Contour Roam 3

 טל רוזוב   
 #6 דצמבר 2014     כללי   

יבואן: Meiri's www.contouril.co.il

מחיר: 1,190
 

שוק מצלמות האקסטרים הולך והופך תחרותי יותר משנה לשנה, בין כל השחקנים החדשים בתחום חזרה אלינו דווקא חברה ותיקה ומוצלחת לאחר היעדרות של כשנתיים – Contour עם הדגם החדש Roam 3.

סדרת ה-Roam של Contour לדורותיה תמיד שמה דגש על שני אספקטים מרכזיים: פשטות תפעול ועמידות בתנאי שטח קשים. ה-Roam מהדור השלישי ממשיכה את הקו עם אותם דגשים ומספר שיפורים על הדור הקודם וביניהם עמידות למים עד לעומק 10 מטרים ללא מארז מיוחד, תושבת חצובה מובנית ממתכת ותפעול חדש לצילום סטילס זריז.

לאחר חודשיים של שימוש במצלמה כולל טיסות לחו"ל, רכיבות בגשם ובמדבר ומגוון תנאי שטח – הנה ההתרשמות.

יותר:

לדעתי, מאז שיצאו Contour עם המצלמה הראשונה שלהם, הם העמידו את המארז הכי נוח ללבישה ולתפעול מבין מגוון המצלמות הקיימות, ושמחתי לראות שבנושא המארז לא חל כל שינוי דרמטי. פרופיל המצלמה נמוך ובעיקר כאשר היא מותקנת על הקסדה יש פחות סיכוי שתתפסו ענפים מזדמנים. כאשר המצלמה קרובה יותר לבסיס שלה גם המשקל פחות מורגש, והמראה הכללי פחות מגושם ויותר זורם.

פשטות התפעול של המצלמה היא עניין חשוב – המתג המרכזי מופעל בהחלקה ומגובה בצפצוף, אין שום סיכוי לטעות או לתהות באשר להאם המצלמה מופעלת או לא. החלקה של המתג מפעילה את המצלמה ומתחילה להקליט, החלקה בחזרה מפסיקה את ההקלטה ומכבה את המצלמה. הקישור בין הקלטה להפעלה גם שומר על חיי סוללה ארוכים, אין צורך להשתמש במצב Standby למעשה.

חיי הסוללה הם אספקט מוצלח נוסף של המצלמה. בעוד שעם ה-Gopro למשל אני מרגיש צורך לצאת עם לפחות 2-3 סוללות כדי להיות "מכוסה" ליום רכיבה, ה-Contour תעבוד על טעינה בודדת בכל יום רכיבה סביר. לפחות פעמיים יצאתי לשטח כאשר שכחתי לטעון את המצלמה ועדיין לא עצרתי הקלטה בגלל חיי סוללה – בהנחה שאתם מקליטים באופן סלקטיבי ולא מפעילים את המצלמה באופן רציף וללא אבחנה.

המצלמה בנויה מגוף אלומיניום קשיח ועד עתה עמדה בכל תנאי העבודה ללא סימני בלאי או בעיות מיוחדות. רצוי להגן על העדשה כאשר המצלמה אינה בשימוש, אך גם רכיבה בשטח סבוך לא שרטה את העדשה.

פחות:

ה-Contour מגיעה עם מגוון בסיסי של רזולוציות צילום ופריימים לשניה, בהחלט כל מה שצריך לצילום ותיעוד בסיסי, אך לא יותר מכך. קצת חסר לטעמי היכולת להקליט 60 פריימים או יותר ב- 1080X1920 אך למרבית המשתמשים זה לא הכרחי.

הזווית הרחבה ביותר של המצלמה היא 170 מעלות, בהחלט עדשה רחבה. הטענה היחידה שלי בתחום זה היא לעובדה שניתן לצלם בזווית רחבה ברזולוציה של 720X1280, ברגע שעולים ל-HD מלא הזווית הופכת להיות צרה יותר, בסביבות 130. היתרון של זווית צרה יותר הוא כמובן בפחות עיוותים של אפקט "עין הדג", אך אישית הייתי שמח לקבל את החדות והפרטים של צילום 1080 יחד עם הזווית הרחבה ביותר. בפועל רוב הצילומים שלי נשארו על 720X1280 בגלל העדפה אישית לזווית רחבה בצילום אקשן.

צילום הסטילס בהחלט זמין בקלות ונוח לשימוש, אם כי אישית הייתי שמח לחדות גבוהה יותר ופחות אובדן פרטים בצילומי הסטילס. מצד שני, אני בדעה שלצילומי סטילס באמת טובים, צריך פשוט לקחת מצלמת סטילס. אם אתם רוצים לתפוס תמונות מזדמנות של עדשה רחבה ואתם לא הולכים להגיש אותם לשימוש מקצועי – הפונקציה הזו בסך הכול חביבה מאוד.

סיכום:

Contour נותנים למצלמה שלהם את התואר של מצלמת האקשן הקלה לשימוש בעולם. יומרני? אולי, אבל מבחינת פרופיל המצלמה ונוחות השימוש אני חושב שהם קולעים בול. בסופו של יום המצלמה הטובה ביותר היא זו שנמצאת אתכם בשטח, ואת ה-Roam כיף לקחת ולהפעיל. חיי הסוללה והעמידות מצטרפים לאוסף נאה של תכונות חשובות לכל מצלמת אקשן.

בתחום איכות הצילום ותוצר הווידאו והסטילס הסופי, ה-Roam בהחלט מספיקה לכל מי שמחפש לצלם בקלות, להעלות לרשת, לתעד ולשתף. אם אתם מחפשים את האיכות הטובה ביותר שניתן למצוא ומתעדים את המצלמה לשימוש מקצועי, ה-Roam לא מיישרת קו עם הדור האחרון של מצלמות ה-Gopro למשל, ואני סקרן לראות מה הגרסה "המשוכללת" של Contour שלהערכתי תצא לשוק במהלך 2015 תדע לעשות.

בסופו של דבר, מדובר במצלמה נוחה לשימוש, עמידה וכזו שעובדת בקלות לאורך יום מלא הרפתקאות. המצלמה מתאימה למי מכם שמחפש את "סוס העבודה" של המצלמות ולא בהכרח קפדן בפרטים הקטנים או מצטיין בשמירה על הציוד שלו ממפגעים מזדמנים. התמורה למחיר של 1,190₪ - בהחלט טובה.

Contour    Roam 3    טל רוזוב   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם