מניואל & סטופי

we:Ride GUIDE
טכניקות רכיבה להמונים


מניואל וסטופי
רכיבה על אופניים בשטח היא פעולה הרבה פחות טריוויאלית מאשר סיבוב פדלים. השטח טומן בחובו שלל אתגרים איתם רוכבי אופניים נדרשים להתמודד. הדרכים להתמודדות הן רבות ומגוונות, כל אחד על פי אופיו, תפיסת עולמו ומעל הכל כישוריו האישיים. לסדרת כתבות מצולמות בנושא טכניקות רכיבה נכונה, רתמנו למענכם את מיטב מדריכי הרכיבה הטכנית בישראל לסדנת רכיבה פרטית. בהתייעצות עם המגה "מאסטרים" בחרנו להביא לכם מספר טיפים לשיפור הזרימה, היכולת הטכנית, ההנאה והסטייל שלכם ברכיבה. 
אחרי שהבאתם את מיומנות קפיצת הארנב שלכם לשלמות, הגיע הזמן להתמקד במניואל וסטופי, שתי טכניקות רכיבה וירטואוזיות נוספות שישלימו לכם חבילת תרגילי שליטה בסיסיים (אך לא פשוטים) ברכיבה על אופניים.
כאשר תשלטו בשלושת התרגילים הללו, תוכלו להתמודד כמעט עם כל מכשול בעזרת שליטה טובה יותר באופנים. כמובן שלכל רוכב, גם לטובים ביותר, יש תמיד מקום לשיפור, בייחוד בשלושת התרגילים הללו אשר דורשים לרוב שייף וחידוד תמידיים.


המניואל הוא תרגיל שליטה בסיסי המשמש כמבוא לתרגילים רבים וטכניקות רכיבה שונות. הוא יכול לסייע לרוכב לעבור קטעים משובשים במהירות רבה יותר וגם לצאת ממצבים קשים ופתאומיים כדוגמת בול עץ השוכב לרוחב השביל ומתגלה רגע אחד מאוחר מידי.

הסטופי (Nose Wheelie) משלים את חבילת תרגילי השליטה ממשפחה זאת. מהות הטכניקה היא שליטה מתקדמת במעצור הקדמי ובאיזון. מעבר לווירטואוזיות בביצוע סטופי ארוך ויפה, הסטופי מלמד שליטה אבסולוטית במעצור הקדמי כזאת אשר תסייע לכם בכל סגנון רכיבה שתבחרו.

המניואל, הסטופי וה"באני הופ", היא כלי מעולה על מנת ללמוד תנועה נכונה של הגוף על האופניים אשר תשמש אותו  רבות בהמשך הדרך ותעזור לו בכל פניה, קפיצה או מעבר מכשול במסלולים השונים.  
קדימה לעבודה.


 
בן קדמי- המנטור עם שיער הפנים, האיש שהוכיח כי זקן צפוף ושחור חותך את האוויר טוב יותר מאירובר וחליפת לייקרה צמודה. בן הבעלים והמדריך הראשי של "בן קדמי הדרכות רכיבה טכניות" הוא מותיקי מדריכי הרכיבה מארץ. הוא מנהל אורח חיים סמי סמי מקצועני של מתחרה XC, מתחרה אנדורו, מתחרה DH בדימוס ותופר מרחקים לא שפויים בתחרויות מגה בייקפאינג. בשאר הזמן הוא מדריך קבוצות ובודדים בטכניקת רכיבה מתקדמות בשילוב דמיון מודרך.
www.bkedmy.com  בנצ'י בפייסבוק.

 
דן דורון- קבלן תארים בפרישה אקטיבית , ברזומה של רוכב הבית של רד בול בדימוס, אין ספור פודיומים במגוון תחרויות בכללם תואר אלוף וסגן אלוף הארץ ב- DH,אלוף תחרות הדואל סלאלום של רד בול בחיפה, אלוף סבב ה-DH הישראלי וכו'. גם דנצ'י נמנע על דור המייסדים של הדרכת רכיבה טכנית בארץ ובמרכז מיר"ב ובימים אלה הוא יצא לדרך חדשה ועצמאית כמדריך רכיבה טכנית, יותר ממומלץ לעקוב בעמוד הפייסבוק.

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם