נעלי Bontrager Rythem

 עדי בלן   
 #7 ינואר 2015     שטח   
מבחן לנעלי Bontrager Rythem

מחיר: 750 ₪
יבואן: www.ctc.co.il

בונטרגר, חטיבת הבת של קונצרן טרק, מייצרת למעשה את כל חלקי ואביזרי האופניים שטרק צריכה כדי להציע חבילת אבזור שלמה ככל האפשר ללקוחות שלה, במסגרת גישה זו בונטרגר מייצרת כבר שנים ארוכות ליין נעלי רכיבה לכביש ולשטח. מ CTC קיבלנו למבחן את נעלי הRythem , נעלי שבילים\ אול מאונטיין, שאליבה דה טרק מיועדים  לרוכב על רמדי או פיול כמוצר משלים, מחלקת השיווק של בונטרגר אף העיזה לרשום ה E word כחלק ממאמצי הקפיצה שלהם על טרנד האנדורו הנוכחי.
הר'יתם נראות מרחוק כנעלי XC לכל דבר (לא שזה רע), הנעליים נאות מאוד והשילוב של הגפה השחורה יחד עם הסוליה הזרחנית הפיק מחמאות משותפינו הפאשניסטות לרכיבה. הסוליה מוגדרת כ-7 בסולם הקשיחות של בונטי, וגומי ה-Tachyon של הסוליה אמור לספק אחיזה מצוינת בכדי להקל על הליכות קצרות וטיפוס ברגל, קדמת הנעל גם מחוזקת לטובת הגנה על אצבעות הרגליים.

התאמת הנעל לרגל:
למרות שהתאמה לרגל היא דבר אישי מאוד, הבונטי התאימו באופן מושלם לרגלים הרחבות יחסית שלנו החל מהרכיבה הראשונה, המידה (44) זהה למידת הנעליים הרגילה שלנו, ולא חשנו בנקודות לחץ ברגל בשום נקודה במהלך המבחן.
הריפוד בתוך הנעל רך ומפנק מאוד יחסית לנעליים "קשיחות" אחרות וצורת העקב החזיקה מצוין את הרגל ללא שום תזוזה בעת דיווש בעמידה. הנוחות הראשונית שחשנו לא פגה גם אחרי שעות רבות על האוכף.
לבונטי שלושה אמצעי רכיסה, שתי רצועות וולקרו קלאסיות, ורצועה אחת המהודקת בראצ'ט עם כיוונון עדין, הראצ'ט עובד מצוין, ושתי שיני הכיוונון העדין מאפשרות למעשה להדק "חצי קליק", יחד עם רצועות הוולקרו אפשר להגיד שהגענו די בקלות לרכיסה מצוינת שלא מאפשר תזוזה אך לא מייצרת לחץ.    
איזור חיבור הקליטים בר'יתם הוא מעט צר, מה שיצר קצת קושי מעט גדול מהרגיל בשחרור הרגל מהפדל (SPD), זו לא היוותה בעיה שדרשה שינוי כיוונון מבחינתנו, אלא רק שינוי מודעות קל, יתכן ורוכבים אחרים ידרשו לכיוונון קפיץ ההתנגדות בפדלים.

בשימוש:
נתחיל מהסוף, הר'יתם הם אחד מזוגות הנעליים הטובים שהיו לנו מעולם, פשרה מצויינת בין יעילות דיווש לבין נוחות ברכיבה ובהליכה.
מצד אחד, העברת הכוח של הנעליים מצוינת ולא חשנו בשום גמישות גם בעת ספרינטים בעמידה, ומצד שני, כאשר נדרשנו לטיפוס רגלי על סלעים חלקלקים הופתענו מכמות האחיזה שהגומי הירקרק הזרחני מצליח ליצר עבורנו. בנוסף ההגנה של הבונטרגר על אצבעות הרוכב היא מוצלחת למדי ושמרה עלינו מהתקלויות מזדמנות.
עם כל זאת, הרצון של טרק ובונטרגר לשווק את הנעליים האלה כ"אנדורו" רק משום שאלו הנעליים ה"אגרסיבים" ביותר שלהם בשנת הדגם הנוכחית לא ממש משכנע, אלו נעליים נהדרות לרוכבי שבילים האוהבים להיות מחוברים, אבל כנראה שלא היינו בוחרים אותם לתחרות האנדורו בפינאלה ליגארה בשנה הבאה.

עמידות:
לאחר כמה חודשי רכיבה, אין סימן לשחיקה בנעליים ולמעט לכלוך ובוץ הן נראות ומתפקדות כחדשות

יותר: נוחות, יעילות דיווש, אחיזה בזמן הליכה
פחות: לא מצאנו דבר פרט לשימוש נרחב מידי במילה אנדורו

 
Bontrager    Rythem    עדי בלן   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם