוק.
  • - תושבות ייעודיות לקיבוע יציב של משקפי השמש כשהם לא בשימוש
  • - מדבקת ברקוד לבטיחות עם פרטי משתמש לסריקה ע"י אפליקציות QR


 
 


בשימוש:
 מגוון הפיצ'רים שמציעה ה-The One הופכת אותה לאחד המוצרים הייחודיים והוורסטיליים ביותר בתחום הקסדות רווי הדגמים. מבנה הקסדה הוא שונה מהמקובל, סוג של טוויסט לגל ה-Aero הניו אייג'י הכה אופנתי בימים אלו. כיסויי הפלסטיק שתפקידם לסגור על פתחי האוורור ולהפוך את הקסדה לאווירודינמית יותר, פשוטים מאוד להרכבה ופירוק. הם מגיעים בצבעים שונים ומשווים לקסדה מראה ייחודי ביותר מעבר לפיצ'ר הטכני אותו הם ממלאים. אמנם לא בחנו את הקסדה במנהרת רוח, וגם לא במקצה נגד השעון, אבל במראית עין בתוספת לוגיקה פשוטה, נראה שהם יעשו את העבודה כשצריך. מבנה הקסדה הוא עגול יחסית ללא ספוילרים אחוריים בליטות או משיכות לאחור, לנו זה הוסיף, לפחות בהרגשה, נדבך ביטחון מסוים. הקסדה נוחה מאוד על הראש, היא לא יוצרת נקודות לחץ ולמעשה בלתי מורגשת. מנגנון ההידוק בחוגה הוא בעל רווחים קטנים ומאפשר הידוק אופטימלי ונוח מאוד, ללא לחץ או רפיון וזאת למרות שהוא יוצר הידוק נקודתי על החלק האחורי בלבד ולא הידוק היקפי. יש לקחת בחשבון שהקסדה מגיע בשתי מידות בלבד לכן מומלץ ואף רצוי למדוד לפני רכישה. המבחן על הקסדה נערך לאורך חודשי הקיץ הקשים, בואך אוקטובר. ה- The One, התגלתה כאחת הקסדות המאווררות שבדקנו לאחרונה. הפתחים אומנם לא גדולים במיוחד אך הם רבים וכנראה ממוקמים נכון. זרימת האוויר הייתה מעולה והריפוד הצליח לספוג את כמויות הזיעה הלא הגיוניות שאוגוסט מייצר מבלי לייצר טפטוף על המשקפיים, לא פשוט. תושבות המשקפיים הייעודיות בחזית הקסדה אינטואיטיביות מאוד לשימוש, לא דורשות תמרון מיוחד ע"מ לתקוע את זרועות המשקפיים בתוכם תוך כדי רכיבה, ובנוסף לכך מבודדות את זרועות המשקפיים מהפדחת. כשהמשקפיים שם, הם מקובעים היטב ולא זזים כלל. אפשר לשחרר חופשי בקטעים מהירים ומשובשים ללא כל חשש שהמשקפיים ידרסו לעולמם. 
המבחן נערך כאמור בסוף הקיץ, כך שלא יצא לנו לבחון ברכיבה את כובע החורף האינטגראלי המצורף לחבילה, אבל במדידה הוא הרגיש נוח ונראה שהוא יעשה את העבודה היטב בימי החורף הספורים הצפויים לנו. (אחרי שתתרגלו למראה). הוויזר שהופך את הקסדה באופן רשמי לקסדת שטח פשוט מאוד להרכבה, הוא סטטי ולא מאפשר את שינוי הזווית שלו כמקובל בתחום קסדות ה XC. אך הוא קצר וממוקם גבוה יחסית, כך שהוא אינו מהווה הפרעה לקו הראיה גם בירידות תלולות. הנצנץ המצורף לחבילה ניתן גם הוא להרכבה (אינטגרלית כמובן) בחלקה האחורי של הקסדה, הוא מציע הפעלה משוכללת במגע, אבל לא מספק עלומה חזקה דיה לטעמנו, ולא מאפשר הפעלה עם כפפות ארוכות. גולת הכותרת של הקסדה היא ללא ספק המראה שלה. שילובי הצבעים המוצעים והעיצוב הייחודי מאוד של הקסדה סובבו לא מעט ראשים בתקופת המבחן, היא שונה, היא ייחודית והיא סוג של הצהרת אופנה למי שחובש אותה. 
 
סיכום
ה The One  היא קסדת XC/ כביש מעולה!  (את הנג"ש לא בדקנו)
היא וורסטילית ביותר, מאווררת מאוד, קלה יחסית לפיצ'רים שהיא מציעה ומאוד נוחה לרוב הראשים שניסו אותה. אך מעבר לכל פיצ'ר אווירודינמי או תפעולי אחר, ה- The One נראית מעולה!! כמו מגוון המוצרים האחרים של בולה שיצא לנו לבדוק, הקסדה הראשונה שלהם היא מוצר ברמת גימור גבוהה ביותר עם דגש על המראה הנכון, על הפרטים ועל הנוחות.

 
יותר: מראה, אוורר, נוחות, וורסטיליות שימוש.
פחות: שתי מידות בלבד, מחיר
Bolle    קסדה    אריק פלדמן   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם