מבחן נעליים Gaerne G.Kobra

 עדי בלן   
 #33 אפריל 2017     שטח   
מבחן לנעלי Gaerne G.Kobra


משקל: 764 גרם לזוג (מידה 44)

יבואן: רוק אנ רוד 


מחיר: 1350 שקלים 
 

 


Gaerne הוא אחד ממותגי הנעליים הוותיקים והמוכרים ביותר בעולם האופניים, החברה האיטלקית החלה את דרכה בשנת 1962 כשמייסדה ארנסטו גאזולה החל לייצר נעלי רכיבה. כיום החברה עדיין מייצרת את המוצרים בגאווה רבה באיטליה, ומציגה מגוון רחב של נעלי לכל תחומי הרכיבה (ולא רק) בכביש, בשטח ולטריאתלון.
מהיבואן החדש רוק אנ' רוד, קיבלנו למבחן את ה G.Kobra, אחד מדגמי ה XC הבכירים ביותר בליין של גרנה. סוליית הקוברה הפנימית עשויה מקרבון לטובת קשיחות, יעילות דיווש וקלות משקל. הסוליה החיצונית עשויה בטכנולוגיה שהאיטלקים מכנים MTB 3Density Sole , תרכובת העשויה מפיברגלס, ניילון וגומי, האמורה לייצר סוליה עמידה, בעלת אחיזה טובה ובחתך דק יחסית. הנעל מגיעה גם עם שני "פקקים" אופציונליים מברזל לתנאי בוץ \ קרח (אנו וויתרנו על ההתקנה שלהם כי לא מצאנו כאלה באזור...).
הגפה של הנעל עשויה מחומר סינטטי רך, נעים ומאוורר היטב (גם בלשון הנעל). רכיסת הנעל מתבצעת ע"י שתי גלגלות BOA מסוג L6 המאפשרות הידוק קל ומדויק מאוד של הרגל.


בשימוש
הקוברה הן מהנעליים הנוחות ביותר שהזדמן לנו לרכוב איתם, התחושה היא שסנדלר אומן איטלקי התאים את הנעליים בדיוק למידותנו, לא הייתה לכל אורך המבחן שום נקודת לחץ או שפשוף שחשנו בהם, העקב לא בורח אפילו בספרינטים מחוץ לאוכף וישנו מרווח מספק לאצבעות הרגליים שלא הרגישו מעוכות גם ברכיבות ארוכות.
יעילות הדיווש (עד כמה שאנו מבחינים בכך) הרגישה מצויינת כפי שרק אפשר לצפות מנעלי XC בנקודת המחיר הזו, כמו כן הנעליים קלות מאוד ומאווררות היטב. נקודת החובה היחידה שאפשר לזקוף לרעת הגרנה (מעבר למחיר המכובד) היא חסך קל בתמיכה צידית בקטעים טכניים ואגרסיביים שבהם הרגשנו שהיינו שמחים לנעליים בעלות גפה קשיחה מעט יותר.


התאמת הנעל לרגל
התאמת הגרנה לרגל היא פשוטה להחריד, קחו את המידה הרגילה שלכם בסניקרס וככה"נ זה יתאים בול. לרגליים המעט רחבות שלנו זה התאים כמו כפפה במידה 44 (הרגילה שלנו בנעלי ספורט). גלגלות הבואה והלשון מאפשרות פתיחה רחבה מאוד של הנעל והכנסת הרגל בקלות, ומציאת רמת ההידוק הנכונה קלה מאוד וניתנת בקלות לשינוי גם תוך כדי רכיבה. 


עמידות
ה Gaerne משמשות אותנו כנעלי הרכיבה היחידות שלנו כבר למעלה מחודשיים, ובינתיים אין בלאי הנראה לעין בסוליה ו\או בגפה. גם גלגלות הBOA  מרגישות קריספיות כביום שהוצאנו את הנעליים מהקופסא, נראה שהנעליים האלו יבלו איתנו עוד זמן רב...
 
יותר: נוחות, קשיחות/ יעילות דיווש, מערכת רכיסה, אוורור
פחות: מחיר

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם