מבחן למתלה אופניים Cycloc HERO

 #30 ינואר 2017     כללי   
מתלה אופניים Cycloc HERO

כתב: אורי בילבול

יבואן: חן אופן

מחיר: 249 ₪ 


 
חברת Cycloc היא חברה בריטית קטנה המתמחה בפתרונות אחסון מעוצבים לאופניים במגוון ז'אנרים. החברה עתירת הפרסים נוסדה רשמית בשנת 2006, ע"י Andrew Lang מעצב מוצר וחובב אופניים אשר חיפש פתרון יעיל לאחסון מספר זוגות האופניים שלו, מבלי לסתום את דירת החדר הלונדונית שלו. מוצרי החברה מאופיינים בפונקציונליות גבוהה, שימוש פשוט, חומרים מתקדמים והמון סטייל. מחן אופן יבואן  Cycloc לישראל קיבלנו את מתלה ה HERO, המוצר החדש ביותר שהשיקה החברה, אשר מיועד לתליה אופקית של מגוון סוגי אופנים על קיר. 

מאפיינים כללים:
-מתלה פלסטיק קטן, צבעוני ומעוצב
-תליה אופקית של אופניים על הקיר
- תליה על בסיס חיבור הפדל והגלגלים
- מתאים לכל סוגי האופניים
  התקנה:
כמו כל מוצרי החברה גם ה HERO מגיע באריזה מעוצבת ומושקעת עם כל הפרטים הדרושים להתקנה פשוטה על הקיר. תליית האופניים נעשית כאמור ע"י הכנסת הפדל (כל סוגי הפדלים) לתוך תושבת ייעודית, והשענת הגלגלים על מדפוני פלסטיק קטנים. המוצר נראה פשוט לכאורה, סה"כ שלוש תושבות פלסטיק צבעוניות, אך הוא דורש התקנה קפדנית ע"מ ליישמו כראוי. החיבורים של התושבות נקיים ונסתרים, עובדה המקשה מעט על ההתקנה. על מנת לתלות את התושבת הראשית יש להשתמש בשבלונה המצורפת (רצוי לא לזרוק את האריזה עד ההתקנה) או להוריד אותה מאתר החברה. אחרי שזאת הותקנה יש להתקין את מדפי הגלגלים. ע"מ לעשות זאת יש למדוד באופן מדויק את המרחקים שבין הגלגלים, והמרחק לפדל עליו נתלים האופניים. לא פשוט כלכך לביצוע גם לבעלי יכולות טכניות של בוב הבנאי. אפשרות נוספת היא לחבר ראשית את תושבת הפדל, לתלות את האופניים ואז לסמן את נק' המגע של הגלגלים עם הקיר. תמרון לא פשוט אך אפשרי למי שמתקין את ה HERO לבדו וגם סיכון להכתמת הקיר. תליה בזוג תפשט את העניין ותיצור בונדינג משפחתי, מומלץ. בשימוש:
אחרי שכל חלקי המנשא הותקנו, תליית האופניים היא פשוטה ביותר. מסובבים את הפדל לחלק העליון של הקרנק מרימים את האופניים ומשעינים את הגלגלים על המדפונים. תושבת הפדל מקבל אותו באופן מאוד טבעי, לא צריך לסובב את הקראנק ולחפש את החיבור, הפדל פשוט מתיישב ממש כמו קליט לתוך פדל. גם הוצאת האופניים מאוד פשוטה ולא דורשת משחק עם הקראנק. שלושת נק' המגע יוצרות תליה בהטיה אשר מרחיקה את הכידון מהקיר ויוצרת מראה של תמונה. אילו היינו מקבלים אישור לתלות אופני ווינטג' בסלון זאת השיטה שהיינו משתמשים בה ללא ספק. בגלל התליה האופקית היה לנו חשש שהכידון יפגע בקיר, אך 785 המ"מ של הכידון שלנו השאירו עוד הרבה מקום גם לאלו עם ה 800 +. המתלה מצליח לייצר אחיזה מאוד טובה של האופניים למרות נק' המגע הקטנות יחסית. הבעיה היחידה שמצאנו במתלה הוא רוחבם של המדפונים. מחד הם מאוד מינימליים ואסתטיים, מאידך הם כל כך קטנים שכל פספוס יגרור כתם שחור על הקיר. 
 


יותר- ממדדים קטנים, עיצוב, תליה יעילה וחזקה
פחות- הרכבה לא פשוטה למתקין הבודד, מחיר.

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם