משקפי רכיבה מבית Optic Nerve

 אסף פישר   
 #7 ינואר 2015     כללי   
Optic Nerve
יבואן: Optic Nerve Israel
www.ctpro.co.il

 
 חברת Optic Nerve הוקמה בקולורדו לפני כ-25 שנה כחברה ליצור משקפי ספורט וסקי. בשנים האחרונות היא התפרסמה בעיקר בשל עלות תועלת מהטובות בשוק ובזכות וויב מגניב של חברה קטנה ודינאמית אשר שמה במרכז את האדם באשר הוא - עובד, סוכן או לקוח.

 
Optic Nerve Neurotoxin
מחיר - 595 ₪ (מבצע 495 ₪)
דגם ה-Neurotoxin  הינו הדגם הפופולארי ביותר של היצרן מהסדרה הייעודית לרכיבת אופניים. מדובר על משקף במראה ספורטיבי קל משקל בעל עדשות מתחלפות הנתונות במסגרת עליונה קשיחה האוחזת אותן מלמעלה. למסגרת זרועות סגסוגת ניקל גמישות ועמידות בציפוי גומי איכותי מסוג ™ Tactilite הניתנות להתאמה רב ממדית מקו האוזניים ודרומה . ה- Neurotoxin זמינים בשלושה צבעים: ירוק זוהר, קרבון מט והלבן שבמבחן. לכל סגנון מסגרת משודך סט עדשות עיקרי בצבע תואם.
התאמה לפנים-  ה Neurotoxin  מאפשרים התאמה מלאה של המשקף למבנה הפנים ע"י עיצובי האפונים והזרועות האולטרה-גמישות .לאחר ההתאמה ראשונית המשקפיים "התיישבו" בנוחות ולא זזו כלל גם תחת טלטלות קשות וליטרים רבים של זיעה.
אוורור וניקוז זיעה – העדשות מרוחקות מעט מארובות העיניים כך שלא נרשמה זליגת או התזת זיעה לכיוונן. בעצירות במהלך רכיבה מאומצת נרשמו הצטברויות אדים קלות ושגרתיות אשר חלפו ברגע שהתחלנו שוב לרכב.
עדשות – המשקף מגיע עם שלושה סטים של עדשות המיועדות לתנאי תאורה שונים – החל בשמש עזה, דרך עננות חלקית ועד לסט שקוף ושימושי.  אנו מצאנו את הסט בעל ההעברה הבינונית כמתאים ביותר לרכיבת שטח המאופיינת במעברים מאור לצל. העדשות הפגינו חדות טובה בהתחשב בכך שהן אינן מקטבות (polarized).
יותר –התאמה מצוינת למבנה הפנים ,עדשות מגוונות ומעולות
פחות- מראה  שלא יתאים לכל אחד (בווריאנטים הבהירים של המסגרות)
 
  
Optic Nerve Variant
מחיר - 595 ש"ח (מבצע 398 ₪)


ה- Variant הינו דגם בתצורת קז'ואל עדכנית בעל מסגרת מלאה ורחבה במבנה מרובע. המשקף מגיע בגווני קרבון, ירוק שקוף או כחול קריסטל ועל אף היותם אופנתיים במיוחד הם עדיין משקפי רכיבה לכל דבר ועניין.
התאמה לפנים-ה- Variantהינם משקפיים בעלי אפשרות התאמה חלקית בלבד באמצעות אפונים גמישים בלבד. אף על פי כן ה- Variantהרגישו נוח במיוחד בעיקר בגלל משקלם האולטרה-קליל (קלים אף יותר מה Neurotoxin המינימליסטים והספורטיביים) כמו גם בזכות חלקי הגומי הרכים של האפונים ואילו המרפדים את חלקן הפנימי של הזרועות.
אוורור וניקוז זיעה- בתחום זה ה-  Variant לא נחלו את אותה הצלחה כמו אחיהם הספורטיביים יותר. כצפוי ממישקף בעל מבנה "גדול' וקז'ואלי, אכן נתקלנו בהצטברות אדים על העדשות בימי החורף הקרים, אולם חורי האוורור בחלק העליון של העדשות עשו עבודתם נאמנה כאשר האצנו למהירות שיוט.
.עדשות –ה- Variantמסופקים עם שני זוגות של עדשות מתחלפות בעלות רמת בהירות כמעט זהה, כאשר ההבדל העיקרי ביניהם הינו שהסט הראשי מתאפיין בגימור 'ראי'.
יותר – מראה שאינו גורע בהרבה מן הביצועים
פחות – עדשות פשוטות עם פרוצדורת החלפה מסורבלת

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם