מבחן פנס – Leyzne 900XL

מבחן פנס – Leyzne 900XL

יבואן: www.ctc.co.il

מחיר: 580 ₪


 

Leyzne הופכת עם השנים להיות חברה בוגרת ושלמה יותר מבחינת ליין המוצרים שהיא מציעה, מה שכולל גם הרחבת ליין המוצרים האלקטרוניים כגון פנסים ומכשירי ניווט.
מנסיון העבר שלנו עם מוצרים "חשמליים" של leyzne, התרשמנו מאיכות המוצרים וקלות השימוש בהם, שמחנו לגלות ה 900XL אינו שונה במובן זה. כבר במגע ראשון עם גוף האלומניום של הפנס, מרגישים שמדובר במוצר שהושקעו בתכנונו ועיצובו זמן ומחשבה. איכות הגימור והאטימה ממים נראית מצויינת. וכפי שתקראו מיד, השימוש בו פשוט ככל שניתן להעלות על הדעת.
 
מפרט טכני:
משקל: 145 גרם
מידות: 100 X 41 X 24 מ"מ
סוללה: פנימית, ללא אפשרות החלפה
טעינה: שקע מיקרו USB
מצבים וזמני תאורה:    
  • Overdrive – 900 לומנס – שעה ועשרים דקות
  • - אור גבוה 600 לומנס – שעה וחצי
  • - אור בינוני 400 לומנס – 2:45 שעות
  • - אור נמוך 150 לומנס – 7:30 שעות
  • - הבהוב-   14 שעות
אביזרים נלווים – כבל טעינה ל USB , גומיה גמישה לעיגון הפנס לכידון


 


 
בשימוש:
הטענת ה XL  מתבצעת מכל תקע micro USB שיש לכם בנמצא, השקע עצמו מוגן היטב ממים בגוף הפנס ע"י גומיה איכותית, זמן הטעינה היה ארוך יחסית ולקח בין 3-5 שעות מנסיוננו, כתלוי בהספק שקע הטעינה.
התקנת הפנס על הכידון פשוטה ביותר, פשוט הידוק רצועת הגומי מסביב לכידון, ההידוק היה טוב והפנס נשאר יציב כמעט בכל מקטעי הרכיבה, נראה שהגומיה תוכננה לכידוני 31.8, אבל במתיחה "בריאה" הגענו לתוצאה טובה גם על כידון ה35 מ"מ שלנו.
הפעלת הפנס גם היא פשוטה ואינטואיטיבית, לחיצה ארוכה על הכפתור היחידי ואתם במצב "רגיל" בו אפשר לעבור ע"י לחיצות קצרות בין כל המצבים (למעט אוברדרייד), לחיצה ארוכה יותר (כ 5 שניות) מכניסה אתכם למצב "תחרות" בו אפשר לעבור בין מצב הילוך היתר למוד חסכוני.


 

 האלומה של ה Lezyne עגולה ובהירה מאוד, במיוחד במצב האוברדרייב (שבו היינו בזמן הרכיבה בסינגלים), הפיזור אחיד מאוד ואין איזורים חשוכים. עם זאת האור ממוקד מדי לטעמנו בתור פנס כידון (ובוודאי שבתור פנס יחידי), השתמשנו בעיקר במוד ה"תחרות" של הפנס, מה שאומר שהוא מחליף בין שני מצבים בלבד – אוברדרייד – בזמן הסינגלים, ומצב Economy – בזמן רכיבה מנהלתית  או עליות.
היינו שמחים להשאר במצב האור הגבוה לכל אורך הרכיבה, אלא שזמן בעירה של שעה ו20 הוא קצר מדי לרכיבה מלאה, וע"י השינוי הידני בין המצבים, הצלחנו להפיק רכיבות של שעתיים מלאות מהLezyne .
השימוש העיקרי שלנו לפנס היה רכיבות לילה שבועיות וטכניות למדי ביער בן שמן ופארק קנדה, כתוספת כוח משמעותית לפנס הקסדה שלנו, והוא מעניק עוד מימד של עומק ותאורה סביבתית המאפשרת רכיבה מהירה ובטוחה יותר בלילה.


 

 
סיכום:
ה Leyzne 900XL הוא פנס עשוי היטב, פשוט לשימוש (כמו שצריך להיות מוצר שכזה), עם אלומה טובה מאוד ואיכות גימור מצויינת. החסרון היחידי שהצלחנו למצוא הוא אורך חיי סוללה גבוליים במצב התאורה הגבוה, המצב השימושי ביותר ברכיבת לילה טכנית אמיתית.
Leyzne    פנס    עדי בלן   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם