קסדת Fox Flux 2014

 אסף פישר   
 #3 ספטמבר 2014     שטח   
יבואן:  www.ridefox.co.il
משקל: 354 גרם  (ל S/M שנבחנה)
מחיר:  549 ₪
מידות: XS/S ,S/M ,L/XL


 
 
מאז השקתה בשנת 2008 היוותה ה- Fluxשל Fox סמן ימני בכל הקשור לסטנדרט קסדות לרכיבת שבילים. המפרט הטכני של הקסדה כמעט ולא השתנה בשנים האחרונות- 20 פתחי אוורור, Visor קצר ללא יכולת כיוונון, משקל צפונה ל 350 גרם ושימוש במנגנון רכיסה על חצי היקף ראש בשם Detox.
ככלל קסדת שבילים טובה אמורה לספק איזון עדין בין מיגון נרחב באזור העורף, משקל סביר, איוורור טוב ככל הניתן וכמובן להעניק לרוכב לוק של מקצוען אמיתי.
ב"מבחן החניה", מול המראה באמבטיה, התאמת הקסדה הייתה אינטואיטיבית והנוחות מצוינת וללא אזורי לחץ, אולם משקלה העודף של הFlux - אכן הורגש (כ 10% יותר מצעירות הקטגוריה).
 
בשימוש
פתחי האוורור בקסדה הינם גדולים יחסית ובעיבורו של הקיץ לא הורגש בה עומס חום מעבר לבינוני. החומר ממנו מיוצרת רצועת הסנטר גמיש ונוח והספוגים שמרפדים בנדיבות את מלוא חלקה הפנימי של הקסדה עבים (וסופגים) יחסית למקובל, עשויים חומר אנטי-בקטריאלי מנדף וניתנים לפירוק ורחיצה אולם מדבקות הוולקרו שאמונות על חיבורם לגוף הקסדה מעט קטנים וחלשים ואחד מהם אף הודבק אליה ברשלנות. מערכת הרכיסה של הקסדה מורכבת מחצי טבעת אשר לופתת 'מלמטה' את אחורי הגולגולת ומתהדקת על ידי זוג ראצ'טים מוכחים באזור העורף. ראוי לציין כי רצועות הרכיסה הקדמיות מחוברות למסגרתה החיצונית של הקסדה ולא צצות מחלקה הפנימי כמיטב המסורת, דבר אשר מרחיק אותן מן הרקות ומונע כל מגע מציק בינן לבין זרועות משקפי הרכיבה. בזמן תנועה הקסדה ישבה נאמנה על הפדחת ולא קיפצה או צודדה גם במקטעים משובשים ביותר וכמעט שניתן למנות אותה עם הזן הנדיר ש'שוכחים שהן שם'.

 
סיכום
עם מראה נכון ומבחר צבעים מרשים, אמינות מוכחת ומחיר תחרותי הFlux- בהחלט צריכה להילקח בחשבון כחברתו הצמודה של ראשכם גם לעונות הקרובות.
 
יותר "מרווח משקפיים", מערכת רכיסה
פחות  משקל, וייזור קבוע
 

 
 
Fox    Flux    אסף פישר    קסדה   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם