מבחן לסט ביגוד AM של Craft

 עדי בלן   
 #5 נובמבר2014     שטח   
מבחן לסט ביגוד AM של Craft

חברת Craft  השבדית נוסדה בשנת 1977, היא החלה את דרכה בפיתוח טכנולוגי של שכבת בסיס (Base Layer) שהצליחה באופן מהפכני לתקופה, לנדף זיעה ולחות באופן יעיל במיוחד ולהשאיר את גוף ספורטאי השלג יבש פי כמה מהבדים שהיינו זמינים באותה תקופה.
מאז החברה התפתחה לענפי ספורט נוספים והיא דומיננטית מאוד בענפי השלג למינהם (סקי אלפיני ונורדי) ובתחומי הריצה ורכיבת הכביש, אך פחות מוכרת כמותג מוביל של רכיבת שטח. דווקא מסיבה זו שמחנו מאוד לקבל שיחת טלפון מ"'קראפט ישראל" מקבוצת ING-Sport, היבואן המקומי שהציע לנו לבחון את סט ביגוד ייעודי לשטח של היצרן השבדי. הסט כלל מכנס באגי הכולל מכנס טייץ' תחתון מסדרת ה performance וחולצת רכיבה מסדרת ה Active של קראפט.


חולצת Active
מחיר: 289 ש"ח (כרגע במבצע ב200 ש"ח)

ה Active היא חולצת רכיבה בגזרה "נוחה" אך איננה מעדות חולצות הפרירייד ושונה בסטיילינג שלה מהמותגים האמריקאים אליהם אנו רגילים. מדובר בחולצה שאינה צמודה לגוף אך "מחוייטת" יותר ואין בה שאריות בד גדולות, כמו כן השרוולים קצרים למדי ויש רוכסן קידמי (יתרון משמעותי בקיץ הישראלי) וכיס סימלי עם רוכסן בצד בחולצה שיכול להכיל מפתחות או ג'ל.
בשימוש:
החולצה גזרת החולצה מוצלחת מאוד לטעמנו, אהבנו מאוד את הלוק האירופאי והצמוד יחסית של, הבד דק מאוד ומאוורר היטב וגם בימים חמים ולחים מאוד החולצה נידפה היטב. על העיצוב היו דעות לכאן ולכאן בין חברי המערכת אבל בסה"כ בהחלט מדובר בחולצה עם שיק אופנתי סביר, התאמת הצבעים למכנסיים הייתה מוצלחת מאוד, אך לא מוגזמת. הכיס לא שימש אותנו במיוחד, לא מצאנו אותו נוח לשום פריט במיוחד בזמן רכיבה עם תיק.
סיכום:
האקטיב של קראפט היא חולצה מוצלחת מאוד מבחינת נוחות ואיכות הבד. יכולות הנידוף הפכו אותה לחביבה עלינו בסוף הקיץ הישראלי, אהבנו את הלוק השונה והמעט צמוד יותר. שרוולים מעט ארוכים יותר היו יעילים יותר להגנה מהשמש.
יותר:
נידוף, סטייל אירופאי, נוחות.
פחות:
עיצוב, אורך שרוולים 
מכנסי performance
מחיר: 599 ש"ח   (כרגע במבצע 420 ש"ח)


דגם זה של קראפט מיועד לרכיבת שבילים, וככזה הוא קליל  למדי. המכנס החיצוני עשוי מבד דק יחסית עם פאנלים גמישים לטובת קלות התנועה של הרוכב, המכנסיים מאובזרים בשני כיסים, האחד על ירך שמאל והשני כיס אחורי חסר טעם (מעולם לא הבנו את השימוש בכיס אחורי בזמן רכיבה, לא נוח בעליל). הדגם שקיבלנו בצבעי שחור וכתום התאים באופן מושלם לחולצה ובאופן מקרי גם לפוקס 36 החדש שנמצא במבחן במגזין ותוכלו לקרוא בגיליון זה את חלקו הראשון. הבטנה שמצורפת למכנס כוללת פד דק ואיכותי מאוד של קראפט המחובר לטייץ' דק ומאוורר מאוד, אך קצת קצר מהרגיל לעומת המותגים אחרים.
בשימוש:
הצבע השחור עם הגרפיקה הכתומה והכיתוב הלבן של קראפט הוא סטיילינג מוצלח מאוד ופרקטי מאוד למכנסיים, הגזרה של הCraft מצוינת, המכנסיים יושבים באופן הדוק יחסית על גוף הרוכב אך לא מסרבלים כלל את התנועה. הבד הדק והמאוורר יחסית של המכנס החיצוני הוכיח את עצמו, ולא הרגשנו שהוא מוסיף לעומס החום באזור החלציים שלנו. הפד שמגיע עם הבטנה דק למדי, אך הוכיח את עצמו כנוח ואיכותי גם ברכיבות ארוכות ולחות מאוד. התלונה המרכזית שלנו למכנס הטייץ' הפנימי היא האורך, הוא קצר יחסית כך שהגומי של בתחתית השרוולים ישב לנו באמצע הירך (בחלקה הרחב ביותר) מה שגרם ללחץ קל על שרירי הירך שלנו.
סיכום:
ה Craft הפכו במהרה לאחד מזוגות המכנסיים החביבים עלינו, הגזרה והאוורור המצויינים הוכיחו עצמם רכיבה אחר רכיבה. לנו אישית הייתה בעיה קלה עם הבטנה שייצרה מעט לחץ על הירכיים שלנו אבל זה עניין אישי שכנראה יפתר במדידה פשוטה בחנות. 
יותר:
אוורור, גזרה וסטיילינג
פחות:
אורך מכנס הטייץ' הפנימי והיקף הרגליים בו.

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם