מבחן קסדה Specialized Ambush

 #32 מרץ 2017     שטח   
מבחן קסדה Specialized Ambush

יבואן: מצמן את מרוץ

מחיר: 995 ₪

משקל: 340 גרם למידה L

 


קסדת האמבוש היא התשובה האחרונה והעדכנית ביותר של ספשלייזד לאופנת קסדות האנדורו/ AM. האמבוש היא הקסדה בעלת הכיסוי הנרחב ביותר שספשלייזד הציעה עד היום בקסדת חצי. היא גדולה יחסית וגולשת עמוק במיוחד לכיוון העורף והצדדים של הראש, למעשה היא הקסדה המציעה את אחד הכיסויים הנרחבים ביותר בז'אנר. קליפת הקסדה יצוקה על תשתית פולימרEPS  מחוזק בסיבי ארמיד המקנים לקסדה חוזק מבני גבוה ללא קנס של משקל. ספשלייזד נתנה את עיקר הדגש באמבוש על הגנה וכיסוי נרחב, אבל לא על חשבון האוורור והנוחות. הקסדה מציעה 20 חורי אוורור נרחבים במתווה של תעלות אשר יוצרים זרימה של אוויר בין הקסדה לפדחת ומרחיקים את הלחות מהראש. הקסדה מוצעת בשלוש מידות כשההתאמה לראש נעשית ע"י מערכת Mindset 360 של היצרן. המערכת הייחודית מציעה הידוק של הקסדה בטבעת היקפית סביב כל הראש, ולא רק בחלקה האחורי של הקסדה כמקובל.


 


היא נשלטת ע"י חוגה קטנה המוטמעת באופן אלגנטי ביותר בתוך קליפת הקסדה ומאפשרת למעשה את הגלישה העמוקה לכיוון העורף. למערכת 5 מצבי גובה שונים למיקום מושלם של הקסדה, דבר חשוב מאוד שמשפיע בעיקר על גובה הקסדה באזור המצח. הפרקטיקה של שימוש בגוגלס הוא אחד מסממני אופנת האנדורו, לפחות במקומות בהם נעים ובוצי רוב השנה. לכן כמתחייב בז'אנר האמבוש מציעה וויזור מתכוון עם לא פחות מ 15 מצבי גובה שונים, המאפשר מיקום נוח של הגוגלס על הפנים או על הקסדה, וכמובן זווית ראייה פתוחה בכל מצב. כמתחייב בז'אנר האמבוש מוצעת במגוון גדול של צבעים ועיצובים, להתאמה מלאה לגרדרובת האנדורו ולנראות עדכנית. למיוחדים שבין לוחמי האנדורו ספשלייזד אף מציעה גרסה מיוחדת בעיצוב טרוי לי דזיין.
 

 
בשימוש
על אף גודלה הפיזי הלא מבוטל (והיא גדולה האמינו לנו), האמבוש קלה מאוד ונוחה מאוד. מערכת ההידוק "מושיבה" את הקסדה בצורה יעילה ונוחה ביותר על ראש ללא כל נקודות לחץ ועם אפס תזוזות גם במצבים מטלטלים ביותר. השימוש בגלגלת ה Mindset 360 נוח ביותר, היא מכילה מספיק שיניים על מנת למצוא את הנקודה המדויקת לכל מבנה גולגולת, ולא נדרשתי לחזק את ההידוק לפני מצבים קיצוניים כפי שאני נדרש לעיתים בחלק מהקסדות ה"גדולות" האחרות. אחת המגרעות העיקריות של קסדות אנדורו/ AM מאסיביות היא היכולת לצבור חום, או למעשה אי היכולת להרחיק אותו. ובכן, זה לא המקרה באמבוש, גרסת האנדורו של ספשלייזד היא אחת הקסדות המאווררות שם בחוץ, גם ביחס לז'אנרים אגרסיביים פחות שבהם התנסיתי. רכיסת הקסדה נעשית ע"י רצועות המחוברות ישירות לקליפת הקסדה (הרחבה כאמור), ללא אבזם ההתאמה המסורתי תחת האוזניים. אני חייב להודות שבהתחלה זה הרגיש מעט מוזר, אבל אחרי רכיבה יציבה אחת מתרגלים וזה נהדר, כמובן בתנאי שהאוזניים ממוקמות במיקום סטנדרטי ביחס לראש... אני אמנם לא נמנע על שבט חובשי הגוגלס, לפחות לא באופן קבוע, אך אני נוטה להרכיב משקפי שמש גדולים ורחבים לאחרונה (כזה אני...). ההגבהה בחזית הקסדה והפינוי הרחב באזור האוזניים, מאפשרים שימוש נוח ביותר באלו מבלי שיפגעו בקסדה. בסעיף נקודות החובה, נרשם העדר תושבת מצלמה אינטגרלית כפי שמחייב הז'אנר, ורצועת הסנטר המתכווננת שנטתה להשתחרר מידי פעם במהלך הרכיבה כתוצאה מתנועת הצוואר. העניין לא קריטי כלכך, כי האמבוש יושבת נהדר על הראש כאמור,  אבל היי, עשיתם הכל כלכך טוב, מה עם הרצועה?


 

סיכום
מסתבר שגם בשוק הרווי עד כלות של קסדות אנדורו רחבות כיסוי, ספשלייזד מצליחים לבלוט. האמבוש היא קסדה העונה על כל כללי הז'אנר (אולי פרט לתושבת מצלמה), עם כיסוי נרחב מאוד, התאמה לגוגלס ומראה סופר אופנתי. אך משקלה הקל, הנוחות המשופרת, ויכולת האוורור שלה הופכים אותה לייחודית גם כאן.  
 
יותר: משקל, אוורור, נוחות, הגנה, מראה
פחות: רצועת סנטר נוטה להשתחרר, העדר תושבת מצלמה, מחיר.  

 
 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם