חגורת מותן עם בקבוק Mavic Crossride

חגורת מותן עם בקבוק Mavic Crossride

יבואן: סער, מאביק ישראל

מחיר: 350 ₪


 
חברת Mavic הצרפתית נוסדה כבר בשנת 1889! ובמרוצת השנים הפכה לשם דבר, בעיקר בזכות הגלגלים וטבורי הגלגל האיכותיים שלה. בשנים האחרונות הרחיבה החברה את מנעד המוצרים שלה ולצד הגלגלים שלה החלה להציע גם מגוון ציוד משלים כמו נעליים, קסדות, ביגוד, צמיגים וגם מגוון תיקים. כיאה לחברה המקפידה להישאר מעודכנת, מציעה גם הצרפתייה הצהבהבה גרסה משלה לחגורות המותן (פאוץ') שעשו קאמבק לאחרונה. אז כמו שאומר מנחם הורוביץ: "יצאנו לבחון, גם לשתות, הישארו עמנו".


 מאפיינים כללים
לפני שנצלול למאפיינים הספציפיים של המוצר עצמו הערה כללית לגבי מיתוג בכלל וכבוד לצרכן בפרט. סוד גלוי הוא שחברות רבות גילו זה מכבר את מפעלי הענק במזרח והבינו שלפעמים קל יותר לרכוש "מוצר מדף", להטביע עליו את הלוגו ולשווק אותו במקום להשקיע משאבים יקרים בפיתוח ויצור. אני חייב לומר שאין לי שום דרך לדעת אם גם המוצר הזה בעצם מתבסס על פלטפורמות קיימות שניתן למצוא באיזה קטלוג של מפעל סיני, אבל מה שאני יכול לומר בוודאות זה שגם אם זהו המקרה, הרי ש-Mavic בחרו את המפעל בקפידה והשקיעו גם השקיעו בעיצובו ובהקפדה על איכותו. ניכר כי חשוב היה לצרפתים שמי שייקח לידיו את המוצר שלהם יבין מיד שני דברים: הראשון – שהוא מבית Mavic והשני שהוא איכותי. את ה-Mavicיות קשה לפספס, סכמת הצביעה, הפונטים כמו גם הצבעים עצמם – שחור וצהוב לא מותירים ספק באשר למוצאו של המוצר והוא ללא ספק מצודד ומי שעל אופניו מותקנים גלגלים של המוצג, ייהנה מתאימות מלבבת בין המוצרים. את האיכות אפשר לחוש במישוש. מדובר במוצר המבוסס על בד איכותי ועמיד (כפי שמעיד שמו (RIPSTOP - , התפרים מוקפדים וגם אם מביטים פנימה בכיסים אל הגימור סביב הרוכסנים למשל, לא מגלים סרחי עודף של בד וחוטים יתומים שיסתבכו לכם בצרור המפתחות ויפרמו את הכיסים כמו שקורה לא פעם במוצרים סינים זולים. 
מאחר והחגורה כוללת בקבוק מים אחד בנפח 600 מ"ל ברור שאין היא מיועדת לרכיבות מדבר ארוכות והצהרה צנועה זו מקבלת חיזוק כשבוחנים את נפח האחסון הדל יחסית (יחסית לתיק גב, כן?). לכן נאמר זאת כבר עתה – כל עוד מתבססים על הבקבוק היחיד ולא נושאים מים נוספים על שלדת האופניים חגורת המותן הזו תיתן מענה לגיחות קצרות בלבד. לחגורה שני תאי אחסון, האחד גדול מספיק כדי להכיל פנימית, אולר כלים קטן מפתחות וטלפון סלולארי הנפתח בצורה אופקית ועוד תא אחד לו רוכסן אנכי שיכול להכיל משאבה קטנה, מחשבה מחוכמת כשלעצמה שכן הנחת פריט ארוך כמו משאבה אופקית, הייתה מן הסתם מפריעה מאד על המותן. בהיבט הארגונומי גם הושקעה מחשבה. הבקבוק ממוקם בזווית המאפשרת לשלוף ולהחזיר אותו תוך כדי רכיבה מבלי לקרוע את גידי הכתף. הוסיפו על כך את העובדה שהתא המכיל את הבקבוק קשיח ומצויד בשפתיים מוגבהות ופתוחות וקיבלתם מתכון לשליפה והחזרה קלים ואינטואיטיביים מאד גם תוך כדי רכיבה מהירה. הבקבוק עצמו בעל פרופיל משולש מה שמקל גם הוא על תהליך ההוצאה וההחזרה ובנוסף מונע לחץ ואי נוחות שכן הוא שטוח בצד הפונה לגוף. לפאוץ' עצמו משודכת רצועה רחבה לה אבזם גדול ואיכותי ו... הפתעה J קצה אחד של הרצועה מכיל קטע אלסטי (גומי רחב). למה זה טוב? תמשיכו לקרוא.  


 


 


בשימוש
עולם הרוכבים נחלק דיכוטומית לשניים בכל הקשור לשאלה מה לוקחים לרכיבה. יש את אלו שלא יהיו רגועים בלי 3 ליטר מים, מולטי-טול, פנימית, ערכת ע"ר, ערכת קפה, צמיד ספר ורתכת. ויש את אלו שאם היו יכולים לצאת לרכיבה אפילו בלי מים – היו עושים זאת בחפץ לב. עבור אלו, האחרונים, מוצרים כמו החגורה של Mavic אטרקטיביים מאד. הם לא מעיקים כמו תיק גב עמוס ומאידך הם מאפשרים לשאת בנוחות יחסית את הדברים ההכרחיים. דא עקה, מי שגדל בשנות ה-80 ודאי זוכר שמעבר להיותו אסון אופנתי קולוסאלי, הרי שהפאוץ' יכול להיות מעיק ולוחץ, בעיקר למי שנתברך בכרס, כל שכן כשמדובר ברכיבה... שמחנו לגלות שחגורת המותן של Mavic אינה מעיקה ואינה מציקה וזאת מפני שאינה כבדה (בקבוק אחד ותאים קטנים) אך לא פחות חשוב מזה, בזכות אותו קטע אלסטי שציינו קודם. במוצרים אחרים שבחנו, בהם לא הוכנס הפיצ'ר הקטן אך החכם הזה, היה צורך לכוון את מתיחת הרצועות כך שלא יאפשרו לפאוץ' "לרקוד" מחד גיסא, ולא ימחצו את בני מעיך מאידך גיסא... החלק האלסטי בפאוץ' של Mavic מבטיח שהגשעפט ישאר צמוד לגוף גם ברכיבה אגרסיבית אך יאפשר לכם לנשום ואפילו לאכול חטיף או מנה שווארמה בלי להזדקק להרפות את הידוק הרצועות. כפי שצפינו בתחילה שליפת הבקבוק נוחה ומהירה אם כי (וזה חשוב מאד!!!) היא מיועדת לימניים בלבד! שליפת הבקבוק עבור שמאלנים, סליחה, שמאליים, תהיה כמעט בלתי אפשרית. נכון לכתיבת שורות אלה לא ידוע לנו על גרסה המיועדת לאיטרים. 

  


סיכום
מוצר איכותי, מעוצב לעילא ומוקפד. יספק מענה מצוין לרכיבות קצרות, נוח ולא מעיק וכבונוס, אם יש לכם מכנסיים מהדגם התואם ((Mavic CROSSRIDE SHORT SET , הפאוץ' ישתלב בתוברים (לולאות לחגורה בעברית) המיוחדים המותאמים לכך לנוחות מקסימלית.

יותר: איכות, גימור, נוחות, ושימוש
פחות: מתאים לימניים בלבד

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם