סיכום סבב תחרויות Lazer סייקלוקרוס בהנעת Ridley של עז הרים ו-Bikeway

we:Cross  
סיכום סבב תחרויות  Lazer סייקלוקרוס בהנעת Ridley של עז הרים ו-Bikeway

רכב, שרד וכתב: צחי Zack אוחובסקי
צילום: יניב סיסו

10 מעלות אפור, קר, ויבש/  25 מעלות, חם, בהיר ובוצי.
סבב אחד, שתי תחרויות, ומזג אויר שונה לגמרי.

התחרות הראשונה בפארק הטיילת במרכז ראש העין התקיימה ביום סגרירי המזכיר יותר תחרויות בבלגיה. אמנם הגשם החל לרדת רק לאחר סיום התחרות, אבל ההרגשה הייתה של מרוץ בלגי טיפוסי.
התחרות השנייה בפארק דרום בתל אביב, במתחם סקי המים Lake TLV, התקיימה ביום כמעט קייצי, אבל זיו ענפי שתכנן את המסלול, הצליח למצוא מספיק שלוליות בוץ כך שכל אחד מהרוכבים יזכה למסת בוץ רצינית.זוהי השנה השנייה שזיו חובר לנמרוד כהן, ובחסות DAA יבואני קסדות Lazer ובהנעת-Rock n'Road  יבואני Ridley, מרימים השניים סבב של שתי תחרויות סייקלו במרווח של מספר שבועות. השניים הפיקו לקחים משנה שעברה, והתחרויות השנה כללו מסלולים משופרים ומדידת זמנים ע"י איגוד האופניים (בהערת שוליים, יש מקום לשיפור בנושא המדידה והכוונת הרוכבים בזמן התחרות). הם גם רתמו את מועדוני האופניים CSC ו- TACC שקבוצת הילדים שלהם הביאו גם כמות נכבדה של ילדים רוכבים וגם הרבה קהל תומך ומעודד.
שני המסלולים התאפיינו במשטחי דשא עליהם סומנו מסלולים מפותלים, נבנו מכשולים, ובשניהם מצאו המתכננים גם עליות קצרות וכואבות, גירמי מדרגות, ובפארק דרום גם מספר מעברי בוץ חלקים.


שתי התחרויות גם הצליחו להביא כמות יפה של משתתפים וכמות מכובדת ביותר של קהל. התחרויות יצרו סביבן אוירה מדהימה – בשתיהן יכול היה הקהל לראות חלקים גדולים מהמסלול בעודו עומד בנקודה אחת עם כוס בירה ביד.בתחרות השנייה אף חולקו לקהל פעמוני ברזל של שימנו שהעצימו את הרעש והאווירה. כברוב המרוצים מסוג זה בארץ, הייצוג של אופני הסייקלוקרוס קטן בהרבה משל אופני הרים.
בשני המרוצים ניצח בנימין שמידט על אופני הרים, אולם תכנון המסלולים השנה הביא לכך שהקרב בין אופני ההרים והסייקלוקרוס היה צמוד מאד.היה תענוג לראות מסלולים המשלבים מישורים מהירים עם אלמנטים טכניים, הדורשים מהרוכבים מיומנות גבוהה.
היה תענוג גם לראות את כמות ורמת הרוכבים הילדים, להם המסלול הקצר היווה הזדמנות להתנסות בתחרות טכנית מהירה ומהנה.


ברמה האישית, המרוץ הראשון היה עבורי מוצלח. החזקתי קצב טוב יחסית וסיימתי בתוצאה לא רעה בכלל. המרוץ השני כבר היה סיפור אחר לגמרי, ושילוב של הילוכים קופצים וחולשה כללית הביא אותי לפרוש לאחר שתיים מתוך שבע הקפות. לפחות נשאר לי יותר זמן לצפות ברוכבים האחרים ולשתות בירה...
זיו ונמרוד ידועים כמפיקי אירועים מהמוצלחים שיש, ומדוחפי ענף הסייקלוקרוס והגראבל הרציניים בארץ. בחודש האחרון הם הפיקו שלושה מירוצים (שתי התחרויות של סבב זה ואת המתיש לכיש עליו כתבנו בנפרד), כאשר שלושתם היוו הצלחה היסטרית מבחינת רמת ההנאה של המשתתפים והקהל.
הכח המניע אותם הוא אהבה אמיתית לנישה האיזוטרית הזאת והם מצליחים לרתום אחריהם חבורה הולכת וגדלה של רוכבים ונותני חסות. מי שהיה באירועים מבין במה מדובר. מי שלא היה, כדאי שיבוא ויטעם. כל מי שהאופניים בדמו ימצא עניין בתחרויות אילו, כצופה או כמתחרה. ולא משנה אם הוא כבישון או שטיחון – הסייקלוקרוס באמת משלב בין שני העולמות.

 
Lazer    סייקלוקרוס    Ridley    עז הרים    Bikeway   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם